Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Now Playing: Ποια games παίζετε σήμερα?

28 Feb 2019 13:22 #223652 by Παναγιώτης Πολυδεύκης

Blood Prince wrote: Καλά τι γίνεται εκεί στο AC Origins ; Υπάρχει το ελληνικό στοιχείο τόσο πολύ που βαρέθηκα.

Παντού βλέπω Greek Soldiers,ελληνικά ονόματα περιοχών,νομούς,δραχμές κ.λ.π Πηγαίνοντας σε Γκίζα και Μέμφις ξέφυγα λίγο και μετά στο Fayum ένιωσα σαν να επέστρεψα Αλεξάνδρεια lol....θα προτιμούσα περισσότερο Αρχαία Αίγυπτο παρά έλληνες παντού.


Το παιχνίδι διαδραματίζεται στο 49 ΠΧ και ήδη στην Αίγυπτο το Ελληνικό στοιχείο υπήρχε εξαπλωμένο από τον 7ο Αιώνα ΠΧ.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

28 Feb 2019 21:53 - 28 Feb 2019 21:57 #223669 by Blood Prince

Shikabane_Hime7 wrote:

Blood Prince wrote: Καλά τι γίνεται εκεί στο AC Origins ; Υπάρχει το ελληνικό στοιχείο τόσο πολύ που βαρέθηκα.

Παντού βλέπω Greek Soldiers,ελληνικά ονόματα περιοχών,νομούς,δραχμές κ.λ.π Πηγαίνοντας σε Γκίζα και Μέμφις ξέφυγα λίγο και μετά στο Fayum ένιωσα σαν να επέστρεψα Αλεξάνδρεια lol....θα προτιμούσα περισσότερο Αρχαία Αίγυπτο παρά έλληνες παντού.


Το παιχνίδι διαδραματίζεται στο 49 ΠΧ και ήδη στην Αίγυπτο το Ελληνικό στοιχείο υπήρχε εξαπλωμένο από τον 7ο Αιώνα ΠΧ.


Οντως από την εποχή του Μεγάλου Αλεξάνδου...πάντως όταν βλέπω παντού ελληνικά αγάλματα είναι φορές που σκέφτομαι για επόμενο παιχνίδι να προτιμήσω να αγοράσω το shadow of the tomb raider και όχι το ac odyssey.Αν αγοράσω το ac odyssey θα είναι πιο πολύ για τις Ναυμαχίες.

Θα μπορούσαν ας πούμε να είχαν λιγότερα ελληνικά αγάλματα,και να είχαν προσθέσει σκορπιούς μεταξύ των ζώων και μούμιες ζόμπι........θα μου πεί κάποιος πως τα χαρακτηριστικά που ανέφερα υπάρχουν στο expansion pack αλλά θα μπορούσαν στο βασικό παιχνίδι να προσθέσουν περισσότερα στοιχεία της Αρχαίας Αιγύπτου.

Υπάρχει τόσο lore με τους Φαραώ ακόμα και επί εποχής Κλεοπάτρας που θα μπορούσαν να προσθέσουν αλλά έχω την εντύπωση πως στόχος τους ήταν να δείξουν την επίδραση της ελληνο-ρωμαϊκής εξάπλωσης περισσότερο.

Τώρα είμαι πρός στο τέλος των αποστολών στο Fayum Oasis (έχω άλλες τρείς μαζί με την περιοχή Atef-Pehu nome) και σιγά σιγά επιστρέφω βόρεια.

Πάντως όσο το main quest προχωράει γίνεται όλο και πιο ενδιαφέρον,αλλά δεν θα έλεγα το ίδιο για τις side missions καθώς μαζί με τους θησαυρούς και στο hard έχω βαρεθεί κάπως. (84 αποστολές έχω ολοκληρώσει μέχρι στιγμής)

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 Mar 2019 21:29 #223700 by A
Παίζω το Thimbleweed Park το οποίο δικαιολογεί απόλυτα ότι καλο έχει γραφτεί γι αυτό το παιχνίδι!

"Well, we're not here to sell cookies"
Marcus Fenix, Gears of War.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 Mar 2019 22:38 #223703 by Georgios Manolis
Πρίν λίγες μέρες ξεκίνησα το Kingdom Come: Deliverance με πολύ θετικές εντυπώσεις.Ισχύουν ασφαλώς όσα είχαμε δει στα trailers για τις μάχες σε first person και για τα survival στοιχεία.Δουλεύουν και τα 2 αρκετά καλά όμως είναι νωρίς ακόμα για να πω γνώμη.Επίσης μου αρέσει που το παιχνίδι δίνει έμφαση στον ρεαλισμό και μένει πιστό στην ιστορία.Για παράδειγμα όλα όσα συμβαίνουν στο παιχνίδι έχουν συμβεί και οι npcs συμπεριφέρονται σαν να βρίσκονται στο 1300 με 1400.Η ιστορία κλιμακώνεται σιγά σιγά όπως πρέπει αν και βασίζεται σε αληθινά γεγονότα.Μπράβο στη Warhorse γι αυτό.Επίσης οι χαρακτήρες και τα cutscenes είναι καλοδουλεμένα.Το παιχνίδι σε κάνει να νοιάζεσαι για πράγματα που υπο άλλες συνθήκες θα σου ήταν εντελώς αδιάφορα.Ελπίζω να συνεχιστεί σε αυτόν το ρυθμό μέχρι το τέλος.

The fire cracked silently as four Stalkers sat around it. The night was silent, only a small wind and the rustling of grass and leaves to fill the ears. One of the men spoke up suddenly: "Have you children heard the tale of the Monolith?"
- S.T.A.L.K.E.R. local folclore

Please Log in or Create an account to join the conversation.

03 Mar 2019 00:40 - 03 Mar 2019 00:51 #223760 by Blood Prince
Στις επόμενες μέρες θα εγκαταστήσω στο Laptop στο Assassin's Creed 3.

Επίσης σκέφτομαι κάποια στιγμή να ξαναεγκαταστήσω το Dragon Age Origins ώστε να το παίξω από την αρχή κάνοντας διαφορετικές επιλογές και να δω και τα DLCs όπως το Awakening.Πάντως το σύστημα μάχης ήταν αρκετά δύσκολο.

Στο AC Origins έκανα break μετά από 86 αποστολές και πρίν την αποστολή του βασικού story Way of Gabiniani .

Επιπλέον έχω διαβάσει πως εφόσον κερδίσω στην αρένα στην Κυρήνη μπορώ να αποκτήσω αρκετά ωραία Roman Outfits.Στην Κροκοδείπολη την αρένα την έβαλα στο Easy (ενώ το παιχνίδι το έχω στο Hard) και κέρδισα χαλαρά.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

08 Mar 2019 02:36 - 08 Mar 2019 02:37 #223886 by Blood Prince
Για Assassin's Creed 3 και Dragon Age Origins έγραφα πιο πάνω αλλά τίποτα από αυτά δεν παίζω.

Αφού σταμάτησα να παίζω το Assassin's Creed Origins καθώς το είχα προχωρήσει αρκετά,συνέχισα το Bloodborne ως γνωστόν και το τερμάτισα δύο φορές και μια το Expansion The Old Hunters και τώρα επέστρεψα στο The Witcher 3 για το Blood and Wine.

Το θέμα είναι πως έχω ξεχάσει εντελώς τον χειρισμό καθώς έχω καιρό να παίξω. :P

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

08 Mar 2019 02:45 #223888 by Κωστας Σουφλακος
Εγω ξεκινησα το Campaign του Cod 4 modern warfare remastered . Καιρο ειχα να παιξω τετοιο campaign σε παιχνιδι fps ( δεν ειχα ξαναπαιξει την ιστορια του cod4 mw , παρα μονο λιγες ωρες multiplayer ) . Επισης παιζω λιγο Battlefield 1 , και Apex legends

Please Log in or Create an account to join the conversation.

11 Mar 2019 02:27 - 11 Mar 2019 02:27 #223956 by Blood Prince
Αφού πήρα μια γεύση από Blood and Wine στο Witcher 3 επέστρεψα στο Bloodborne με στόχο το Platinum.

Μεγάλο εμπόδιο η Amygdala στο Defiled Chalice και στόχος μου να αναβαθμίσω το Arcane τουλάχιστον μέχρι 75,

Το πρόβλημα είναι πως είμαι Level over 200 και δεν μπορώ να κάνω Realocate όπως με το Souls Vessel στο Dark Souls 2 Softs και είναι Pain.......

Κάψιμο με Bloodborne λοιπόν αυτές τις μέρες με "άρωμα" Witcher. :P

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

11 Mar 2019 22:27 - 11 Mar 2019 22:30 #223974 by Blood Prince
Οταν βάζω κάτι στόχο,δύσκολα το αφήνω !

Στον δρόμο για το Πλατινένιο,στο Bloodborne σήμερα ανέβηκα 15 Levels xD

Στο Arcane από 37 έχω 52 και είμαι Level 223.Μέχρι Παρασκευή ή και νωρίτερα λογικά θα έχω 75 Arcane και θα κερδίσω την Amygdala στο Defiled Chalice ευκολότερα. xD

Φωτό

https://gameworld.gr/forum/attachment/9130

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

13 Mar 2019 14:02 - 13 Mar 2019 14:08 #224033 by Blood Prince
Τελικά κατάφερα και έπαιξα το Fifa 15 με ενεργό το antivirus το οποίο δεν με άφηνε να παίξω αλλά παίζω με το Origins offline...δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό.....

Επιπλέον στο Bloodborne έφτασα 70 Arcane επιτέλους και θα την αυξήσω μέχρι 80 ίσως και λίγο παραπάνω αν δω πως έχω θέμα με Amygdala στο Defiled Chalice....στο Reddit διαβάζω πως τα Tools είναι πιο αποτελεσματικά σε 99 Arcane αλλά όταν είμαι Level 241 δεν έχω τέτοια όρεξη........

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification