Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Bayonetta

06 Nov 2009 01:38 #64156 by BigBang
Replied by BigBang on topic Bayonetta
εφτασεεεεεειιιιιιιιιιιι

Please Log in or Create an account to join the conversation.

24 Nov 2009 15:37 #65519 by Κωνσταντίνος Κουτσούμπας
Demo την επομενη εβδομαδα

Το Demo του παιχνιδιου ειναι ηδη ετοιμο και θα λανσαριστει στα PSστόρια και στα XBox-Live την εβδομαδα που μας ερχεται. Παραλληλα ειδαμε και τις μεταμορφωσεις της μαγισσας, οι οποιες εινα πολυ ενιδαφερουσες και ετσι το demo ειναι αναποφευκτο!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

22 Jan 2010 00:48 #68165 by Μάνος Γρυπάρης
Διαβάστε το review

Η Bayonetta σπάει κοκκαλα, ειδικα στον τεχνικο τομεα. Στο θεμα του gameplay θα σας αρεσει, αν και εχει πτυχες που εχουμε συναντησει πολλες φορες στο παρελθον.

Επιπροσθετα modes δεν υπαρχουν δυστυχως, ενω η εκδοση του PS3 ειναι υποδεεστερη σε γραφικα, frame rate και χρόνους φόρτωσης από αυτη του Xbox 360.

gameplay video:
[youtube:1uyv4mtj]
[/youtube:1uyv4mtj]

Κατεβάστε το demo από PS Network και Xbox Live και δοκιμάστε το.

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

13 Mar 2010 04:45 #69217 by knut
Replied by knut on topic Bayonetta
Ξέρετε αν εκτός από το patch που έχει κυκλοφορήσει στο Psn για το frame rate και τα loadings, έχει βγει κάτι παρόμοιο που να αφορά τα γραφικά? Είναι αρκετά θολά στο PS3 δυστηχώς...

Please Log in or Create an account to join the conversation.

17 Mar 2010 11:06 #69422 by Μάνος Γρυπάρης
Oχι, patches για γραφικα δεν βγαίνουν σχεδόν ποτέ. Θελεις τουλαχιστον μηνες για να αναβαθμισεις γραφικα. Κι αν πουν ότι έβγαλαν τότε θα έχουν κανει αλλαγες στο περιβαλλον ή μικροαλλαγες σε γραφικα (π.χ. οπτικα εφε) που δεν θα φαινονται ιδιαιτερα.

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

18 Mar 2010 20:23 #69458 by pReDiCtOR
Replied by pReDiCtOR on topic Bayonetta
Παιχνιδαρα το bayonetta, αν και δεν εχω προλαβει να το τερματισω.
Παντως, ο τυπας που ειχε παντρευτει εκεινη τη ψηφιακη κοπελα αποδειχτηκε πολυ βλακας .... επρεπε να περιμενει την bayonetta!
xD

Bayonetta - Yam yam!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

23 Mar 2010 09:49 #69639 by Fevos Verganelakis
Replied by Fevos Verganelakis on topic Bayonetta
και ποιοσ σου λεει πως θα ειναι πιστος ε? μπορει να παντρευτικε την αυτην που λες, αλλα να την "απαταει" με την bayonetta!!
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

18 Jun 2014 12:55 #145861 by Μάρκος Ασκανιάν
Το ομορφότερο game της συλλογής μου!!!



Μου άρεσε περισσότερο από το DMC και στεναχωρήθηκα που το sequel θα βγει μόνο για το Wii-U. :( ](*,)

Adododo!!!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

27 Oct 2014 14:31 #151038 by Donnie Darko

Αν δεν με βρίσκετε στο Facebook η σε κανά σουβλατζίδικο ε τότε θα είμαι μέσα στο Site :) :) :)
ΥΓ:Έχω μόνο Facebook,skype,twitter,youtube :)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

11 Sep 2017 17:03 #205250 by Χριστιάνα Θάνου
Δεν έχω απαντήσει ακόμα για ένα από τα πιο αγαπημένα μου games ever! Το πρώτο Bayonetta αποτελεί κατά την άποψή μου από τους καλύτερους τίτλους που έχω δοκιμάσει και υπάρχουν αρκετοί λόγοι για αυτό. Για αρχή, η ίδια η πρωταγωνίστρια αποτελεί λόγο να αρέσει ο συγκεκριμένος τίτλος. Η Bayonetta καταφέρνει να εντυπωσιάσει με την ίδια την πρωταγωνίστρια, το ύφος της, τον χαρακτήρα και φυσικά...τις λίγο πιο τολμηρές ultimate κινήσεις της. Πέρα από τα προφανή όμως, η σειρά αποτελεί μία από τις πιο καλοδουλεμένες Hack n' Slash. Υπάρχουν βασικές κινήσεις τις οποίες κάνει η Bayonetta αλλά και άλλες που ξεκλειδώνουμε σιγά σιγά, δίνοντας έτσι έναν παραπάνω λόγο για progression.

Οι αντίπαλοι είναι αρκετοί σε αριθμό και παρατηρούμε ποικιλία σε αυτούς. Όλοι είναι βασισμένοι σε θρησκευτικό θέμα και υπάρχουν διακλαδώσεις τους ανάλογα με την μορφή τους. Ενδιαφέρον είναι ότι τους αντιπάλους αλλά και εσάς δεν σας βλέπει ο πραγματικός κόσμος αλλά παλεύετε σε ένα...αόρατο επίπεδο με το οποίο οι άνθρωποι δεν μπορούν να έρθουν σε επαφή. Τα boss fights είναι μακροσκελή και κάθε Boss έχει πολλές...μα πολλές μπάρες ενέργειας, με αποτέλεσμα να πρέπει να πάρουμε ένα break κάθε φορά. Πάντως θα ήθελα να δω συνέχεια της σειράς, α και...να επαναφέρουν την εμφάνιση της Bayonetta έτσι όπως ήταν στον πρώτο τίτλο γιατί στον δεύτερο θυμίζει hipster μαμά.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification