Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Facebook/Meta: Γενική συζήτηση

28 Sep 2010 14:31 #79728 by Tolis Skevakis
Replied by Tolis Skevakis on topic Facebook

BigBoss wrote: Παιδια! Κυκλοφορει τωρα τις τελευταιες μερες ενα add on για τον Firefox αλλα και τον Chrome το οποίο σας προσθέτει δίπλα απο το κουμπάκι like ενα άλλο που λέει dislike. Όσοι απο εσας είσαστε μουτζούφλιδες και θέλετε να κανετε dislike παντου δεν εχετε παρα να κανετε κλικ στο αναλογο link από κατω.

Firefox: addons.mozilla.org/firefox/addon/47023/

Chrome : chrome.google.com/extensions/de ... enjjpgbali

Παραδειγμα του κουμπιού dislike

ΤΟ ΤΣΙΜΠΗΣΑ ΗΔΗ!!!

Ολοι ξεχυθείτε στο FB και ταράξτε τους στα Dislike...

Please Log in or Create an account to join the conversation.

03 Oct 2010 19:16 #80362 by Manowar
Replied by Manowar on topic Facebook
Ρεεεε, ξεκολίστε από τα facebook και βγείτε να σας δει λίγο και ο ήλιος! :lol:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

03 Nov 2010 13:44 #83346 by thanasis
Τις τελευταίες ώρες έχει χτυπήσει πολλούς χρήστες του Facebook ένας επικίνδυνος ιός που εξαπλώνεται με πολύ μεγάλη ταχύτητα και απειλεί εκτός από τους υπολογιστές και τα κινητά τηλέφωνα των χρηστών.
Ο ιός αρχικά εμφανίζεται με τη μορφή μηνύματος και παραπέμπει τον κάθε χρήστη που το ανοίγει να μπει σ’ ένα link που η διεύθυνσή του είναι όμοια με αυτή που έχουν τα blogs.

Στη συνέχεια όμως αν ο χρήστης πατήσει στο link θα μεταφερθεί σ’ ένα άδειο site που και αυτό με τη σειρά του έχει ένα link από το οποίο μπορεί να κατεβάσει ένα υποτιθέμενο άλμπουμ με φωτογραφίες.

Στην πραγματικότητα το τελευταίο link είναι ένα αρχείο (.exe) το οποίο απενεργοποιεί το την προστασία (firewall) των windows και μετατρέπει τον υπολογιστή ή το κινητό, σε bot, δηλαδή σε μηχάνημα που στέλνει e-mails και μηνύματα στο Facebook σε διάφορες επαφές χωρίς ο χρήστης να το γνωρίζει.

Έτσι πολλοί από εσάς ίσως τις τελευταίες ώρες να έχετε δεχθεί τέτοια μηνύματα στο inbox σας στο Facebook από κάποιον φίλο που λένε "i got you a surprise ..." γι’ αυτό προσοχή και καλό θα είναι να τα σβήνετε αμέσως. :ninja: :ninja:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

03 Nov 2010 13:49 #83347 by Νικολής Ασημάκης
In your face, facebook users. :P Τελικά το να μην έχεις φέσιμπουκ έχει και τα καλά του. :P

Please Log in or Create an account to join the conversation.

03 Nov 2010 14:00 #83348 by Andr
ο chuck norris να μας φυλαει.ευτυχως δεν μου εχει ερθει ακομα.chuck is with me

Please Log in or Create an account to join the conversation.

03 Nov 2010 14:02 #83349 by Tolis Skevakis

Nikolis wrote: In your face, facebook users. :P Τελικά το να μην έχεις φέσιμπουκ έχει και τα καλά του. :P

Ναι μόνο που πρέπει να έχει κάποιος πάνω από 10 τόνους συσσωρευμένης μαλακίας στον εγκέφαλο για να ανήξει τέτοιο e-mail στα αγγλικά!Εκτός κι αν δεν ξέρει τίποτα από PC. Σιγα τον ιο εχω δει πολυ χειροτερους.

Μεταξυ μας μην ψαχνεις δικαιολογιες για να μη βαλεις fb γιατι δε παιζει. 99% εχουν πλεον :wink:

kammeno souvlaki wrote: ο chuck norris να μας φυλαει.ευτυχως δεν μου εχει ερθει ακομα.chuck is with me

Ο chuck norris δεν προσβλήθηκε από τον ιο. Ο ιος προσβλήθηκε από τον chuck norris.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

03 Nov 2010 14:04 #83351 by Ιβάν
Εμένα μου έχουν έρθει 3-4, αλλά μου είχε έρθει μια προειδοποίηση από ένα group να μην τα ανοίξω. Οπότε είμαι εντάξει!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

03 Nov 2010 14:19 #83352 by Νικολής Ασημάκης

Toon-R wrote: Μεταξυ μας μην ψαχνεις δικαιολογιες για να μη βαλεις fb γιατι δε παιζει. 99% εχουν πλεον :wink:


Ακόμα και αν όλος ο πλανήτης έχει facebook εγώ δεν πρόκειτε να φτιάξω καθώς, όπως είναι τώρα τα πράγματα τουλάχιστον, δεν μου προσφέρει τίποτα το ουσιαστικό.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

03 Nov 2010 15:19 #83361 by inidaster
Παιδιά και σε μένα ήρθε αυτό το μήνυμα και πάλι καλά δεν έκανα download....χωρίς να το ξέρω ότι ήταν ιός απλά πολύ ύποπτο μου φάνηκε...πάλι καλά!!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

03 Nov 2010 15:36 #83366 by Ιβάν

inidaster wrote: Paidiaa kai se mena irthe ayto to mynhma kai pali kala den ekana download....xwris na to kserw oti htan ios apla poly ypopto moy fanhke...pali kala!!

Download? :icon what: Σίγουρα δεν το άνοιξες? Επίσης τα Greeklish ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification