Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Batman: Arkham Knight

04 Mar 2014 17:34 #141336 by Κώστας Λάβαρης
Η προφανής συνέχεια της σειράς φαίνεται πως επιβεβαιώνεται. Η Rocksteady είναι έτοιμη να κυκλοφορήσει το επόμενος μέρος (και δυστυχώς τελευταίο) της σειράς Batman Arkham. Το παιχνίδι θα ονομάζεται Batman: Arkham Knight και θα κυκλοφορήσει φέτος για PC, PS4 και Xbox One.

[attachment=0:22bu1lfo]<!-- ia0 -->234531-pcw-asmofs-1.png<!-- ia0 -->[/attachment:22bu1lfo]

Το πιο συναρπαστικό από όλα είναι πως είναι πιθανό να οδηγούμε το Batmobile για να εξερευνήσουμε το open world Gotham City. Ακόμη όσοι προπαραγγείλουν το παιχνίδι θα μπορούν να παίξουν με το χαρακτήρα της Harley Quinn σε αποκλειστικά Challenge Maps.

http://images.eurogamer.net/2013/articles/1/6/5/9/6/2/0/139394570786.jpg/EG11/resize/600x-1/quality/80/format/jpg

-Πάτρικ με ακούς;
-Όχι, έχει σκοτάδι.
Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

04 Mar 2014 19:38 #141345 by Γιώργος Λόλας
Αυτά είναι! Συνολικά η σειρά είναι εξαιρετική και πιστεύω ότι στα ίδια επίπεδα θα κινηθεί και το Knight. Για να δούμε!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

04 Mar 2014 21:20 #141352 by Κώστας Λάβαρης
Κυκλοφόρησε και το επικό τρέιλερ του παιχνιδιού. Πραγματικά τα γραφικά φαίνονται εξαιρετικά. Ανυπομονώ να δω τα boss fights. Ελπίζω και η δυσκολία τους να είναι σε ικανοποιητικά επίπεδα, όπως μας έχει συνηθίσει και η σειρά.

[youtube:204kt1l4]
[/youtube:204kt1l4]

Το GameInformer ενημέρωσε ότι στο επόμενο τεύχος του θα έχει ως αποκλειστικό θέμα πληροφορίες για το Batman: Arkham Knight μέσα από την Rocksteady. Το σενάριο θα διεξάγεται ένα χρόνο μετά τα γεγονότα του Arkham City και ο χάρτης της Gotham City αναμένεται να παρουσιαστεί ακόμη μεγαλύτερος.

Παιδιά φέτος δε χρειάζεται διαγωνισμός Game of the Year. Μάλλον έχουν ήδη νικητή. :P

-Πάτρικ με ακούς;
-Όχι, έχει σκοτάδι.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

05 Mar 2014 17:16 #141427 by Κώστας Λάβαρης
Έγινε γνωστό πως το Arkham Knight δε θα έχει multiplayer. Τι να το κάνεις άλλωστε; Πιστεύω θα μας δώσουν μια εκπληκτική single player εμπειρία. Σίγουρα θα είναι μεγάλη, μιας και με τεράστιο open world Gotham City θα κάνουμε πολλές ώρες να εξερευνήσουμε. Νομίζω αυτός είναι ο λόγος που δεν υπάρχει multiplayer, γιατί επικεντρώθηκαν και έριξαν όλο το βάρος στο singleplayer. Πιστεύω θα είναι κορυφαίο. (βλ. Bioshock Infinite)

-Πάτρικ με ακούς;
-Όχι, έχει σκοτάδι.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

05 Mar 2014 17:59 #141432 by eliminator
Replied by eliminator on topic Batman: Arkham Knight
Ειμαι ο μόνος που βρίσκει το game ολίγον επαναλαμβανόμενο; Τώρα όμως που το batmobile είναι driveable κάτι τέτοιο παύει να ισχύει ευτυχώς για μένα.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

05 Mar 2014 18:03 #141433 by Κώστας Λάβαρης
Το Origins ήταν σε αρκετά σημεία ίδιο με το Arkham City (χάρτης, gameplay) αλλά έτσι και αλλιώς δε νομίζω να βασιζόταν η WB σε αυτό. Απλά έβγαλε ένα prequel για τους fans της σειράς. Αλλά επαναλαμβανόμενο δε νομίζω. Γιατί το λες αυτό;

-Πάτρικ με ακούς;
-Όχι, έχει σκοτάδι.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

05 Mar 2014 18:10 #141434 by eliminator
Replied by eliminator on topic Batman: Arkham Knight
Εχει πολύ καλό σενάριο αλλά όπως και να εξελιχθεί η ιστορία ο,τι και να γίνει θα καταλήξεις κάπου να παίζεις ξύλο με πολλά άτομα ή ένα πραγματικά καλοφτιαγμένο boss fight που πάλι θα σπας στο ξύλο κάποιον μεγαλόσωμο (ίσως μεταλλαγμένο) τύπο. Καταντάει βαρετό για μένα κάπου αν και το θεωρώ πολύ καλό παίχνιδι λόγω πλοκής, προσεγμένου voice acting και 1002 άλλα θετικά που έχει. Θα μπορούσε όμως να αλλάξει και κάπου. Στις αποστολές να κάνεις και άλλα πράγματα πλην ξύλου. Για παράδειγμα να παρακολουθήσεις κάποιον, να πρέπει να φτάσεις κάπου γρήγορα να σώσεις κάποιον, να περάσεις stealth από διάφορα μέρη και πολλά άλλα που δεν έχουν προσθέσει και μένουν στο ξύλο. Αφού εγώ λέω "κάνε skip το cutscene έτσι και αλλιώς κάποιον θα πρέπει να δείρεις πάλι".

Please Log in or Create an account to join the conversation.

05 Mar 2014 18:38 #141438 by Κώστας Λάβαρης
Αυτό ίσως να είναι λόγω του ότι ο χαρακτήρας είναι ο Batman. Δηλαδή πρέπει να δείρεις κάποιους, να βρεις στοιχεία, να πας να βρεις τον boss και να τον κερδίσεις. Έτσι γίνεται άλλωστε και στις ταινίες, κόμιξ και γενικότερα ότι έχει να κάνει με σούπερ ήρωες. Πάντως υπάρχουν αποστολές με χρόνο, π.χ. στο Arkham City που σηκώνεις στο δρόμο τηλέφωνα και πρέπει να πας σε συγκεκριμένο χρόνο στο επόμενο τηλέφωνο. Και στο Origins έχει τέτοια side missions. Όσο για το stealth εσύ αποφασίζεις αν θα παίξεις έτσι. Υπάρχουν δωμάτια με κακούς που έχουν όπλα (πιστόλια κτλ) και είναι πιο εύκολα αν τους σκοτώσεις incognito, παρά να τους σπάσεις στο ξύλο, και να πετάς συνέχεια καπνό κάτω για να μη σε πυροβολούν. Πας μέσα από αεραγωγούς, κάτω από το πάτωμα, πάνω σε gargoils μέχρι να τους κάνεις takedown όλους. Ειδικά στο Origins, για να νικήσεις τον Deadshot πρέπει να είσαι stealth αλλιώς είσαι ανάμεσα σε τίγκα snipers.

-Πάτρικ με ακούς;
-Όχι, έχει σκοτάδι.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

05 Mar 2014 19:25 #141444 by eliminator
Replied by eliminator on topic Batman: Arkham Knight
Αυτά που έγραψες είναι και ο μόνος λόγος που τα παίζω και τα τερματίζω αλλά και με αυτά τα λίγα εξακολουθώ να το βρίσκω επαναλαμβανόμενο, όχι υπερβολικά αλλά λίγο σίγουρα.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

05 Mar 2014 21:12 #141449 by Κώστας Λάβαρης
Λογικά ζητάς να είναι πιο έντονο το adventure στοιχείο στο παιχνίδι. Σε αυτό σε κατανοώ. Όχι πως το θέλω και εγώ γιατί είμαι περισσότερο fan του action. :P χαχαχαχα Σίγουρα θα μπορούσε να έχει σε μεγαλύτερο βαθμό αυτά που ζητάς.

-Πάτρικ με ακούς;
-Όχι, έχει σκοτάδι.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification