Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Forthnet: Γενική συζήτηση

14 Feb 2008 23:54 #40534 by Kostas
Εχω fοrthnet απο το καλοκαιρι(ιουλιο)και δεν μου εχει παρουσιαστει ουτε ενα προβλημα.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

15 Feb 2008 00:37 #40537 by Petros Kitsaras
Ναι, Neo όπως είπε και ο Headless εξρατατε καθε φορα.

STEAM: TheGamerUrsoEAOrigin: TheGamerUrso
UPlay: GamerUrso Battle.net: GarfangGR

Please Log in or Create an account to join the conversation.

15 Feb 2008 01:44 #40539 by Kostas
Προσωπικα κακα λογια εχω ακουσει για την HOL,Vivodi,On.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

15 Feb 2008 08:42 #40540 by Petros Kitsaras

neo^\ wrote: Προσωπικα κακα λογια εχω ακουσει για την HOL,Vivodi,On.


όλοι τα ίδια σκατά είναι απλα ο ένας λίγο λιγότερος από τον άλλο

STEAM: TheGamerUrsoEAOrigin: TheGamerUrso
UPlay: GamerUrso Battle.net: GarfangGR

Please Log in or Create an account to join the conversation.

15 Feb 2008 09:19 #40541 by Kostas

JaCk_RiDeR\ wrote:

neo^\ wrote: Προσωπικα κακα λογια εχω ακουσει για την HOL,Vivodi,On.


όλοι τα ίδια σκατά είναι απλα ο ένας λίγο λιγότερος από τον άλλο

Σωστα,αλλα απο την προσωπικη μου εμπειρια θεωρω την forthnet καλυτερη απο τις αλλες.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

15 Feb 2008 14:14 #40544 by Esperos
Για την ΟΝ έχω ακούσει τα χειρότερα και εγώ! Όμως όλα εξαρτώνταισε ποια περιοχή είσαι! Για αυτό άλοι λένε τα καλύτερα και άλοι τα χοιρότερα! Εγώ που έχω ΟΝ απολαμβάνω ότι ταινία γουστάρω μέσα απο μια συλλογή 10000+ ταινιών, βλέπω τα ΣΚ τις ταινίες που έπαιξαν όλη την εβδομάδα μιας και η ΟΝ καταγράφη τα ΠΑΝΤΑ απο όλα τα κανάλια και σου επιτρέπει να τα δεις όποτε εσύ γουστάρεις, κατεβάζω ταχύτατα και δεν μου κάνει disconect, βέβαια υπάρχουν φορές που έχω χάλια ποιότητα ομιλίας στο τηλέφωνο αλλά όπως είπα και πιο πάνω δε με απασχολή! Την σύστησα σε φίλους και όταν τους την έβαλαν δεν έπαιζε σχεδόν τίποτα! Έμπαιναν με μικρές ταχύτητες, η τηλέοραση τους δε συντόνιζε με την ΟΝ και τα σχετικά, σε άλους που έβαλαν είναι ΟΚ!  Δε ξέρω πως γίνεται αυτό! Αυτό που ξέρω είναι πως το σπίτι μου βρίσκεται πολύ κοντά με τα κεντρικά του ΟΤΕ στην Πατησείων...ίσως αυτό να μετράει... :wink:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

29 Oct 2015 03:44 #170342 by Μάνος Γρυπάρης
Η Forthnet ετοιμάζει 100Gbps σύνδεση
Σε συνεργασία με την Huawei.

Η Forthnet ανακοίνωσε ότι σε συνεργασία με την Huawei ενεργοποίησε το πρώτο κύκλωμα 100Gbps στην Ελλάδα. Πλέον γίνεται ο πρώτος πάροχος broadband υπηρεσιών στην χώρα μας, που "τρέχει" με κύκλωμα 100Gbps στον κορμό Αθήνας-Θεσσαλονίκης, εξασφαλίζοντας υψηλότερες ταχύτητες για τους συνδρομητές της, καλύπτοντας παράλληλα την αυξανόμενη ανάγκη για μεγαλύτερη χωρητικότητα στο Διαδίκτυο.

Σε συνεργασία με τη Huawei, η Forthnet είναι η μόνη εταιρεία στην Ελλάδα που έχει ενεργοποιήσει long haul στα 100Gbps, πλήρως προστατευμένο μέσω του ιδιόκτητου δικτύου οπτικών ινών που διαθέτει. Το κύκλωμα αυτό χρησιμοποιείται για να ενώσει το βασικό κορμό του δικτύου της Αθήνας-Θεσσαλονίκης και αναβαθμίζει την ποιότητα των υπηρεσιών που απολαμβάνουν οι συνδρομητές της σε όλη την Ελλάδα. Η αυξανόμενη ζήτηση για υψηλότερες ταχύτητες και μεγαλύτερη διακίνηση δεδομένων μέσω του διαδικτύου, τόσο από ιδιώτες όσο και από επαγγελματίες, βρίσκουν αποτελεσματικές λύσεις στις υπηρεσίες που παρέχει ο μεγαλύτερος εναλλακτικός πάροχος της χώρας με χρήση τεχνολογιών αιχμής, αναφέρει η ανακοίνωση της Forthnet.

(Από δελτίο τύπου της εταιρείας)

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

15 Jan 2018 12:15 #211443 by Μάνος Γρυπάρης
Έχω πολλά ράμματα για την γούνα της Forthnet για τα οποία λογικά κάποιοι καραγκιόζηδες από την διοίκηση της εταιρείας δεν κάνουν καλά την δουλειά τους.
- Έχω φίλους με Forthnet στους οποίους τους κόβεται τηλέφωνο και Internet από την 1η ημέρα που δεν θα το πληρώσουν. Εγώ που έχω HOL είχε τύχει παλιά να το έχω ακόμα και 2 μήνες απλήρωτο το τηλέφωνο και πάλι να μην μου το κόψουν. Λες και δεν θα τύχει σε κάποιον να ξεχαστεί για χψ λόγους, τον βάζουν και τρέχει, όταν όλες οι άλλες εταιρείες έχουν υπομονή. Ούτε οι τοκογλύφοι δεν είναι τόσο τσαμπουκάδες σε θέμα πληρωμών.
- Η Forthnet στέλνει εξώδικα και μάλιστα πολλά από αυτά είναι ψευδή! Ορισμένοι χρήστες που έκαναν αλλαγή πακέτου (π.χ. έβαζαν Nova και την αφαιρούσαν) και μετά άλλαζαν εταιρεία, λάμβαναν εξώδικα από την Forthnet κατά την αλλαγή εταιρείας, μαζί με αντίτυπο λογαριασμού...3, 4 και 5 ετών (!) όπου αναγραφόντουσαν κάτι αστείες οφειλές κάτω των 100 ευρώ. Και όταν καλούσε στην εξυπηρέτηση πελατών τότε του έλεγαν ότι "Δεν σας είχαμε ενημερώσει" και κάτι τέτοιες παπάτζες. Φυσικά οποιοσδήποτε λάβει εξώδικο ας μην πληρώσει τίποτα κι ας κάνει καταγγελία απευθείας στην ΕΕΤΤ και στο ΙΝΚΑ. Αυτά είναι για να ψαρώνει ο κόσμος αφού το εξώδικο δεν τους κοστίζει κάτι (έχουν υπαλλήλους σε νομικό τμήμα) ενώ αντιθέτως κάθε δικαστήριο έχει κόστος 400 ευρώ παράσταση δικηγόρου.
- Όταν το GameWorld είχε μετακομίσει σε νέο server, η Forthnet δεν έκανε ανανέωση στους DNS servers της επί μία εβδομάδα με αποτέλεσμα όσοι είχατε Forthnet να βλέπετε τον παλιό server! Όλοι οι άλλοι Internet Providers παγκοσμίως είχαν κάνει αλλαγή των DNS servers από τις πρώτες 3-16 ώρες (12-16 ώρες για τις ελληνικές εταιρείες). Έπρεπε να κάνω καταγγελία στην ΕΕΤΤ και να μου μιλήσει η τεχνική υποστήριξή τους στο τηλέφωνο για να καθαρίσει (manually) ένας τεχνικός τους παλιούς DNS servers. Στην είσπραξη πρώτοι. Σε τεχνικά θέματα τελευταίοι.
- Για να μην αναφερθώ σε όσους συντάκτες του GameWorld έκαναν το λάθος να βάλουν Forthnet και τους κόβεται το Internet κάθε 2-3 εβδομάδες για λίγη ώρα, συνεπώς καμιά φορά καθυστερεί η ανανέωση.

Ειλικρινά μακριά. Βάλτε HOL. VDSL με 34 ευρώ το μήνα. Και όπως βλέπετε δεν παίρνουμε χορηγία από κανέναν. Αυτά τα πράγματα είναι απαράδεκτα και γίνονται εδώ και πολλά χρόνια. Αν δεν αλλάξει η διοίκησή τους δεν υπάρχει περίπτωση να βάλουν μυαλό.

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)
The following user(s) said Thank You: A

Please Log in or Create an account to join the conversation.

15 Jan 2018 16:39 #211445 by A
Απο την στιγμή που μπήκε η Nova το παιχνίδι χάθηκε. Άλλη εταιρεία έγινε!
Όταν πρωτοβγήκαν τα πακέτα με vdsl συνάδελφος μπήκε στο δίκτυο τους. Μετά απο λίγες εβδομάδες βλέπει τραγική πτώση στην ταχύτητα του. Παίρνει τηλέφωνο την υποστήριξη και του λέει ο υπάλληλος ότι η Vdsl δεν υποστηρίζεται στην περιοχή που μένει!!! Έβαλα τα γέλια.
Είχα Forthnet (έφυγα), έχω Wind (θα φύγω και απ' αυτούς)....

"Well, we're not here to sell cookies"
Marcus Fenix, Gears of War.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification