Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword
Το GameWorld.gr αναζητά Forum Moderators (21 May 2018)

Το GameWorld.gr επιθυμεί να προσλάβει Forum Moderators.

Lego Worlds

More
02 Jun 2015 18:34 #162131 by Lordwinter
Lordwinter created the topic: Lego Worlds

Διαθέσιμο ήδη σε Early Access στο Steam.

Η Warner Bros. Interactive κυκλοφόρησε το Lego Worlds, ένα sandbox game στα πρότυπα του Minecraft για PC.

Την ανάπτυξη του Lego Worlds την έχει αναλάβει η Traveller's Tales και για την ώρα δεν έχει προστεθεί κάποιο multiplayer mode στο παιχνίδι. Παρόλα αυτά, τους προσεχείς μήνες θα δούμε ακόμη περισσότερα πράγματα όπως online multiplayer, procedurally generated σπηλιές στο υπέδαφος του κόσμου, πλάσματα που θα ελέγχονται από την CPU κ.ο.κ. Για την ώρα στο Lego Worlds συναντάμε procedurally generated κόσμους, mounts και διάφορα οχήματα, αλλά και δυναμική εναλλαγή ημέρας/νύχτας.

Δείτε το σχετικό τρέιλερ:
H βασική διαφορά μεταξύ του Lego Worlds και του Minecraft είναι ότι εδώ δίνεται μεγαλύτερη έμφαση στην εφευρετικότητα από ότι στο survival στοιχείο. Επίσης, στην δημιουργία της Traveller's Tales έχετε την ευκαιρία να μετακινήσετε ολόκληρα κομμάτια του τερέν, όχι μόνο μεμονωμένα “τουβλάκια” όπως συμβαίνει στο Minecraft. Η βρετανική εταιρεία σκοπεύει να το κυκλοφορήσει μέσα στο 2016, ανάλογα πάντα με το feedback που θα λάβει από το community του παιχνιδιού.

Εσάς πώς σας φαίνεται το Lego Worlds; Πιστεύετε ότι θα μπορέσει να συναγωνιστεί το Minecraft;

To Lego Worlds κυκλοφορεί από την 1η Ιουνίου για PC μέσω του Steam Early Access. Κατεβάστε το κάνοντας κλικ εδώ Η τελική έκδοση αναμένεται μέσα στο 2016.
Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
02 Jun 2015 19:40 #162132 by tonyler
tonyler replied the topic: Lego Worlds
Φαινεται τρομερο και γενικοτερα ''πιο μπροστα'' απ'ο,τι το minecraft...Αν και θα προτιμουσα κατι πιο δυσκολο σε survival,δεν μπορω να πω κατι..lego ειναι.

More
01 Dec 2016 00:56 - 01 Dec 2016 00:57 #189909 by tsakos
tsakos replied the topic: Lego Worlds
Είδα το άρθρο του gameworld για το lego world και μου ήθρε η όρεξη να παίξω όμως δεν μου παίζει.
Τράβηξα βίντεο να δείτε τι μου κάνει :(

Έκανα διαγραφή τοπικού περιεχομένου και πάλι install αλλά μου κάνει τα ίδια. Καμιία ιδέα κανείς να μου πείτε τι γίνεται;

Συγγνώμη που το έβαλα εδώ το άρθρο αλλά νομίζω ότι το πρόβλημα είναι του steam. Δεν ξέρω... βοήθεια.
Last Edit: 01 Dec 2016 00:57 by tsakos.

More
01 Dec 2016 09:59 #189914 by Shikabane_Hime7
Shikabane_Hime7 replied the topic: Lego Worlds

tsakos wrote: Είδα το άρθρο του gameworld για το lego world και μου ήθρε η όρεξη να παίξω όμως δεν μου παίζει.
Τράβηξα βίντεο να δείτε τι μου κάνει :(

Έκανα διαγραφή τοπικού περιεχομένου και πάλι install αλλά μου κάνει τα ίδια. Καμιία ιδέα κανείς να μου πείτε τι γίνεται;

Συγγνώμη που το έβαλα εδώ το άρθρο αλλά νομίζω ότι το πρόβλημα είναι του steam. Δεν ξέρω... βοήθεια.

Δοκίμασε το εξής. Κλείνεις το steam και προσπάθησε να ανοίξεις το παιχνίδι από το εικονίδιο του στο φάκελο στον C ( C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\ ) πατώντας "running as administrator" και δες αν θα δουλέψει.

Επίσης βρήκα το παρακάτω το οποίο είχε βοηθήσει κάποιους χρήστες στο steam που το πρότειναν support.steampowered.com/kb_article.php?ref=8043-EUJN-5239

More
01 Dec 2016 15:45 #189926 by Professor_Severus_Snape
Professor_Severus_Snape replied the topic: Lego Worlds
Είχα αντιμετωπίσει κι εγώ ένα αντίστοιχο πρόβλημα πριν από κάνα μήνα. Νομίζω ότι είχε λυθεί με επανεκκίνηση του Steam, ίσως και του υπολογιστή, ενώ δεν αποκλείεται να έτρεξα κι εγώ την εφαρμογή ως administrator.

More
01 Dec 2016 16:24 - 01 Apr 2017 13:52 #189927 by tsakos
tsakos replied the topic: Lego Worlds

Ευχαριστώ που ασχοληθήκατε με το πρόβλημα μου έκανα αυτό που μου είπατε και μου κάνει το ίδιο

To ίδιο πρόβλημα αντιμετώπισα και με το Dirt 3 :( ... κάνω απεγκατάσταση και εγκατάσταση το steam :(

:(
έκανα restart το steam και το Lego και πάλι τα ίδια μου κάνει. Τώρα κατεβάζω dirt3. Το nfs persuit και το csgo παίζουνε κανονικά. Καμία ιδεά τι φταίει ; Δε θέλω να κάνω restart τα windows :(

Έκανα restore system σε προηγούμενη ημερομηνία και έπαιξε το Lego τώρα κατεβάζω το dirt κάτι με τα directx παίζει.
Last Edit: 01 Apr 2017 13:52 by DoUzOs.

More
01 Apr 2017 14:38 #196411 by Shikabane_Hime7
Shikabane_Hime7 replied the topic: Lego Worlds
Lego Worlds Review

Διαβάστε το review του Lego World από τον Παντελή Δασκαλέλο και πείτε μας την άποψη σας για το παιχνίδι!
Attachments:

More
04 Apr 2017 21:52 #196525 by Lordwinter
Lordwinter replied the topic: Lego Worlds
H σειρά Lego έχει σταματήσει να με ενδιαφέρει τα τελευταία χρόνια, ακριβώς γιατί το gameplay της αναλώνεται στις ίδιες και τις ίδιες ιδέες. Το Lego Worlds παρόλα αυτά μου άρεσε, επειδή στην προκειμένη περίπτωση οι developers επιχειρούν κάτι το διαφορετικό. Αυτή η μίξη Minecraft με No Man's Sky είναι αρκετά γοητευτική, εντούτοις η δυνατότητα δημιουργίας νέων κόσμων είναι κλειδωμένη και απαιτείται πολύωρο grinding για να συλλέξεις τα 100 golden bricks που απαιτούνται. Το ερώτημα είναι κατά πόσο κάποιος θα αντέξει και θα υπομείνει την όλη διαδικασία από τη στιγμή που μπορεί να παίξει Minecraft και να φτιάξει εξαρχής ότι θέλει. Αν παρόλα αυτά ψάχνετε μια εναλλακτική πρόταση, το Lego Worlds έχει όλα τα φόντα να σας κρατήσει συντροφιά για μεγάλο χρονικό διάστημα.

Time to create page: 0.535 seconds
Notification