Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Προτάσεις νέων games: "Ποιο παιχνίδι να αγοράσω?"

31 Aug 2018 22:02 - 31 Aug 2018 22:33 #218713 by Blood Prince

DimutriKs wrote: Εντάξει το bloodborne είναι αναλόγως και τι εμπειρία έχεις με τα souls games. Αν τα έχεις παίξει όλα, όταν θα συνηθίσεις το στιλ μάχης δεν θα σου πάρει πάνω από 40-50 ώρες. Εγώ που έχω παίξει ελάχιστα το ds1 και πήγα στο bb μετά από περίπου 20 ώρες είμαι ακόμα στο 4ο μπος. Το AC: O αφενός έχει το story mission γύρω στις 35 ώρες αλλά αν δεν αναβαθμίσεις χαρακτήρα και όπλα θα είναι δύσκολα τα πράγματα αν δεν παίζεις στο easy. Ωστόσο τα περισσότερα side quests είναι βαρετά κάνεις συνήθως το ίδιο πράγμα, Το odyssey όταν με το καλό βγει θα έχει πολύ μεγαλύτερη διάρκεια αν έχει και μεγαλύτερη ποικιλία θα αξίζει περισσότερο. Το wiitcher 3 είναι το μεγαλύτερο τις λίστας και αν πάρεις την goty edition δεν γλιτώνεις το τριψήφιο αριθμό ωρών. Πάντως καλύτερα να πας με τα exclusives για αρχή. Το gow είναι γύρω στις 20 ώρες άλλα αν κάτσεις να τα κάνεις όλα πάει 50+. Το Horizzon Zero Dawn έχει επίσης μεγάλη διάρκεια και σχετικό challenge, τουλάχιστον μέχρι να φτιάξεις την στολή σου. Από κει και πέρα η απόφαση είναι δική σου, τα περισσότερα παιχνίδια είναι σε πολύ καλές τιμές και τα exclusives καλύπτουν πολύ μεγάλη γκάμα από τύπους παιχνιδιών


Από την σειρά Dark Souls έχω ασχοληθεί μόνο με το Dark Souls 2 Scholar of the first sin και έχω ξετρελαθεί. Εχω 35 στα 38 steam achievements και αν εξαιρέσουμε δύο στα τρία DLC το βρήκα αρκετά εύκολο και το τερμάτισα τόσο στο NG όσο και στο NG+.Οπότε δεν πιστεύω να έχω θέμα με το Bloodborne.Είναι το πρώτο παιχνίδι που σκέφτομαι να αγοράσω μετά το God of War το οποίο είναι ήδη στο πακέτο.Στην συνέχεια θα στραφώ στο The Witcher 3 το πιθανότερο ή και στο Resident Evil 7.

Μελλοντικά σκέφτομαι για Assassin's Creed Odyssey και Shadow of the Tomb Raider αλλά σίγουρα δεν θα τα αγοράσω όλα μαζί και σίγουρα όχι άμεσα με το που κυκλοφορήσουν.Θα περιμένω κανένα χρόνο ίσως και παραπάνω να πέσει κάπως η τιμή και αφού παίξω πρώτα τα προηγούμενα.

Απο exclusives εκτός από Bloodborne που σκέφτομαι να το αγοράσω πρώτο με ενδιαφέρει και το The Last of us Remastered.

Σίγουρα τα exclusives είναι πάρα πολλά αλλά δεν είναι δυνατόν να τα αγοράσω όλα ούτε πιστεύω θα έχω άπλετο χρόνο οπότε θα αγοράσω τα σημαντικότερα που με πωρώνουν περισσότερο.

Τα Side Quests όντως είναι βαρετά σε αρκετά παιχνίδια αν εξαιρέσουμε το Skyrim στο οποίο είχαν αρκετό ενδιαφέρον.

Ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις. xD

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 Sep 2018 21:26 #218725 by Άκης Ζαχαριάδης
Εγώ θα σου πρότεινα για PS4 τα : Until Dawn, Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, Uncharted.
The following user(s) said Thank You: Blood Prince

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 Sep 2018 23:16 - 01 Sep 2018 23:24 #218728 by Blood Prince

akiszax wrote: Εγώ θα σου πρότεινα για PS4 τα : Until Dawn, Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, Uncharted.


Το Uncharted είναι ένα πολύ καλό παιχνίδι σίγουρα και το βρίσκω σε καλή τιμή αλλά δεν με ενθουσιάζει.

Σκέφτομαι να αγοράζω αρχικά ένα εκ των Bloodborne GOTY Edition ή Resident Evil 7. xD

edit:Τo Until Dawn φαίνεται αρκετά ενδιαφέρον επίσης.Θα το τσεκάρω.Thanks !

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

02 Sep 2018 17:12 - 02 Sep 2018 17:53 #218738 by Blood Prince
Παίδες αποφάσισα τελικά να αγοράσω το Bloodborne.

Θα ήθελα να ρωτήσω υπάρχει μεγάλη διαφορά μεταξύ Bloodborne GOTY edition και Bloodborne Playstation Hits ;

Ρωτάω γιατί βρίσκω το Bloodborne Playstation Hits άμεσα διαθέσιμο και σε πολύ καλή τιμή ενώ το Bloodborne GOTY edition είτε υπάρχει "κατόπιν παραγγελίας" είτε είναι πολύ ακριβό.

edit:Τελικά παρήγγειλα το Bloodborne GOTY Edition απο το συγκεκριμένο κατάστημα καθώς το βρίσκω σε καλή τιμή συγκριτικά.Αλλού το βρίσκω 50 €.

Επειδή όμως λέει Κατόπιν Παραγγελίας θα επικοινωνήσω μαζί τους και αν αργήσουν αρκετά θα το ακυρώσω και θα αγοράσω το Bloodborne Playstation Hits το οποίο δεν περιλαμβάνει το DLC "The Old Hunters" απ'οτι ξέρω .

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

06 Sep 2018 15:36 - 06 Sep 2018 15:39 #218789 by Blood Prince

Blood Prince wrote: Παίδες αποφάσισα τελικά να αγοράσω το Bloodborne.

Θα ήθελα να ρωτήσω υπάρχει μεγάλη διαφορά μεταξύ Bloodborne GOTY edition και Bloodborne Playstation Hits ;

Ρωτάω γιατί βρίσκω το Bloodborne Playstation Hits άμεσα διαθέσιμο και σε πολύ καλή τιμή ενώ το Bloodborne GOTY edition είτε υπάρχει "κατόπιν παραγγελίας" είτε είναι πολύ ακριβό.

edit:Τελικά παρήγγειλα το Bloodborne GOTY Edition απο το συγκεκριμένο κατάστημα καθώς το βρίσκω σε καλή τιμή συγκριτικά.Αλλού το βρίσκω 50 €.

Επειδή όμως λέει Κατόπιν Παραγγελίας θα επικοινωνήσω μαζί τους και αν αργήσουν αρκετά θα το ακυρώσω και θα αγοράσω το Bloodborne Playstation Hits το οποίο δεν περιλαμβάνει το DLC "The Old Hunters" απ'οτι ξέρω .



Από το κατάστημα που το παρήγγειλα μου είχαν πει πως το Bloodborne GOTY Edition θα το έχω μέχρι αύριο.Σήμερα που τους πήρα τηλέφωνο μου λένε μέχρι την άλλη Πέμπτη.

Επειδή έχω το God of War να παίζω και επειδή η τιμή που το πουλάνε είναι αρκετά ιδανική δεν βιάζομαι και περιμένω.Αν δεν το έχουν πάλι,μπορεί να το ακυρώσω και να αγοράσω κάποιο άλλο.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

06 Sep 2018 18:57 #218791 by Άκης Ζαχαριάδης

Blood Prince wrote:

Blood Prince wrote: Παίδες αποφάσισα τελικά να αγοράσω το Bloodborne.

