Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

GameWorld: Γενικά/Προτάσεις/Upgrades

05 Feb 2017 18:32 #193465 by Αγγελική Γοργορίνη
Ελπίζω να είναι το κατάλληλο τόπικ για να ρωτήσω το εξής: κάθε φορά σήμερα που πηγαίνω στο community, αντί να μου εμφανίζει τις πιο πρόσφατες δημοσιεύσεις, άλλοτε μου δείχνει δημοσιεύσεις δύο εβδομάδων πριν, άλλοτε δύο χρόνων και πάει λέγοντας. Όσες φορές κι αν ανανεώσω τη σελίδα, πάλι τα ίδια. Έχω μόνο εγώ αυτό το πρόβλημα ή υπάρχει γενικά το θεματάκι αυτό και σε άλλους χρήστες?

“What do you fear, lady?" [Aragorn] asked.
"A cage," [Éowyn] said. "To stay behind bars, until use and old age accept them, and all chance of doing great deeds is gone beyond recall or desire.”

Please Log in or Create an account to join the conversation.

06 Feb 2017 10:45 #193479 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Και σε μένα ακριβώς το ίδιο συμβαίνει. Δεν ξέρω τι ακριβώς φταίει και γιατί τα δείχνει έτσι.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

06 Feb 2017 23:57 - 07 Feb 2017 00:04 #193502 by Blood Prince
Θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες,αν και το πρόβλημα νομίζω πως σήμερα λύθηκε,τουλάχιστον για τα σημερινά σχόλια,αν και παλιά σχόλια στο προφίλ μου αλλά και σε άλλα προφίλ φαίνονται πρώτα,αλλά θέλω να προσθέσω πως παρατήρησα πρίν λίγο πως ενώ πρόσθεσα σχόλιο εδώ www.gameworld.gr/component/content/article/190-games/19818-assassins-creed-iii στο community φαίνεται πως πρόσθεσα σχόλιο εδώ www.gameworld.gr/previews/mmorpg/item/4790-guild-wars-2-open-beta

edit:Επίσης είμαι Online και φαίνομαι Offline ορισμένες φορές χωρίς να αλλάξω καμία ρύθμιση.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

10 Feb 2017 02:57 - 10 Feb 2017 11:22 #193629 by Μάνος Γρυπάρης
Επόμενες ενέργειες στο GameWorld.gr
Επίλυση κάποιων bugs που προέκυψαν τις τελευταίες ημέρες για ανεξήγητο λόγο. Ασφαλώς και θα μάθουμε την αιτία για τα συγκεκριμένα.
1)Τα thumbnails στις εικόνες των ειδήσεων δεν εμφανίζονται σωστά.
2)Η εκτενής αναζήτηση στο Gameworld.gr/News ή Gameworld.gr/Reviews έχει θέμα. Χρησιμοποιήστε προσωρινά την αναζήτηση πάνω δεξιά.
3)Στα reviews δεν λειτουργούν τα User Score και "Το Θέλω/Το έχω".
4)Οι εικόνες στο slideshow προσωρινά δεν αλλάζουν.

Μετά την επίλυση των bugs το GameWorld.gr θα υποστεί πλήρες optimization ώστε να μην ξαναέχουμε θέματα με την ταχύτητά του. Θα ενημερώσουμε όταν ολοκληρωθούν οι διαδικασίες.

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

12 Mar 2017 17:49 - 12 Mar 2017 18:00 #195077 by Blood Prince
Τελευταία μέρα που συμμετείχα στο forum είχα 1999 ποστ και ξαφνικά βρέθηκα με 2011 !

Πραγματικά απορώ,αυτά τα 12 ποστ επιπλέον στο προφίλ μου απο που προήλθαν,καθώς την πρώτη μέρα που έγινε η μεταφορά του site σε νέο server δεν είχα παρατηρήσει κάποια μείωση στον αριθμό των ποστ ώστε να δικαιολογείται η αύξηση τώρα,την οποία θα μπορούσα να την χαρακτηρίσω εικονική.

Τελοσπάντων,είναι απο τα περίεργα που έχω παρατηρήσει,εκτός αν κάνω λάθος και η αύξηση συνέβη λόγω μεταφοράς παλιότερων ποστ κάτι που με εκπλήσσει καθώς δεν είχα παρατηρήσει πως λείπουν κάποια ποστ.

Οταν το είδα πάντως σκέφτηκα μήπως μου έκλεψε κάποιος τα pass και άρχισε να ποστάρει με το account μου. :woohoo:

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

12 Mar 2017 23:46 #195090 by Μάνος Γρυπάρης
Βελτίωση στην ταχύτητα του GameWorld.gr
Η ταχύτητα του GameWorld.gr έχει πλέον επανέλθει σε φυσιολογικά πλαίσια.

Το πρόβλημα αφορούσε το Jomsocial στο οποίο και έγινε πλήρες optimization. Επιτέλους μετά από αρκετούς μήνες και συνολικά δύο χρόνια αν συνοπολογίσουμε τα σκαμπανεβάσματα που είχαμε με διάφορα upgrades, πλέον μετά από ένα όμορφο εμφανισιακά site, έχουμε και ένα site με ταχύτητα, όπου μπορείτε να πλοηγηθείτε ελεύθερα.

Το θέμα ταχύτητας εδώ και περίπου ένα εξάμηνο αφορούσε μόνο τους logged in χρήστες αφού όσοι δεν χρησιμοποιείτε τον λογαριασμό σας δεν είχατε κάποιο θέμα.

Ευχαριστούμε την εταιρεία Belitsoft που επίλυσε το πρόβλημα.


@Blood Prince μάλλον καταμετρήθηκαν μαζί και τα deleted που δεν έχουν γίνει full delete (μπορεί να είχες διπλά posts) κτλ. Άραγε είμαι ο μόνος που δεν βλέπει ποτέ πόσα μηνύματα έχω γράψει? :)

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

13 Mar 2017 01:17 #195105 by Νικολής Ασημάκης
Η διαφορά στην ταχύτητα είναι πραγματικά αισθητή. Μπόμπα οι διορθώσεις.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

13 Mar 2017 15:49 #195144 by Βασίλης
Σφαιρα παει παιδια!
τοσα χρονια,ποτε δεν ειχαμε τετοια ταχυτητα!
πολλα μπραβο!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

23 Mar 2017 01:07 #195724 by Παναγιώτης Τσιάτσος
Τεράστια η αλλαγή στην ταχύτητα του site, όντως. Απλά να σημειώσω ότι παρατήρησα πως σταμάτησαν να εμφανίζονται στην αρχική σελίδα οι κεντρικές φωτογραφίες των blogs που προστίθενται από εκείνο το σημείο και έπειτα.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

24 Mar 2017 17:03 #195801 by Μάνος Γρυπάρης
Καλησπέρα, θα διορθωθεί. Απλά ο developer κοιτάει άλλα θέματα που αφορούν το μέγεθος της βάσης που προσπαθεί να μειώσει και θα το κοιτάξει αμέσως μετά. Ευχαριστούμε.

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification