Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Νέες Κυκλοφορίες/Προτάσεις RPG

19 Apr 2013 00:37 #123040 by Μάνος Γρυπάρης
Εκτός από τα Dragon Age και τα DLC δοκίμασε το The Elder Scrolls V: Skyrim και τα DLC του. Πιστεύω θα βρεις την υγεια σου.

Καλως ηρθες κιολας!

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

19 Apr 2013 00:41 #123042 by Παντελής Δασκαλέλος
Μπορείς να τσεκάρεις το The Last Story για το Wii. Είναι σε ποιο JRPG ύφος πάντως, αλλά με full party σε αντίθεση με το Skyrim που είναι λίγο πιο "μοναχικό".

Please Log in or Create an account to join the conversation.

19 Apr 2013 13:46 #123052 by Χριστιάνα Θάνου
Εμένα RPG με ομάδα μου φάνηκε καλό το Dragon's Dogma. Ρίξε μια ματιά να δεις τι παίζει και εκεί, είναι αρκετά ενδιαφέρον το σύστημα που έχει με τα companions.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

19 Apr 2013 14:00 #123054 by Μιχάλης Γραμματικόπουλος
Demon's Souls για PS3 και Dark Souls σε οποιαδήποτε πλατφόρμα.
Πολύ δύσκολα και με τεράστια διάρκεια.
Και αφού σ' αρέσει η Bioware τρέχα να πάρεις το Mass Effect Trilogy αν δεν το έχεις ήδη.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

19 Apr 2013 15:05 #123057 by GM
Αφού ευχαριστήσω για τις προτάσεις και τα καλωσορίσματα ..... να προσθέσω και τα προσωπικά μου σχόλια ....

Μάνο, μετά το Morrowind & το Oblivion νομίζω πείστηκα ότι τα Elder Scrolls δεν είναι για μένα. Μοναχικό όπως έγραψε κι ο Παντελής και τελικά παραείναι αχανής ο κόσμος για τα γούστα μου. Κονσόλα καλώς ή κακώς δεν υπάρχει, οπότε Χριστιάνα αν και το Dragon's Dogma φαίνεται ιδιαίτερα ενδιαφέρον και με τα JRPG δεν έχω κανένα πρόβλημα ......

Ίσως τελικά να είναι η ώρα να τιμήσω το Mass Effect Trilogy που ανέφερε κι ο Sephiroth23....

Please Log in or Create an account to join the conversation.

19 Apr 2013 22:02 #123079 by Φίλιππος Δαουκόπουλος
Αφού είσαι απο τους παλιούς μπορείς να δοκιμάσεις και το Legend of Grimrock απο το Steam.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

20 Apr 2013 00:28 #123109 by GM
το Legend of Grimrock "προσομοιάζει" πολύ τα κλασσικά παιχνίδια που μεγαλώσαμε κάποιοι από μας ...... γι'αυτό και ασχολήθηκα μαζί του, έστω κι αν δεν κόλλησα τόσο πολύ.. και μόνο για την αναπόληση όμως έπρεπε, έστω για κάποιες ώρες να "περπατήσω στα μπουντρούμια του" ...

Please Log in or Create an account to join the conversation.

20 Apr 2013 13:09 #123123 by Tasos Belinos
Φίλε tsoukos1979, δες το Dragon's Dogma που είπε και η Χριστιάνα. Μπορεί να είναι από Ιάπωνες δημιουργούς αλλά δεν κατατάσσεται στα JRPG.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

20 Apr 2013 13:15 #123126 by Lilith_Autumn
Για εμένα το Oblivion ήταν καλύτερο από το Skyrim, αν όμως θέλεις κάτι διαφορετικό δες το Mass Effect Trilogy που έχε διαφορετικό ύφος.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

20 Apr 2013 23:30 #123138 by GM
Φίλε Anastasiosb όντως το game φαίνεται ιδιαίτερα ενδιαφέρον (και ακόμη και JRPG να ήταν δε θα με ενοχλούσε), αλλά έχω μόνο PC κι από ότι είδα είναι διαθέσιμο μόνο σε κονσόλες .....

Όσο για το Oblivion, το έχω, αλλά δυστυχώς το interaction κομμάτι του ήταν επιεικώς άθλιο και το παράτησα .....

Το Mass Effect είναι υπό σκέψη ..... αν και θα μου λείψουν υπερβολικά τα σπαθιά κι οι πανοπλίες ...

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification