Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Now Playing: Ποια games παίζετε σήμερα?

12 Mar 2018 19:21 #213371 by Αγγελική Γοργορίνη
Κατέληξα στο συμπέρασμα πως πρέπει να είμαι αρκετά ανώμαλη, για να παίζω στο PS4 το Nioh και στο PC το Dark Souls II. :lol: Διψάω για κανένα καρδιακό επεισόδιο φαίνεται. Αρκετά κρατήθηκα τόσο καιρό μακριά απ' την αγαπημένη μου σειρά, έπρεπε να γίνει κι αυτό! Παράλληλα παίζω κι ένα puzzle adventure παιχνίδι, το The Cat Lady, το οποίο απ' την αρχή με κέρδισε με το άκρως ενδιαφέρον στόρυ και την horror ατμόσφαιρά του.

“What do you fear, lady?" [Aragorn] asked.
"A cage," [Éowyn] said. "To stay behind bars, until use and old age accept them, and all chance of doing great deeds is gone beyond recall or desire.”

Please Log in or Create an account to join the conversation.

12 Mar 2018 19:48 #213373 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Το ξέρω το The Cat Lady, καλό παιχνίδι. Είναι λίγο "κάπως" με τη θεματολογία του οπότε έχε το νου, εφόσον το παίζεις λογικά καταλαβαίνεις τι εννοώ.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

12 Mar 2018 20:02 #213378 by Αγγελική Γοργορίνη
Καταλαβαίνω, ναι. Εδώ κι αρκετά χρόνια με τραβάει αυτή η θεματολογία όπως και παραπλήσιες, είτε σε βιβλία είτε σε ταινίες κλπ και μπαίνω στο ζουμί τους μέχρι το βαθμό που πρέπει.

“What do you fear, lady?" [Aragorn] asked.
"A cage," [Éowyn] said. "To stay behind bars, until use and old age accept them, and all chance of doing great deeds is gone beyond recall or desire.”

Please Log in or Create an account to join the conversation.

12 Mar 2018 20:09 #213380 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Και μένα μου αρέσουν αν και είμαι αρκετά ευαίσθητος σε αυτά τα θέματα, αν είμαι μέχρι ένα βαθμό προετοιμασμένος(από review και σχόλια άλλων) για το τι παίζει δεν έχω τόσο θέμα. Την έχω πατήσει 1-2 φορές από περίεργη τροπή που δεν την περίμενα σε παιχνίδια που από χαρούμενα-νορμάλ γίνονται απότομα σκοτεινά και καταθληπτικά.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

14 Mar 2018 20:41 #213430 by Angel
Ήμουν άρρωστος απο την προηγούμενη Τρίτη με υψηλό πυρετό και στο κρεβάτι οπότε δεν μπορούσα να κουνηθώ.Τις τελευταίες 3-4 μέρες που βρίσκομαι στην ανάρρωση είχα την ευκαιρία να λιώσω το FF XV.Σε γενικές γραμμές είναι ένα καλό παιχνίδι αλλά θα μπορούσε να είναι υπερβολικά καλύτερο.Ειδικά αφού έκαναν 10 χρόνια να το τελειώσουν.Περίμενα κάτι πάρα πολύ καλύτερο.Παρόλα αυτά δεν είναι κακό παιχνίδι και το συστήνω σε fans των action jrpg.(τσιμπήστε το σε έκπτωση)Το τερμάτισα και τώρα κάνω το end game content.Έχει ζουμί το παιχνίδι αφού το τελειώσεις και χαίρομαι ιδιαίτερα για αυτό!Επίσης είναι και ζόρικο το end game του ενώ το main game μπορώ να πω ότι είναι πολύ εύκολο.

Ακόμα βγήκε το Devil May Cry HD Collection και το βάζω τώρα στο PC να δω αν αξίζει το remaster.Για να δούμε.

The sword of destiny has two edges. You are one of them.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

15 Mar 2018 22:02 - 15 Mar 2018 22:04 #213449 by Blood Prince
Κάψιμο με το Dark Souls 2 Scholar of the first sin .

Τελικά είναι πιο εύκολο απ'όσο πίστευα.Αρκετά bosses και περιοχές είναι προαιρετικά και επιπλέον όσο ανεβαίνω επίπεδα τόσο ευκολότερο γίνεται γι'αυτό θέλει αρκετή υπομονή και σωστό χτίσιμο του χαρακτήρα.Η μαγεία (INT) και η πίστη (FAITH) όταν είναι ενισχυμένα κάνουν ευκολότερο το παιχνίδι.

Εγώ αυτή την στιγμή είμαι Level 117 και χωρίς να δυσκολευτώ ιδιαίτερα βρίσκομαι στο Drangleic Castle (όχι μακριά απο τον τερματισμό) και αν θέλω μπορώ να παίξω και το DLC Crown of the Ivory King. xD

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

16 Mar 2018 12:28 #213475 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Έπαιξα Shadowverse και πήρα πρόκριση για την phase A του Grand Prix. Έχει άλλα 3 phases για να πάρω πρόκριση για τα finals. Παίζω και το Deus Ex (ξανά και ξανά <3 ) με το Revision mode για να κάνω και τα 270 περίπου achievements που έχει. Κάποια είναι πολύ παλούκι.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

20 Mar 2018 17:14 #213567 by Lyricaldemon
Λιγο LoL και το They bleed pixels για σήμερα!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

20 Mar 2018 21:04 #213574 by Βασίλης Σπετσιέρης
Τον τελευταίο μήνα κάηκα στο grind με Diablo 3 και με τα 10.000 kills στο Final Fantasy 9. Ξεκίνησα το Kingdom Hearts 0.2 Birth by Sleep -A fragmentary passage, το οποίο είναι μια μλκ και μισή.Ελπίζω να είναι καλύτερο το Dream Drop Distance που βρίσκεται στο ίδιο πακέτο

Please Log in or Create an account to join the conversation.

20 Mar 2018 21:14 - 20 Mar 2018 21:19 #213575 by Βασίλης Σπετσιέρης

Blood Prince wrote: Κάψιμο με το Dark Souls 2 Scholar of the first sin .

Τελικά είναι πιο εύκολο απ'όσο πίστευα.Αρκετά bosses και περιοχές είναι προαιρετικά και επιπλέον όσο ανεβαίνω επίπεδα τόσο ευκολότερο γίνεται γι'αυτό θέλει αρκετή υπομονή και σωστό χτίσιμο του χαρακτήρα.Η μαγεία (INT) και η πίστη (FAITH) όταν είναι ενισχυμένα κάνουν ευκολότερο το παιχνίδι.

Εγώ αυτή την στιγμή είμαι Level 117 και χωρίς να δυσκολευτώ ιδιαίτερα βρίσκομαι στο Drangleic Castle (όχι μακριά απο τον τερματισμό) και αν θέλω μπορώ να παίξω και το DLC Crown of the Ivory King. xD


Θα αλλάξεις άποψη για την δυσκολία όταν γνωρίσεις τους Fume Knight, Sir Alonne και τους Lud & Zallen.Οι πρώτοι δύο είναι σε άλλο dlc (Crown of the Old Iron King)
The following user(s) said Thank You: Blood Prince

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification