Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword
Το GameWorld.gr αναζητά Forum Moderators (21 May 2018)

Το GameWorld.gr επιθυμεί να προσλάβει Forum Moderators.

Ποιά παιχνίδια μετανιώσατε που αγοράσατε ;

More
16 May 2019 12:17 - 16 May 2019 15:56 #225124 by Blood Prince
Blood Prince created the topic: Ποιά παιχνίδια μετανιώσατε που αγοράσατε ;
Δεν βρήκα αντίστοιχο topic οπότε ανοίγω το τρέχον.

Από τα PC games μετάνιωσα για το AC Syndicate επειδή δεν έτρεχε καθόλου καλά με την κάρτα γραφικών μου και για το Dragon Age Origins ultimate edition στο οποίο δεν μου άρεσε το σύστημα μάχης αλλά το βρήκα τουλάχιστον σε αρκετά χαμηλή τιμή.

Από τα PS4 games μετάνιωσα για το Fifa 19.........τέρμα βαρετό και με τεράστιες ομοιότητες με το Fifa 15 σε περιγραφή,παρουσίαση και gameplay......βρίσκω free ένα soccer παιχνίδι για κινητό.Ποιός ο λόγος να ξοδεύουμε ένα κάρο λεφτά για soccer σε PS4 και PC.......... ; Οτι ομάδες και να βάλω,ότι mode και να έχω,η ουσία είναι μια....ποδόσφαιρο με ίδια περιγραφή και βαρετό σε σημείο που με παίρνει ο ύπνος.

Σκεφτόμουν μέχρι και να το πουλήσω αλλά το κρατάω για να παίζω περιστασιακά και γιατί ίσως στο μέλλον το θέλω πίσω,καθώς έχω παρατηρήσει πως εκεί που βαριέμαι άλλες φορές μου αναπτερώνεται το ενδιαφέρον.

Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Last Edit: 16 May 2019 15:56 by Blood Prince.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 May 2019 21:51 #225130 by Astro
Astro replied the topic: Ποιά παιχνίδια μετανιώσατε που αγοράσατε ;
Τώρα πια ευτυχώς δεν μετανιώνω για καποιο game που αγοράζω γιατι το ψάχνω πολύ με τα reviews και αν δεν είμαι ακόμα σίγουρος περιμένω καποιο sale για να το πάρω.
The following user(s) said Thank You: Blood Prince

More
17 May 2019 13:56 #225137 by Insane
Insane replied the topic: Ποιά παιχνίδια μετανιώσατε που αγοράσατε ;
Είχα πάρει κάποια horror μικρού μήκους με 5-6 ευρώ και επειδή πραγματικά με εκνεύρισαν στις πρώτες ώρες , έγιναν refund στο Steam

you see but you do not observe...

More
20 May 2019 21:04 #225188 by Efane
Efane replied the topic: Ποιά παιχνίδια μετανιώσατε που αγοράσατε ;
Μετάνιωσα για το Batman Arkham knight, όχι γιατί δεν είναι καλό, απλα το είχα πάρει day1 και το έπαιξα μετά απο δυο μήνες λόγω έλλειψης χρόνου και η τιμή ήταν 15€ κάτω.
Κλαίω τα χρήματα για το Watchdogs, τελικά δεν ήταν για τα γούστα μου και είχε τα θεματακια του. Σίγουρα είναι κι άλλα.

"Well, we're not here to sell cookies"
Marcus Fenix, Gears of War.

More
21 May 2019 00:53 #225198 by TheReaper
TheReaper replied the topic: Ποιά παιχνίδια μετανιώσατε που αγοράσατε ;

Blood Prince wrote: Fifa 19.........τέρμα βαρετό

Μόνο αυτό έπρεπε να γράψεις.

Το ότι ασχολούνται ακόμη άτομα να αγοράζουν αυτά τα παιχνίδια μου θυμίζει λίγο ελληνικές εκλογές. Ξέρεις ότι είναι το ίδιο πράγμα με την προηγούμενη φορά που γίνονταν εκλογές, αλλά εκεί... Έπρεπε να τα δίνουν σε lifetime access με την πρώτη αγορά.

More
21 May 2019 14:21 - 21 May 2019 14:28 #225202 by Blood Prince
Blood Prince replied the topic: Ποιά παιχνίδια μετανιώσατε που αγοράσατε ;

TheReaper wrote:

Blood Prince wrote: Fifa 19.........τέρμα βαρετό

Μόνο αυτό έπρεπε να γράψεις.

Το ότι ασχολούνται ακόμη άτομα να αγοράζουν αυτά τα παιχνίδια μου θυμίζει λίγο ελληνικές εκλογές. Ξέρεις ότι είναι το ίδιο πράγμα με την προηγούμενη φορά που γίνονταν εκλογές, αλλά εκεί... Έπρεπε να τα δίνουν σε lifetime access με την πρώτη αγορά.

Θα συμφωνήσω απόλυτα.

Ούτε εγώ καταλαβαίνω όσους αγοράζουν FIFA κάθε χρόνο,και όσους αγοράζουν FIFA και PES την ίδια χρονιά .

Το FIFA 19 ήταν η πρώτη αγορά FIFA για το PS4 αλλά περίμενα το Journey να ήταν πιο ενδιαφέρον και γενικότερα περισσότερες διαφοροποιήσεις σε σχέση με την PC έκδοση του FIFA 15 .

To Career για παράδειγμα έμεινε στάσιμο και επιπλέον υποχρεώνομαι έμμεσα για μεταγραφές κάτι που δεν μου αρέσει.

Το σίγουρο πάντως είναι πως δύσκολα θα ξαναγοράσω άλλο ποδοσφαιράκι για το PS4 .Αυτό θα συμβεί μετά από χρόνια και εφόσον υπάρχουν δραστικές αλλαγές στο Gameplay κάτι απίθανο.

Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Last Edit: 21 May 2019 14:28 by Blood Prince.

More
03 Aug 2019 03:27 #226041 by Blood Prince
Blood Prince replied the topic: Ποιά παιχνίδια μετανιώσατε που αγοράσατε ;
Πρόσφατα μετάνιωσα για το Horizon Zero Dawn...λογικά επειδή έχω παίξει και άλλα open world παιχνίδια δεν ενθουσιάστηκα αν και είδα τους τίτλους τέλους...πιστεύω πως καλύτερα να είχα αγοράσει το Until Dawn...θα το απολάμβανα καλύτερα πιστεύω.

Peter Baylish

Time to create page: 0.612 seconds
Notification