Θα ήθελα να ρωτήσω υπάρχει μεγάλη διαφορά μεταξύ Bloodborne GOTY edition και Bloodborne Playstation Hits ;

Ρωτάω γιατί βρίσκω το Bloodborne Playstation Hits άμεσα διαθέσιμο και σε πολύ καλή τιμή ενώ το Bloodborne GOTY edition είτε υπάρχει "κατόπιν παραγγελίας" είτε είναι πολύ ακριβό.

edit:Τελικά παρήγγειλα το Bloodborne GOTY Edition απο το συγκεκριμένο κατάστημα καθώς το βρίσκω σε καλή τιμή συγκριτικά.Αλλού το βρίσκω 50 €.

Επειδή όμως λέει Κατόπιν Παραγγελίας θα επικοινωνήσω μαζί τους και αν αργήσουν αρκετά θα το ακυρώσω και θα αγοράσω το Bloodborne Playstation Hits το οποίο δεν περιλαμβάνει το DLC "The Old Hunters" απ'οτι ξέρω .



Από το κατάστημα που το παρήγγειλα μου είχαν πει πως το Bloodborne GOTY Edition θα το έχω μέχρι αύριο.Σήμερα που τους πήρα τηλέφωνο μου λένε μέχρι την άλλη Πέμπτη.

Επειδή έχω το God of War να παίζω και επειδή η τιμή που το πουλάνε είναι αρκετά ιδανική δεν βιάζομαι και περιμένω.Αν δεν το έχουν πάλι,μπορεί να το ακυρώσω και να αγοράσω κάποιο άλλο.


Μια δικια μου γνωμη ειναι αν σε πανε σήμερα, αυριο, μεθαύριο, την αλλη εβδομαδα. καλύτερα ψαξου να το αγοράσεις απο κάπου άλλου. Και για game του 2015 να εχει 50 ευρώ ειναι πολυ ακριβά. Μια ματια που έριξα στο skrutz, είδα οτι το έχουν στα μισά της τιμής αυτής, και παρακάτω.
The following user(s) said Thank You: Blood Prince

Please Log in or Create an account to join the conversation.

06 Sep 2018 19:01 - 06 Sep 2018 20:28 #218792 by Blood Prince

akiszax wrote:

Blood Prince wrote:

Blood Prince wrote: Παίδες αποφάσισα τελικά να αγοράσω το Bloodborne.

Θα ήθελα να ρωτήσω υπάρχει μεγάλη διαφορά μεταξύ Bloodborne GOTY edition και Bloodborne Playstation Hits ;

Ρωτάω γιατί βρίσκω το Bloodborne Playstation Hits άμεσα διαθέσιμο και σε πολύ καλή τιμή ενώ το Bloodborne GOTY edition είτε υπάρχει "κατόπιν παραγγελίας" είτε είναι πολύ ακριβό.

edit:Τελικά παρήγγειλα το Bloodborne GOTY Edition απο το συγκεκριμένο κατάστημα καθώς το βρίσκω σε καλή τιμή συγκριτικά.Αλλού το βρίσκω 50 €.

Επειδή όμως λέει Κατόπιν Παραγγελίας θα επικοινωνήσω μαζί τους και αν αργήσουν αρκετά θα το ακυρώσω και θα αγοράσω το Bloodborne Playstation Hits το οποίο δεν περιλαμβάνει το DLC "The Old Hunters" απ'οτι ξέρω .



Από το κατάστημα που το παρήγγειλα μου είχαν πει πως το Bloodborne GOTY Edition θα το έχω μέχρι αύριο.Σήμερα που τους πήρα τηλέφωνο μου λένε μέχρι την άλλη Πέμπτη.

Επειδή έχω το God of War να παίζω και επειδή η τιμή που το πουλάνε είναι αρκετά ιδανική δεν βιάζομαι και περιμένω.Αν δεν το έχουν πάλι,μπορεί να το ακυρώσω και να αγοράσω κάποιο άλλο.


Μια δικια μου γνωμη ειναι αν σε πανε σήμερα, αυριο, μεθαύριο, την αλλη εβδομαδα. καλύτερα ψαξου να το αγοράσεις απο κάπου άλλου. Και για game του 2015 να εχει 50 ευρώ ειναι πολυ ακριβά. Μια ματια που έριξα στο skrutz, είδα οτι το έχουν στα μισά της τιμής αυτής, και παρακάτω.


Επειδή δεν βιάζομαι γι'αυτό περιμένω.Αν δεν μου το στείλουν ούτε την άλλη Τετάρτη (καθώς είπαν θα το έχω την άλλη Πέμπτη) θα το ακυρώσω λογικά.

To Bloodborne το βρίσκω και με 20 € σε άλλο κατάστημα,αλλά την GOTY edition η οποία περιλαμβάνει και το DLC την βρίσκω με 50 € σε αρκετά μεγάλα καταστήματα. (πλαίσιο,public)Στο συγκεκριμένο κατάστημα το βρήκα 24 € γι'αυτό και το παρήγγειλα.

edit: Ενημερωτικά από το Skroutz το βρήκα πως το κατάστημα το πουλάει 24 € αλλά είναι κατόπιν παραγγελίας και ακόμα να το στείλουν...επιπλέον πολλά καταστήματα έχουν το The Witcher 3: Wild Hunt 40 € over παιχνίδι του 2015 επίσης.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

The following user(s) said Thank You: Άκης Ζαχαριάδης

Please Log in or Create an account to join the conversation.

12 Sep 2018 15:20 #218834 by Blood Prince
Οπως είχα πεί και σε παλιότερο πόστ παρήγγειλα το Bloodborne GOTY Edition από το κατάστημα στο Link καθώς η τιμή ήταν η ιδανικότερη σε σχέση με τα μεγάλα καταστήματα (πλαίσιο,public) όπου έβρισκα την συγκεκριμένη έκδοση 50 €

Στο συγκεκριμένο κατάστημα την βρήκαα 24 € όμως αρχικά ήταν "Κατόπιν Παραγγελίας"...την περασμένη εβδομάδα μου είπαν να περιμένω μια εβδομάδα ακόμη.

Τελικά εκεί που ετοιμαζόμουν να τους πάρω τηλέφωνο,μπαίνοντας στο email διαπίστωσα πως έχει προχωρήσει η παραγγελία και θα το έχω μάλλον αύριο. xD

Οπως μπορείτε να δείτε και στο link με το μοβ χρώμα είναι πλέον διαθέσιμο το παιχνίδι.Οπότε άξιζε η αναμονή. xD :lol:

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

12 Sep 2018 20:30 #218845 by Άκης Ζαχαριάδης

Blood Prince wrote: Οπως είχα πεί και σε παλιότερο πόστ παρήγγειλα το Bloodborne GOTY Edition από το κατάστημα στο Link καθώς η τιμή ήταν η ιδανικότερη σε σχέση με τα μεγάλα καταστήματα (πλαίσιο,public) όπου έβρισκα την συγκεκριμένη έκδοση 50 €

Στο συγκεκριμένο κατάστημα την βρήκαα 24 € όμως αρχικά ήταν "Κατόπιν Παραγγελίας"...την περασμένη εβδομάδα μου είπαν να περιμένω μια εβδομάδα ακόμη.

Τελικά εκεί που ετοιμαζόμουν να τους πάρω τηλέφωνο,μπαίνοντας στο email διαπίστωσα πως έχει προχωρήσει η παραγγελία και θα το έχω μάλλον αύριο. xD

Οπως μπορείτε να δείτε και στο link με το μοβ χρώμα είναι πλέον διαθέσιμο το παιχνίδι.Οπότε άξιζε η αναμονή. xD :lol:


Υπομονή που θα πaει, περνάνε οι μέρες. :)
The following user(s) said Thank You: Blood Prince

Please Log in or Create an account to join the conversation.

12 Sep 2018 20:34 #218846 by A
Αγορίνα πάρε το Spiderman να μας πεις και εσύ απόψεις γιατί φαίνεται φοβερό :-)

"Well, we're not here to sell cookies"
Marcus Fenix, Gears of War.
The following user(s) said Thank You: Blood Prince

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification