Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Arcade (Coin-Op): Γενική συζήτηση

27 Jun 2013 01:16 #126826 by Βασίλης Καλφούντζος
Sega Rally
Street Fighter
Mortal kombat
Shinobi

Mάνο σε ζηλεύω που το τερμάτισες. Το Shinobi (αν και όταν το έπαιζα εγώ είχαμε 50λεπτα και όχι 100αρικα) δεν το κατάφερα ποτέ. Έφτανα στην τελευταία πίστα, στον Ninja, και δεν μπορούσα να τον σκοτώσω!

[align=center] GameWorld Facebook page [/center]

Please Log in or Create an account to join the conversation.

27 Jun 2013 05:31 #126837 by Γιώργος Λόλας
Δε θυμάμαι να έχω βρίσει περισσότερο πάνω από ένα coin op από ότι όταν έπαιζα το Shinobi! Πραγματικό κόλλημα το @#%@ :D

Please Log in or Create an account to join the conversation.

27 Jun 2013 19:54 #126876 by Νικόλας Μαρκόγλου
Metal Slug... όπως το είπες... το είχα μάθει πάντως τόσο καλά που στο τέλος το τερμάτιζα με ένα πενηντάρικο! μεγάλο επίτευγμα! κάθε φορά που έβλεπα καινούριο Metal Slug πάντως πάθαινα σοκ... τεράστια arcade σειρα

Please Log in or Create an account to join the conversation.

27 Jun 2013 20:01 #126878 by Βασίλης Καμακάρης
Να πω την αλήθεια ένα που θυμήθηκα και όποτε το αντίκριζα ήθελα σαν άρρωστος να παίξω ήταν το House of the Dead.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

27 Jun 2013 20:05 #126879 by Σπύρος
Time Crisis και Metal Slug...Όταν χρόνια αργότερα έμαθα το MAME μου φάνηκε πως βρήκα ένα κομμάτι του παραδείσου.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

27 Jun 2013 20:12 #126880 by Νικόλας Μαρκόγλου
Μεγάλη υπόθεση τα MAME... όπως ακριβώς το λες... Χαιρόσουνα να πατάς το κουμπί για τα κέρματα!!! :D

Επίσης, αξέχαστος τίτλος της χρυσής εποχής των arcades ήταν το Virtua Striker 2. Ατέλειωτες ώρες με κόσμο μαζεμένο πάνω από το μοναδικό μηχάνημα του μαγαζιού όπου όποιος έχανε άφηνε τη θέση του για τον επόμενο.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

28 Jun 2013 03:24 #126917 by Γρηγόρης Βούλγαρης
Εγώ διαφώνω παιδιά για τα MAME από τι στιγμή που μπορούσες να έχεις έυκολα όσα credits ήθελες χάθηκε η μαγέια του να "πονάς" το κάθε κέρμα που τάιζες το μηχάνημα και αυτή η διαδικασία σε έκανα καλύτερο gamer!!Όχι ότι με χαλάσανε βέβαια κιόλας!!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

28 Jun 2013 12:06 #126942 by Νικολής Ασημάκης
Δεν έτυχε να παίξω ποτέ arcade, αλλά αν τα είχα προλάβει θα μου είχε φάει όλα τα κέρματα το Bubble Bobble, το πιστεύω.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 Jul 2013 02:34 #127157 by Βασίλης Καλφούντζος

geololj wrote: Δε θυμάμαι να έχω βρίσει περισσότερο πάνω από ένα coin op από ότι όταν έπαιζα το Shinobi! Πραγματικό κόλλημα το @#%@ :D

Αγάπη το Shinobi!

[align=center] GameWorld Facebook page [/center]

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification