Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Xbox Live: Γενική συζήτηση/Απορίες/Προσφορές

15 Feb 2017 00:14 #193834 by Grigoris
Σας δουλευιει κανονικα το xbox live τωρα?

Εγω ενω επαιζα gears of war4 με πεταει εξω και δεν μπορω να μπω ουτε στο μενου all settings -> account -> privacy & online safety.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

15 Feb 2017 12:41 #193843 by Πιέρρος Φουστέρης

fits79 wrote: Σας δουλευιει κανονικα το xbox live τωρα?

Εγω ενω επαιζα gears of war4 με πεταει εξω και δεν μπορω να μπω ουτε στο μενου all settings -> account -> privacy & online safety.


Την ώρα που το πόσταρες, έπαιζα Overwatch και δεν είχα τέτοιο πρόβλημα (είχα, βέβαια, υψηλό ping, αλλά δικαιολογημένο). Επίσης, και σήμερα το πρωί έπαιξα 1-2 ωρίτσες και ούτε τότε αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα.

"Once you've accepted your flaws, no one can use them against you."
"Never forget what you are, the rest of the world will not. Wear it like armor and it can never be used to hurt you."
"Death is so final, whereas life is full of possibilities."
"Most men would rather deny a hard truth than face it."
- Tyrion Lannister

Please Log in or Create an account to join the conversation.

15 Feb 2017 14:25 #193845 by Γιάννης Πετρόχειλος

fits79 wrote: Μπορω να αλλαξω το μειλ που εχω βαλει αρχικα στο λογαριασμο μου ή θα χασω τα πραγματα που εχω αγορασει κ.τ.λ.?

Αν ναι πως ακριβως το κανω χωρις να χασω κατι απο τη κονσολα μου?

Γίνεται, ακολούθησε τα αναλυτικά βήματα που έχει εδώ .

fits79 wrote: Σας δουλευιει κανονικα το xbox live τωρα?

Εγω ενω επαιζα gears of war4 με πεταει εξω και δεν μπορω να μπω ουτε στο μενου all settings -> account -> privacy & online safety.


Μπορείς να ελέγχεις την κατάσταση του Xbox Live ανά πάσα στιγμή από εδώ . Χθες έπαιζα Rainbow Six Siege και δεν είχα κάποιο θέμα. Το ότι δεν σε αφήνει να μπεις στο συγκεκριμένο μενού σημαίνει ότι δεν είχε γίνει καλά το sign in στο account σου. Εαν στο ξαναβγάλει, δοκίμασε να καταργήσεις και να ξαναπροσθέσεις το λογαριασμό σου .
The following user(s) said Thank You: Πιέρρος Φουστέρης, A

Please Log in or Create an account to join the conversation.

16 Feb 2017 23:55 #193896 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Δωρεάν τριήμερο Xbox Live Gold


Απολαύστε online multiplayer στο Xbox One και το Xbox 360 σας χωρίς κόστος.

Η Microsoft ανακοίνωσε ότι αυτό το τριήμερο θα υπάρχει δωρεάν πρόσβαση στην υπηρεσία Xbox Live Gold.

Κατόπιν αυτού θα μπορείτε να παίξετε δωρεάν στο Xbox Live από σήμερα το απόγευμα μέχρι και την Κυριακή, 19 Φεβρουαρίου. Η προσφορά αυτή ισχύει τόσο στο Xbox One, όσο και στο Xbox 360. Παράλληλα αυτό το τριήμερο μπορέσετε να παίξετε δωρεάν και τα Rocket League και NBA 2K17.

Εσείς ποια games θα παίξετε online το Σαββατοκύριακο;
Attachments:
The following user(s) said Thank You: Πιέρρος Φουστέρης

Please Log in or Create an account to join the conversation.

18 Feb 2017 00:12 #193938 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Instant Indie Hits bundle


The Swapper, Thomas was Alone και επτά ακόμη games με κόστος 20 ευρώ.

Η Curve Digital σε συνεργασία με τη Microsoft σας δίνουν την ευκαιρία να εμπλουτίσετε τη ψηφιακή συλλογή σας με 10 αξιόλογα indie games σε μια εξαιρετικά προσιτή τιμή.

Από σήμερα και μέχρι τις 9 Μαρτίου η συλλογή Instant Hits Hits bundle πωλείται με 80% έκπτωση επί της αρχικής τιμής αγοράς, κοινώς στα 20 ευρώ. H συλλογή περιλαμβάνει μεταξύ άλλων τα The Swapper, Nova-111, Stealth Inc. 2: A Games of Clones.


Δείτε αναλυτικά τα games της συλλογής:
1) The Swapper
2) Action Henk
3) Stealth Inc 2: A Game of Clones
4) Nova-111
5) Hue
6) OlliOlli
7) Stikbold! A Dodgeball Adventure
8) 10 Second Ninja X
9) Thomas Was Alone
10) The Swindle
Attachments:
The following user(s) said Thank You: Πιέρρος Φουστέρης

Please Log in or Create an account to join the conversation.

21 Feb 2017 17:01 #194007 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Μια ακόμη εβδομάδα προσφορών ξεκινά από σήμερα στο Xbox Live με εκπτώσεις σε διάφορα games της Activision και της Microsoft. To Call of Duty: Infinite Warfare διατίθεται με 35% έκπτωση επί της αρχικής τιμής αγοράς, ενώ το Call of Duty: World at War του Xbox 360 διατίθεται με 50% έκπτωση. Σε προσφορά είναι επίσης το Forza Motorsport 6 and Forza Motorsport 5 Bundle και το Shadow Complex Remastered. Στο Xbox 360 πωλείται για πρώτη φορά με έκπτωση το Blue Dragon, το οποίο προστέθηκε μόλις πριν από δύο περίπου μήνες στο Xbox Store. H retail έκδοση του JRPG της Mistwalker του Hironobu Sakaguchi (Final Fantasy) είναι εξαιρετικά δυσεύρετη, οπότε η απόκτηση της ψηφιακής έκδοσης είναι μονόδρομος για όσους θέλουν να απολαύσουν ένα από τα καλύτερα exclusives του Xbox 360.

Δείτε αναλυτικά τα Deals with Gold αυτής της εβδομάδας στο Xbox One:
Attack on Titan: 30.00€
Call of Duty®: Infinite Warfare - Launch Edition: 45.49€
Call of Duty®: Infinite Warfare - Digital Deluxe Edition: 87.99€
Call of Duty®: Infinite Warfare - Digital Legacy Edition: 67.49€
Deadpool: 20.00€
Don't Starve: Giant Edition + Shipwrecked Expansion: 11.39€
Doodle God: Ultimate Edition: 6.69€
Dovetail Games Euro Fishing: 9.25€
DUCATI - 90th Anniversary: 16.00€
Forza Motorsport 6 and Forza Motorsport 5 Bundle: 40.00€
Forza Motorsport 6 Complete Add-Ons Collection: 46.20€
Grand Theft Auto V & Great White Shark Cash Card: 42.50€
Grand Theft Auto V & Megalodon Shark Cash Card Bundle: 58.00€
Grand Theft Auto V & Megalodon Shark Cash Card Bundle: 43.20€
Grand Theft Auto V: 35.00€
Hand of Fate: 6.60€
King's Quest™ : The Complete Collection: 15.00€
NASCAR Heat Evolution: 22.49€
Shadow Complex Remastered: 7.50€
Toby: The Secret Mine: 7.99€

Δείτε αναλυτικά τα Deals with Gold αυτής της εβδομάδας στο Xbox 360:
BloodRayne: Betrayal: 3.79€
Blue Dragon: 9.99€
Call of Duty®: WaW: 14.99€
Deadpool: 14.79€
Double Dragon Neon: 3.79€
Monaco: What's Yours is Mine: 5.75€
Slender: The Arrival: 3.99€
Tales from Space: Mutant Blobs Attack: 3.19€

Please Log in or Create an account to join the conversation.

22 Feb 2017 00:08 #194018 by Grigoris
2 Ερωτηση για την share δυνατοτητα που δινει η ms.

Αν ενας φιλος που πλεον μοιράζομαι το gamertag μου με αυτον κατεβασει στη κονσολα του και στο λογαριασμο του ολα τα free gold παιχνιδια που εχω εγω στο λογαρριασμο μου μετα αν διακοψουμε το μοιρασμα και αυτος συνεχισει και εχει xbox live gold θα μπορει να παιζει αυτα τα παιχνιδια που δεν τα ειχε κατεβασει οταν τα ειχε free xbox live gold games η ms ή οχι?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

22 Feb 2017 12:20 #194030 by Καλλινίκη

fits79 wrote: 2 Ερωτηση για την share δυνατοτητα που δινει η ms.

Αν ενας φιλος που πλεον μοιράζομαι το gamertag μου με αυτον κατεβασει στη κονσολα του και στο λογαριασμο του ολα τα free gold παιχνιδια που εχω εγω στο λογαρριασμο μου μετα αν διακοψουμε το μοιρασμα και αυτος συνεχισει και εχει xbox live gold θα μπορει να παιζει αυτα τα παιχνιδια που δεν τα ειχε κατεβασει οταν τα ειχε free xbox live gold games η ms ή οχι?


Λογικά όχι αλλά δεν είναι και 100% σίγουρο. Με το που θα διακόψεις το share του gamertag, τα παιχνίδια που έχει πάρει από εσένα να τον βγάζει να τα αγοράσει μιας και έχασε να τα πάρει τους προηγούμενους μήνες. Όμως, όπως σου είπα δεν είναι 100% σίγουρο. Δοκίμασε το να δεις αν όντως ισχύει και δεν μπορεί να παίξει. Επίσης, αν το δοκιμάσεις πες και μας για να το ξέρουμε αλλά και τα όλα τα υπόλοιπα μέλη που τους ενδιαφέρει αυτό το θέμα.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

23 Feb 2017 11:12 #194060 by Γιάννης Πετρόχειλος

Please Log in or Create an account to join the conversation.

23 Feb 2017 11:17 #194061 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Xbox Live Games with Gold: Μάρτιος 2017


Δωρεάν τα Borderlands 2 και Evolve.

Τα δωρεάν Games with Gold Μαρτίου ανακοινώθηκαν και αφορούν όσους από εσάς έχουν Xbox Live Gold συνδρομή.

Για όλο τον Μάρτιο όσοι έχετε Xbox One θα παίξετε δωρεάν το Layers of Fear.
Από τις 16 Μαρτίου έως τις 15 Απριλίου παίξτε το Evolve δωρεάν.
Οι κάτοχοι Xbox 360 παίξτε το Borderlands 2 δωρεάν στο διάστημα 1-15 Μαρτίου και το Heavy Weapon 18-31 Μαρτίου. Τα δύο αυτά games είναι διαθέσιμα και στο Xbox One μέσω backards compatibility.
Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.