Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

GameWorld: Γενικά/Προτάσεις/Upgrades

15 Oct 2017 15:09 #206800 by Νικηφόρος Μητράκος

Manos wrote: Ερώτηση: Μετά από αρκετές ώρες πλοήγησης στο site, η δεξιά στήλη που εμφανίζει τις πληροφορίες του προφίλ σας εξαφανίζεται ή έχει να σας εξαφανιστεί κάτι μήνες? Σε αυτό χρειάζομαι απάντηση.


Προσωπικά εμένα εξαφανιζόταν πολλούς μήνες πριν αλλά πλέον δεν βλέπω να έχει κάποιο θέμα, είναι πάντα εκεί.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

11 Nov 2017 20:12 - 24 Sep 2018 19:58 #208317 by Μάνος Γρυπάρης
Αγαπητοί αναγνώστες,

Σας ενημερώνουμε ότι το GameWorld.gr μετακομίζει σε νέο server.

Οι προδιαγραφές του νέου μας server είναι οι εξής:
32GB RAM
Intel Xeon @ 3.2GHz+ Quad Core
2 x 1TB SSD
Software RAID 250Mbps
Τοποθεσία: Ρουμανία

Τα πλεονεκτήματα:
- Ακόμη ταχύτερη προσπέλαση δεδομένων στο νέο μας μηχάνημα.
- Ανταπόκριση με server στη Ρουμανία, που σε σχέση με την Γαλλία είναι πολύ πιο κοντινή τοποθεσία, συνεπώς θα έχουμε καλύτερο ping.

Όσο βλέπετε αυτό το post, αυτό σημαίνει ότι βρίσκεστε στον παλιό server. Συνεπώς μην δημοσιεύετε σχόλια σε άρθρα ή στο Forum. Όταν ολοκληρωθεί η μεταφορά θα ενημερωθείτε με νέο άρθρο και τότε η ροή ειδήσεων θα συνεχίσει.

Ευχαριστούμε για την κατανόηση και όπως πάντα την THC Servers για την εξυπηρέτηση και τις καλύτερες τιμές. Την εμπιστευόμαστε εδώ και 3,5 χρόνια!


Για τα προβλήματα που αναφέρετε, περιμένετε μέχρι να τα διορθώσει ο developer διότι είναι θέματα που προέκυψαν μετά την αναβάθμιση του javascript.

Όσο για το άνοιγμα topic και παραπομπή στην τελευταία σελίδα, όταν ανοίγετε τα topics σας πηγαίνει στην τελευταία σελίδα όπου γράφτηκε κάτι. Αν θέλετε να πάτε σε προηγούμενες σελίδες τότε κάνετε κλικ και πηγαίνετε κανονικά. Τωρα αν υπάρχει πρόβλημα επιβεβαίωσε ότι μπαίνεις με την τελευταία έκδοση του Chrome και κάνε Clear cache and cookies. Αν υπήρχε όντως θέμα με τις σελίδες πιστεύω θα το είχε αναφέρει κι άλλος.

Thanks.

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

13 Nov 2017 21:39 #208322 by Μάνος Γρυπάρης
Μας συγχωρείτε για την καθυστέρηση, απλά ο όγκος του site ήταν τεράστιος. Με τα νέα δεδομένα εκτιμάμε ότι αύριο θα είμαστε έτοιμοι.

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

14 Nov 2017 21:13 #208326 by Μάνος Γρυπάρης
Μεταφερθήκαμε στον νέο server

Αν βλέπετε αυτό το forum topic τότε βρίσκεστε στον νέο server!

Εκτός από ένα τετραπύρηνο ντούκι των 32GB RAM, τώρα έχουμε και 2 SSD σκληρούς δίσκους!


Σας ευχαριστούμε για την αναμονή.

Η ροή ειδήσεων συνεχίζεται. Από αύριο και τα νέα μας reviews!

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

14 Nov 2017 21:33 #208336 by Lyricaldemon
Τα πλεονεκτήματα πολλά,καινούργιος πιο δυνατός επεξεργαστής,πολύ πιο γρήγορο φόρτωμα λόγω των ταχυτήτων των ssd,
σε ανάγνωση και εγγραφή,σίγουρα καλύτερη ανταπόκριση λόγω ότι είναι πιο κοντά οι server.Γενικά το site ανταποκρίνεται πολύ πιο γρήγορα!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

14 Nov 2017 23:22 #208356 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Άντε να ολοκληρωθεί η μεταφορά για να δούμε την τεράστια διαφορά! Πολύ καλύτερα όλα θα είναι όπως τα βλέπω.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

16 Nov 2017 09:13 - 16 Nov 2017 09:15 #208407 by Grigoris
Και το θεμα με το log in δεν προκειτε να το αλλαξετε ποτε εε?
Για εμενα προσωπικα ειναι προβλημα.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

16 Nov 2017 15:32 #208421 by Μάνος Γρυπάρης
Καταρχήν μεταφέραμε 50GB site σε νέο server με SSD σκληρούς δίσκους και δεν ήταν καθόλου εύκολο. Το backup πολλές φορές δεν γινόταν restore και χρειάστηκε συγκεκριμένη μέθοδος.
Όλα τα θέματα θα έχουν λυθεί μέχρι τον Δεκέμβριο το αργότερο. Προς το παρόν 1ο θέμα θα λυθεί το να μην εμφανίζονται τα banners αν είσαι logged out (εμφανίζονται σε όσους έχουν κάνει login).

Το θέμα σου είναι ότι όταν κάνεις login καμιά φορά δεν πιάνει με τη μία?
Η ότι ενώ είσαι logged in ξαφνικά σε πετάει έξω? Κι αν ναι μετά από πόσες ώρες ακριβώς?

Αν έχεις θέματα και στα δύο θέλουμε να μας γράψετε ο καθένας:
Α)Σε πόσες ώρες τους πετάει έξω το site
Β)Πόσες ώρες μένουν ανενεργοί μέχρι να τους πετάξει.

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

16 Nov 2017 15:46 #208422 by Angel
Πολλές φορές έχει τύχει να συνδέομαι και με το που ανοίγω κάποιο τοπικ σε νέα καρτέλα να με πετάει με την μια.Επίσης έχω παρατηρήσει οτι αν κάνω κάποια ώρα να μπω στο site (ενω έχω κανει log in απο πριν) πχ κανένα μισάωρο πάλι με πετάει ενώ αν ενδιάμεσα επισκέπτομαι το site με κρατάει μέσα για αρκετές ώρες.Κάτι πιο συγκεκριμένο δεν μπορώ να πω.

The sword of destiny has two edges. You are one of them.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

17 Nov 2017 11:41 #208451 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Και εμένα ότι γίνεται στον Divine Raiden συμβαίνει. Αν μπαίνω σε μικρά χρονικά διαστήματα όλα είναι κομπλέ. πχ σε διαστήματα 5 λεπτών. Αν κάνω αρκετή ώρα, δηλαδή 20λεπτο+ τότε με πετάει έξω αλλά όχι πάντα. Είναι ασταθές το πότε συμβαίνει και πότε όχι.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification