Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Hearthstone

16 Oct 2013 16:28 #134074 by andreas markou
Replied by andreas markou on topic Hearthstone
Τέλειο παιχνίδι. Πήρα beta key ήδη!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

16 Oct 2013 20:55 #134100 by Panagiwths Bourdoumpas
Replied by Panagiwths Bourdoumpas on topic Hearthstone
Ξεκίνησα κ εγώ το παιχνίδι από χθες (όταν και κέρδισα το beta key από το διαγωνισμό του gameworld) και οφείλω να ομολογήσω πως είμαι εντυπωσιασμένος.
Πολύ user friendly το όλο παιχνίδι με ένα καλοφτιαγμένο tutorial που εξηγεί σε κάθε αρχάριο όλα τα βασικά που χρειάζεται για να παίξει το παιχνίδι.
Στην αρχή το μόνο class που είναι διαθέσιμο είναι το Mage, το οποίο δεν πολυσυμπάθησα προσωπικά, αλλά τα υπόλοιπα τα ξεκλειδώνεις απλά νικώντας τα στο practice vs AI.
Το deck builder είναι αρκετά καλό, αν και θα μπορούσε να βελτιωθεί κ άλλο, και δείχνει πόσες κάρτες αξίας 1 mana, 2, 3 κτλ έχεις προσθέσει σε αυτό και μάλιστα υπάρχει η επιλογή να σου προτείνει κάρτα αν δεν είσαι σίγουρος τι χρειάζεσαι για να balance-άρεις το deck σου.
Προσωπικά έχω αγαπήσει πραγματικά το Priest class και μου φαίνεται αυτή τη στιγμή πολύ δυνατό. Αν προσέξεις λίγο τις κάρτες που θα βάλεις ώστε να έχεις ένα καλό early game όσο περνάει η ώρα γίνεσαι πολύ δυνατότερος με σωστό synergy κ healing από την ability του Anduin. Μέχρι τώρα σε μια μέρα κατάφερα να φτάσω στο One Star Platinum Medal στο Ranked Play ύστερα από μερικές αλλαγές στο deck μου.
So far so good :)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

16 Oct 2013 23:21 #134125 by Ανδρέας Σταυρογιάννης
Από όσο έχω δει φαίνεται πολύ καλό game, ακόμα δεν έχω πετύχει key βέβαια :/

Please Log in or Create an account to join the conversation.

17 Oct 2013 01:14 #134131 by Alex Filos
Replied by Alex Filos on topic Hearthstone

Leoril wrote: Το deck builder είναι αρκετά καλό, αν και θα μπορούσε να βελτιωθεί κ άλλο, και δείχνει πόσες κάρτες αξίας 1 mana, 2, 3 κτλ έχεις προσθέσει σε αυτό και μάλιστα υπάρχει η επιλογή να σου προτείνει κάρτα αν δεν είσαι σίγουρος τι χρειάζεσαι για να balance-άρεις το deck σου.


Τα κάνει αυτά το deck builder. Ψάξε λίγο το interface. Έχει ενα κουμπί δεξιά που λέει suggest card ή κάτι τέτοιο και αν κάνεις mouseover στο πορτραίτο του ήρωά σου σου δείχνει πόσες κάρτες από κάθε κόστος έχεις.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

17 Oct 2013 04:47 #134133 by Angelos Policymaker
Replied by Angelos Policymaker on topic Hearthstone
Hey guys, το ΣΚ θα έχω 2 keys giveaway(χάρις και το gameworld.gr φυσικά!), οπότε μπορείτε να μπείτε να μάθετε λεπτομέρειες από αύριο μεθαύριο στο επόμενο streaming session, ή να τσεκάρετε τα vods! Γενικότερα εφόσον συνειδητοποιήσετε πως η οργάνωση του deck και η ικανότητα μας να διαβάζουμε το παιχνίδι, είναι σημαντικότερα από το να ρίξεις ένα σωρό λεφτά για κάρτες, θα το διασκεδάσετε ακόμα πιο πολύ! Cya online!

www.twitch.tv/policymaker

Please Log in or Create an account to join the conversation.

17 Oct 2013 14:39 #134144 by Μάριος Καλαμπάκας
Δεν είμαι και τόσο των card games αλλα οποιος το χει ας βαλει εδω κανενα Youtube video ετσι για να δουμε πως παιζεται οσοι δεν το ειδαμε ακομα.

Κι επισης οταν μαθετε τιποτα για ημερομηνια κυκλοφοριας ενημερωστε.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

17 Oct 2013 15:37 #134150 by Panagiwths Bourdoumpas
Replied by Panagiwths Bourdoumpas on topic Hearthstone

Vitril wrote:

Leoril wrote: Το deck builder είναι αρκετά καλό, αν και θα μπορούσε να βελτιωθεί κ άλλο, και δείχνει πόσες κάρτες αξίας 1 mana, 2, 3 κτλ έχεις προσθέσει σε αυτό και μάλιστα υπάρχει η επιλογή να σου προτείνει κάρτα αν δεν είσαι σίγουρος τι χρειάζεσαι για να balance-άρεις το deck σου.


Τα κάνει αυτά το deck builder. Ψάξε λίγο το interface. Έχει ενα κουμπί δεξιά που λέει suggest card ή κάτι τέτοιο και αν κάνεις mouseover στο πορτραίτο του ήρωά σου σου δείχνει πόσες κάρτες από κάθε κόστος έχεις.


Ναι ίσως να μη το εξήγησα σωστά γιατί άλλο εννοούσα και άλλο κατάλαβες :P
Αυτό που ήθελα να πω είναι ότι θέλει βελτίωση αλλά τουλάχιστον κάνει αυτά που προανέφερα γιαυτό βοηθάει πολύ τους αρχάριους.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

24 Oct 2013 23:39 #134511 by Angelos Policymaker
Replied by Angelos Policymaker on topic Hearthstone
Βασικά υπάρχουν πάρα πολλά guides και tutorials στο internet παιδιά, μην ακούτε τα suggestions του νάνου στο hearthstone :P

Please Log in or Create an account to join the conversation.

25 Oct 2013 01:33 #134513 by Φίλιππος Δαουκόπουλος
Ωραίο παιχνιδάκι και εύκολο (σχετικά)! Πάντα η blizzard έχει την ικανότητα χωρίς να δίνει το καλύτερο παιχνίδι να μας κρατά μπροστά στο PC για πάρα πολλές ώρες. Δίνει δηλαδή απόλαυση!

Εμένα μου ήρθε key απο την ίδια την Blizzard σήμερα και ομολογώ πως κόλλησα.
κάτι τα κλασσικά wow γραφικά με τους γνωστούς χαρακτήρες, κάτι το γρήγορο παιχνίδι, τα όμορφα εφέ αλλά και η γενικότερη δουλειά μου κέντρισαν το ενδιαφέρον και ξεκλείδωσα όλους τους heroes.
Το χτίσημο του deck δεν είναι και το πιο εύκολο αλλά πρώτη μέρα είναι, δεν περιμένω τρελά αποτελέσματα. Επίσης, είδα πως πρέπει να παίξεις αρκετά με όλους για να ξεκλειδώσεις όλες τις κάρτες.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

11 Nov 2013 17:44 #135087 by Βασίλης Καμακάρης
[UPDATE 11/10/2013] Στα πλαίσια της BlizzCon η Blizzard ανακοίνωσε ότι το Heartstone θα διατεθεί τόσο στα iPhone, όσο και στις Android συσκευές. Οι δύο νέες εκδόσεις αναπτύσσονται ήδη από την αμερικανική εταιρεία ανάπτυξης και αναμένεται να κυκλοφορήσουν μέσα στο πρώτο εξάμηνο του 2014. Εν τω μεταξύ, το αργότερο μέχρι τον Ιανουάριο θα γίνει διαθέσιμη η open beta έκδοση του Hearthstone.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification