Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Cinema: Νέες ταινίες

28 Aug 2017 17:01 #204489 by κωστας


Περίληψη:
Η ταινία είναι βασισμένη στο old school γαλλικό comic, «Valerian and Laureline», των Μεζιέ και Κριστίν, ενώ θεωρείται από τις ακριβότερες γαλλικές sci-fi παραγωγές μέχρι σήμερα και ο ίδιος ο Μπεσόν έχει δηλώσει ότι η πραγματοποίησή της ήταν ένα από τα όνειρα ζωής του.
Υπόθεση:
Στον 28ο αιώνα, ο Βαλέριαν και η Λορελίν είναι υπεύθυνοι για τη διατήρηση της τάξης σε όλες τις ανθρώπινες περιοχές. Ακολουθώντας τις εντολές του Υπουργού Αμύνης, οι δύο νέοι ξεκινούν για μία αποστολή στην εκπληκτική πόλη Άλφα -μία αναπτυσσόμενη Μητρόπολη, όπου τα είδη από ολόκληρο το σύμπαν μοιράζονται γνώσεις, ευφυΐα και πολιτισμούς. Υπάρχει ένα μυστήριο στο κέντρο του Άλφα, μία σκοτεινή δύναμη, η οποία απειλεί την ειρηνική συμβίωση της Πόλης των Χιλίων Πλανητών, και ο Βαλέριαν με τη Λορελίν πρέπει να αγωνιστούν προκειμένου να εντοπίσουν την απειλή και να προστατεύσουν, όχι μόνο τον Άλφα, αλλά και ολόκληρο τον κόσμο. Θα καταφέρουν, άραγε, να διατηρήσουν την ειρήνη στους πλανήτες και να διαχειριστούν τη μεταξύ τους σχέση;

Please Log in or Create an account to join the conversation.

06 Sep 2017 22:42 #205034 by Πιέρρος Φουστέρης
2 ταινίες έχω βάλει στο μάτι και θέλω να δω διακαώς: το Dark Tower (αγαπάμε Idris Elba) και το Dunkirk. Φαίνονται πολύ καλές και οι κριτικές αυτό δείχνουν, οπότε θα σπεύσω να τις απολαύσω!

"Once you've accepted your flaws, no one can use them against you."
"Never forget what you are, the rest of the world will not. Wear it like armor and it can never be used to hurt you."
"Death is so final, whereas life is full of possibilities."
"Most men would rather deny a hard truth than face it."
- Tyrion Lannister

Please Log in or Create an account to join the conversation.

07 Sep 2017 07:47 #205042 by Γιώργος Δημητρούλης
Είδα το Dunkirk και πραγματικά μπορώ να πω ότι είναι η ταινία της χρονιάς.Ο Νόλαν παραδίδει μαθήματα για μια ακόμα φορά μέσα απο αυτό το έπος.Το Dark Tower απο την άλλη ήταν κάτω του μετρίου και πιστεύω πως το καλύτερο μέχρι στιγμής βιβλίο του steven king αξίζει μια πολύ καλύτερη ταινία.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

07 Sep 2017 09:48 #205050 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Τα χειρότερα έχω ακούσει για το Dark Tower δυστυχώς. Είναι δύσκολο να χωρέσουν τόσα πράγματα από ένα τέτοιο βιβλίο και να βγει νορμαλ αποτέλεσμα. Περιμένω πάντως το IT, με τις πρώιμες κριτικές να είναι εξαιρετικές.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

07 Sep 2017 12:12 - 07 Sep 2017 12:14 #205059 by κωστας
Εγώ θέλω να δω το It Comes At Night έχω ακούσει είναι καλή....θρίλερ είναι και θέλω να την δω
το τραιλερ:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

07 Sep 2017 13:50 #205075 by Πιέρρος Φουστέρης
Δεν έχω διαβάσει το βιβλίο του Stephen King, οπότε οι προσδοκίες μου δεν είναι τόσο μεγάλες. :P Θα την δω όπως και να 'χει, όμως. Το χρωστάω στον Elba.

"Once you've accepted your flaws, no one can use them against you."
"Never forget what you are, the rest of the world will not. Wear it like armor and it can never be used to hurt you."
"Death is so final, whereas life is full of possibilities."
"Most men would rather deny a hard truth than face it."
- Tyrion Lannister

Please Log in or Create an account to join the conversation.

05 Oct 2017 17:16 #206476 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Τώρα είδα ότι βγαίνει ταινία. Η μουσική στο τρέιλερ λίγο άκυρη βέβαια. Θέλω να το δω πάντως, τρισμέγιστη Αγκάθα!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

05 Oct 2017 18:05 #206488 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Νέο trailer της live action ταινίας του θρυλικού anime και manga Fullmetal Alchemist. Προσωπικά δεν με ενθουσιάζει και καλύτερα να είχαν αφήσει αυτό το αριστούργημα ήσυχο...
The following user(s) said Thank You: Βασιλης Γαλανος

Please Log in or Create an account to join the conversation.

10 Oct 2017 16:50 #206652 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Star Wars: The Last Jedi Trailer

All aboard the hype train!
The following user(s) said Thank You: Georgios Manolis, Βασιλης Γαλανος

Please Log in or Create an account to join the conversation.

11 Oct 2017 13:06 #206671 by Georgios Manolis
Έχουμε πιάσει πρώτη θέση στο hype train,μόνο μην εκτροχιατούμε απο το πολύ hype. :lol:

The fire cracked silently as four Stalkers sat around it. The night was silent, only a small wind and the rustling of grass and leaves to fill the ears. One of the men spoke up suddenly: "Have you children heard the tale of the Monolith?"
- S.T.A.L.K.E.R. local folclore
The following user(s) said Thank You: Παναγιώτης Πολυδεύκης

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification