Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Sinner: Κινέζικος κλώνος του Dark Souls

01 Aug 2017 14:03 - 01 Aug 2017 14:20 #203267 by Νικηφόρος Μητράκος


Η Κινέζικη εταιρεία ανάπτυξης Darkstar Games ανακοίνωσε έναν νέο τίτλο για το Playstation 4 με τίτλο Sinner. Η ανακοίνωση έγινε στην συνέντευξη τύπου της Sony στην εκδήλωση ChinaJoy 2017 μαζί με ένα βίντεο στο οποίο μπορείτε να δείτε το gameplay.

Το game δεν έχει απλώς δεχτεί επιρροές από τη σειρά Dark Souls, είναι σχεδόν πανομοιότυπο, πράγμα που ίσως προκαλέσει εντάσεις για την Darkstar Games στο μέλλον. Το Sinner έχει χαρακτηριστεί ως τίτλος υψηλής ποιότητας με μεγάλο βαθμό δυσκολίας. Το boss που θα δείτε στο βίντεο δεν έχει νικηθεί ακόμα από κανέναν που δοκίμασε να παίξει στην ChinaJoy 2017, ενώ όταν χάνετε εμφανίζεται ένα μήνυμα με κόκκινα γράμματα που μεταφράζεται στα αγγλικά σαν "You have been defeated" με την φράση “You are not yet ready” από κάτω.

Δείτε το βίντεο:



Για την ώρα, το Sinner αναμένεται να κυκλοφορήσει μόνο στην Κίνα.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 Aug 2017 14:30 #203273 by Dimitris Fokas
Λένε και το παιχνίδι NIOH είναι κλώνος του Dark Souls !!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 Aug 2017 16:09 - 01 Aug 2017 16:10 #203280 by Μαρίνος Τζώτζης

dimas.fk19 wrote: Λένε και το παιχνίδι NIOH είναι κλώνος του Dark Souls !!

Χωρίς να έχω παίξει NIOH, θα έλεγα πως κάθε παιχνίδι εμπνευσμένο από το Dark Souls δεν είναι απαραίτητα και κλώνος του. Αν και το Dark Souls έφτιαξε ένα ολόκληρο trend στο gaming με παιχνίδια μεγάλης δυσκολίας το Sinner μοιάζει να είναι ακριβώς ίδιο όχι απλά εμπνευσμένο :P Όσο για το Nioh για το οποίο έχω ακούσει τα καλύτερα αλλά δεν έχω PS4 το λέω περισσότερο από την εντύπωση που μου έδωσε και μπορεί να είμαι και λάθος!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 Aug 2017 16:57 #203287 by Νικηφόρος Μητράκος
Παιδιά ότι και να λέτε το Sinner είναι 90% κοπιά στο gameplay και 75% κοπιά στα γραφικά, πρέπει να είναι μεγάλο rip-off XD

Please Log in or Create an account to join the conversation.

11 Dec 2017 13:05 #209221 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Ημερομηνία κυκλοφορίας και νέο τρέιλερ

Το Sinner: Sactifice for Redemption θα κυκλοφορήσει στις 25 Απριλίου 2018 για PC, PS4 και Xbox One, όπως ανακοινώθηκε στο PlayStation Experience 2017.

Δείτε το σχετικό τρέιλερ που συνόδευσε την ανακοίνωση:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification