Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Dark Souls III

06 Aug 2015 13:52 - 06 Aug 2015 14:36 #167080 by George
Replied by George on topic Dark Souls III

tonyler wrote: Θα μπορουσε να κυκλοφορησει και σε ps2!!!!
Ποτε θα γινει μοντερνο αυτο το παιχνιδι???Εστω λιγο cinematic.....Δε με ψηνει καθολου το τριτο...μαλλον θα παιξω πρωτα το 2ο και μετα βλεπουμε.


Τι ενοείς λέγοντας να γίνει μοντέρνο;
Να αφήσει πίσω ολα αυτα που κανουν τα games της σειράς μοναδικά στο είδος τους και να γίνει μια
φθηνή κόπια παίρνοντας στοιχεία απο αλλα games;

Please Log in or Create an account to join the conversation.

06 Aug 2015 15:29 - 06 Aug 2015 15:30 #167086 by Tony
Replied by Tony on topic Dark Souls III
Να εχει καλυτερα γραφικα πρωτα απ'ολα αντιστοιχα των υπολοιπων παιχνδιων της "8ης γενιας".
Τα κουτακια με τα items κλπ κατα το gameplay,ακομα και το μενου,μου θυμιζει παιχνιδι στο ps2.Καλυτερα animations.Δε γινεται σε καθε rpg που υπαρχει οταν βαραει καποιος με σπαθι,μπουνια κλπ το σπαθι να περναει μεσα απ το εχθρο και να μη λεμε τιποτα.Δεν ειμαστε σε εποχες ps2.Το θεμα μου ειναι με τα περισσοτερα rpg και οχι μονο με το dark souls.Απλα το dark souls καιρος ειναι να εχει καλα γραφικα.
Αυτο που το καθε χαζο-rpg εχει διαρκεια 60-100 ωρες για να κανεις ιστορια,side missions κι ολα αυτα με ενοχλει παρα πολυ.Το θεωρω τεραστια τεμπελια απο πλευρας δημιουργων,ειδικα οταν το παιχνιδι ειναι και open world κι ολας.Π.χ the witcher,dragon age inquisition.
Δεν το βλεπω να αλλαζει το dark souls,εστω και στα γραφικα.Κατα τη γνωμη μου τα RPG γενικα σαν ειδος ειναι υπερεκτιμημενα .Ελαχιστα αξιζουν πραγματικα....
Το dark souls 3(ετσι οπως το βλεπω στο video-ευτυχως εχει καιρο για βελτιωση) αν εβγαινε για ps2 θα ηταν απλα ενα καλο παιχνιδι.Αν βγει ετσι σε ενα χρονο θα ειναι μετριοτατο.Ελπιζω να φτασει το επιπεδο του demon souls. Καποια στιγμη.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

06 Aug 2015 15:52 - 06 Aug 2015 15:55 #167088 by George
Replied by George on topic Dark Souls III
Απ' τα λεγόμενα σου καταλαβαίνω οτι δεν έχεις ασχοληθεί καθόλου με τα games της From Software
και καλά κάνεις κατα την γνώμη μου αν δεν σου γεμίζουν το μάτι.
Δεν μπορείς όμως να χαρακτηρίζεις και να κρίνεις ενα game η μία σειρά χωρίς καν να έχεις ασχοληθεί.
Τεμπελιά το Dark souls;
Αν κάποια στιγμή παίξεις το πρώτο Dark Souls και καταφέρεις να φτάσεις μέχρι το Anor Londo θα ήθελα να την ξανακάνουμε αυτή την συζήτηση.

Μου φαίνεται περίεργο που αναφέρεις το Demons Souls γιατή αν το είχες παίξει και σου άρεσε δεν γίνεται να μην σου αρέσουν τα επόμενα.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

06 Aug 2015 16:01 - 06 Aug 2015 16:04 #167091 by Tony
Replied by Tony on topic Dark Souls III
Εχοντας παιξει το πρωτο λεω ο,τι λεω.Το παιχνιδι μου φανηκε ωραιο,απαιτητικο και με ενα Χ ενδιαφερον.Δεν εχω παιξει το δευτερο της σειρας ακομα γιατι οι ωρες ειναι πολλες που απαιτουνται.Απλα στο τριτο θα ηθελα,αφου θα μας φανε ωρες ετσι κι αλλιως,να εχουν μια καλη αναβαθμιση.Δεν ειπα ξεκαθαρα οτι τα dark souls ειναι τεμπελια,αλλα κι αυτο κινειται στους ρυθμους των υπολοιπων rpg που διαρκουν αιωνες.Θα ηθελα το τριτο να ειναι πιο ουσιαστικο και να εχει μεγαλη προοδο σε σχεση με το δευερο.
Το demons souls ηταν πρωτοτυπο σαν παιχνιδι οταν βγηκε.το dark souls ειναι ενας ευχαριστος τιτλος αλλα δυστυχως σε γενιες γραμες κλωνος.Θα ηθελα λιγη πρωτοτυπια στο τριτοτης σειρας.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

06 Aug 2015 16:13 #167092 by George
Replied by George on topic Dark Souls III
Άν το πιάσεις κάποια στιγμή θα καταλάβεις την διαφορά.
Πέρα απο του μηχανισμούς μάχης και την δυσκολία μιλάμε για ενα τελείως διαφορετικό game.
Κάποια στιγμή άκουσε με και δοκίμασε το.

Καμιά σχέση με κλώνο.
Κλώνος ειναι το Lords Of the Fallen οχι το Dark souls ήμαρτον.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

06 Aug 2015 16:26 #167093 by Tony
Replied by Tony on topic Dark Souls III
Μολις παιξω και το δευτερο σιγουρα θα εχω μια καλυτερη αποψη,αλλα την αποψη οτι το dark souls ειαι αντιγραφη του demons sous δεν την αλλαζει κανεις(μετα ερχονται τα lords of the fallen κ bloodbore)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

06 Aug 2015 16:56 #167096 by George
Replied by George on topic Dark Souls III

tonyler wrote: Μολις παιξω και το δευτερο σιγουρα θα εχω μια καλυτερη αποψη,αλλα την αποψη οτι το dark souls ειαι αντιγραφη του demons sous δεν την αλλαζει κανεις(μετα ερχονται τα lords of the fallen κ bloodbore)


Μα δεν μπαίνει κανείς στην διαδικασία να σου αλλάξει άποψη.
Δες το review του Gameworld....
Η αντιγραφές δεν παίρνουν 9αρια.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

06 Aug 2015 21:45 #167120 by Tony
Replied by Tony on topic Dark Souls III
Αν δεν εβγαινε το demon's souls δε θα υπηρχε τωρα dark souls.Συνηθως οι αντιγραφες ειναι κακα παιχνιδια.Το dark souls ειαι εξαιρεση(αν και δεν προκειται για 100% αντιγραφη).

Please Log in or Create an account to join the conversation.

06 Aug 2015 23:22 #167127 by George
Replied by George on topic Dark Souls III

tonyler wrote: Αν δεν εβγαινε το demon's souls δε θα υπηρχε τωρα dark souls.

Οκ καλό επιχείρημα...

Please Log in or Create an account to join the conversation.

16 Sep 2015 19:35 #168836 by Στέφανος Λέγος
Ορίστε και νέο τρέιλερ, αρκετά φειδωλό σε νέες σκηνές όμως, όπως παρουσιάστηκε στο Tokyo Game Show συνοδεύοντας την ανακοίνωση ότι θα κυκλοφορήσει το Μάρτιο του 2016.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification