Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Ultra Street Fighter II

22 Apr 2017 18:42 #197294 by Μάνος Γρυπάρης
Γκαύλα το νέο gameplay trailer. Έχω πωρωθεί απίστευτα!
Το πρώτο video game που ανυπομονώ να παίξω στο Nintendo Switch (το ομολογώ, ποτέ δεν ήμουν Zelda fan).

Αρχικά από τα πρώτα τρέιλερ μου έφερνε λίγο στο μυαλό το Super Street Fighter 2 HD Remix του PS3 και του Xbox 360, αλλά τελευταία κάπως πάει να το αλλάξει η Capcom και να φέρει πιο σύγχρονο art style/ανάλυση.

Στα Ranked matches είμαι σίγουρος ότι για το Street Fighter που ξέρω, τους περισσότερους παίκτες που έχουν Switch παίζει να τους καρφώσω στον τοίχο. Καμία σχέση με PS4 όπου έχω φτάσει μέχρι Super Bronze καθότι γίνεται το ανάποδο.

Όσο για το Way of the Hado mode εκεί γέλασα. Θυμήθηκα το Shinobi.

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

29 May 2017 21:31 #199138 by Πιέρρος Φουστέρης
Ultra Street Fighter II review

Η ειδική έκδοση του Ultra Street Fighter 2 για το Switch από την Capcom δεν είναι αυτό που θα θέλαμε να δούμε. Πάραυτα, διαβάστε το review και πείτε μας τις απόψεις σας!

"Once you've accepted your flaws, no one can use them against you."
"Never forget what you are, the rest of the world will not. Wear it like armor and it can never be used to hurt you."
"Death is so final, whereas life is full of possibilities."
"Most men would rather deny a hard truth than face it."
- Tyrion Lannister
Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

05 Jun 2017 16:55 #199404 by Παντελής Δασκαλέλος
Το Ultra Street Fighter II: The Final Challengers είναι μία από τις πιο απογοητευτικές κυκλοφορίες του Switch, καθώς μιλάμε για μια κλασική περίπτωση "αρπαχτής". Οκ το Street Fighter II είναι το καλύτερο Fighting όλων των εποχών, αλλά ποιος εν έτη 2017 δεν έχει ασχοληθεί ακόμη μαζί του; To μόνο νέο στοιχείο είναι οι δύο νέοι μαχητές (Evil Ryu) και (Violent Ken), οι οποίοι εδώ που τα λέμε δεν διαφέρουν και πολύ σε σχέση με τους Ryu και Ken. Από εκεί και πέρα το Way of the Hado mode, μπορεί να περιγραφεί ως ένα τραγικό minigame που προσπαθεί μάταια να αξιοποιήσει τα motion controls των Joy-Cons. To κερασάκι στην τούρτα είναι η υψηλή τιμής διάθεσης του παιχνιδιού, καθώς κοστίζει τέσσερις φορές περισσότερο από το Super Street Fighter II Turbo HD Remix του PS3.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

17 Jun 2017 16:31 #200102 by Μάνος Γρυπάρης
Δεν το έχω παίξει ακόμα, όμως θέλω να το παίξω οπωσδήποτε κάποια στιγμή και ειδικά στο online για να δω το επίπεδο των Nintend-άκηδων. Άσε που στο SF2 είμαι καλύτερος απ' ότι στο SF4.

Το βίντεο του Yoshinoro Ono που μιμείται τις κινήσεις των χαρακτήρων με έχει hype-άρει. :D



Πόσο cringe θα αντέξουμε πια?

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

21 Jul 2017 23:25 #202535 by Μάνος Γρυπάρης
Πως θα ξεκλειδώσετε τον Akuma:

Select Ryu, cancel on Color 1
Select Ken, cancel on Color 9
Select Sagat, cancel on Color 8
Select M. Bison cancel on Color 7
Place the cursor on Random, press L & R at the same time

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

23 Nov 2017 00:53 #208641 by Angel
Replied by Angel on topic Ultra Street Fighter II
Φιγούρες Transformers βασισμένες σε χαρακτήρες του Street Fighter 2


Η Capcom συνεργάζεται με την εταιρεία κατασκευής παιχνιδιών Takara Tomy για την κυκλοφορία φιγούρων Transformers, οι οποίες θα είναι βασισμένες σε χαρακτήρες του Street Fighter 2!

Οι φιγούρες αυτές θα κυκλοφορήσουν τον Μάιο του 2018 στην Ιαπωνία και θα αφορούν τους χαρακτήρες Ryu, Ken, Chun-Li και M. Bison που θα μπορούν να μεταμορφωθούν σε τέσσρα από τα πιο γνωστά Transformers. Συγκεκριμένα, ο Ryu μπορεί να μεταμορφωθεί σε φορτηγό και αεροσκάφος, παίρνοντας τον ρόλο του Optimus Prime, ενώ ο M. Bison θα αποτελέσει το αντίπαλο δέος, παίρνοντας την μορφή του Megatron. Θα μπορεί να μεταμορφωθεί σε τανκ και αεροσκάφος. Η τιμή του σετ έχει οριστεί στα 116 δολάρια.

Στις υπόλοιπες δύο φιγούρες, ο Ken είναι ο Hot Rod και η Chun-Li η Arcee. Αμφότερες μπορούν να μεταμορφωθούν σε φουτουριστικά αυτοκίνητα. Το συγκεκριμένο σετ θα πωλείται προς 77 δολάρια. Αξίζει να σημειωθεί ότι με εξαίρεση την Chun-Li, όλες οι φιγούρες έχουν τον ρόλο ενός Headmaster. Αυτό σημαίνει ότι τα κεφάλια τους θα μπορούν να μεταμορφωθούν σε ένα μίνι Transformer. Για παράδειγμα, το κεφάλι του Ken γίνεται ένα μικρό ρομποτάκι-οδηγός όταν η φιγούρα έχει την μορφή ενός αυτοκινήτου.

Οι φιγούρες θα κυκλοφορήσουν τον Μάιο του 2018. Το σετ των Ryu και M. Bison θα πωλείται προς 116 δολάρια , ενώ το κόστος του σετ των Ken και Chun-Li θα ανέρχεται σε 77 δολάρια.

Δείτε τις σχετικές φωτογραφίες στο τέλος αυτής της είδησης.

The sword of destiny has two edges. You are one of them.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification