Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Πωλήσεις σε games και κονσόλες

01 Jun 2020 16:32 #235010 by Mixalis Tor
Να ρωτήσω καθώς είμαι λίγο άσχετος στις κονσόλες. Αξίζει για οικονομικους λόγους να πάρεις μεταχερισμένη μια παλιά (και εάν ποια θα είχε καλύτερη απόδοση τιμής), καθώς φαντάζομαι η μικρή μου κόρη δεν έχει ιδιαίτερες απαιτήσεις...

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 Jun 2020 16:35 - 01 Jun 2020 16:40 #235011 by Blood Prince

kelvin wrote: Να ρωτήσω καθώς είμαι λίγο άσχετος στις κονσόλες. Αξίζει για οικονομικους λόγους να πάρεις μεταχερισμένη μια παλιά (και εάν ποια θα είχε καλύτερη απόδοση τιμής), καθώς φαντάζομαι η μικρή μου κόρη δεν έχει ιδιαίτερες απαιτήσεις...


Εγώ θα σου έλεγα να περιμένεις μέχρι τον Δεκέμβριο που θα κυκλοφορήσουν οι Next Gen κονσόλες και στην συνέχεια αγόρασε ένα εκ των PS4 και XBOX ONE σε καλή τιμή.

Φυσικά και αξίζει αλλά απλά να ξέρεις πως πολλά παιχνίδια κυρίως AAA είναι κατάλληλα για ενήλικες 18 και πάνω και όχι για παιδιά.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

The following user(s) said Thank You: Giorgos Tsolaridis

Please Log in or Create an account to join the conversation.

02 Jun 2020 11:07 #235032 by Ηλιας

kelvin wrote: Να ρωτήσω καθώς είμαι λίγο άσχετος στις κονσόλες. Αξίζει για οικονομικους λόγους να πάρεις μεταχερισμένη μια παλιά (και εάν ποια θα είχε καλύτερη απόδοση τιμής), καθώς φαντάζομαι η μικρή μου κόρη δεν έχει ιδιαίτερες απαιτήσεις...


Αν θες για την κορη σου, κοιταξε περισσοτερο προς switch μερια.

Τωρα για μεταχειρισμενα η γνωμη μου ειναι αρνητικη, εκτος αν ειναι προσφατα αγορασμενη κονσολα και ξερεις οτι ειναι σε αριστη κατασταση.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

02 Jun 2020 17:40 #235044 by Giorgos Tsolaridis

kelvin wrote: Να ρωτήσω καθώς είμαι λίγο άσχετος στις κονσόλες. Αξίζει για οικονομικους λόγους να πάρεις μεταχερισμένη μια παλιά (και εάν ποια θα είχε καλύτερη απόδοση τιμής), καθώς φαντάζομαι η μικρή μου κόρη δεν έχει ιδιαίτερες απαιτήσεις...

Θα συμφωνήσω με τον Brazhlias και θα σου προτείνω και εγώ να κινηθείς προς Nintendo μεριά. Είτε Switch, είτε 3DS, είτε και το απλό DS καθώς κατά την γνώμη μου η Nintendo βγάζει games πιο πολύ για παιδιά. Θα την έλεγα και πιο Family Friendly από τις υπόλοιπες εταιρείες.

I don't need to get a life. I'm a gamer, I have lots of lifes.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

02 Jun 2020 19:19 #235066 by Giorgos Tsolaridis
UK Charts Top 10: 25/5 - 30/5/20
Το Days of Play sale έφερε τα πάνω κάτω.


Στα Top 10 της εβδομάδας που μας πέρασε βλέπουμε το Days Gone να έχει ανέβει στην έκτη θέση, ενώ παρακάτω ακολουθούν τα The Last of Us Remastered και PlayStation VR Worlds στην ένατη και δέκατη θέση αντίστοιχα. Για λίγο, τα God of War και Marvel’s Spider-Man δεν κατάφεραν να μπουν στην δεκάδα, ενώ τα κλασικά Modern Warfare και GTA V δεν λένε να αλλάξουν θέση. Η έκπληξη ωστόσο βρίσκεται στην κορυφή με το Xenoblade Chronicles: Definitive Edition.

Αναλυτικά το Top 10 για την εβδομάδα 25-30/5 έχει ως εξής:

1. Xenoblade Chronicles: Definitive Edition
2. Animal Crossing: New Horizons
3. Call of Duty: Modern Warfare
4. Grand Theft Auto V
5. FIFA 20
6. Days Gone
7. Star Wars Jedi: Fallen Order
8. Minecraft
9. The Last of Us Remastered
10. PlayStation VR Worlds

I don't need to get a life. I'm a gamer, I have lots of lifes.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

08 Jun 2020 23:27 #235280 by Giorgos Tsolaridis
UK Charts Top 10: 1/6 - 6/6/20
Αισθητή η επίδραση του Days of Play sale.


Το Days of Play sale της Sony σύντομα τελειώνει, ωστόσο η επίδρασή του στα Top 10 Charts ήταν αισθητή.

Το The Last of Us Remastered ανέβηκε στην όγδοη θέση και το Marvel’s Spider-Man στην 10η. Φυσικά τα Call of Duty: Modern Warfare και GTA V παραμένουν σε υψηλές θέσεις, ενώ το FIFA 20 παίρνει την πρωτιά.

Αναλυτικά το Top 10 για την εβδομάδα 1-6/6 έχει ως εξής:

1. FIFA 20
2. Ring Fit Adventure
3. Animal Crossing: New Horizons
4. Call of Duty: Modern Warfare
5. Grand Theft Auto V
6. 51 Worldwide Games
7. Mario Kart 8 Deluxe
8. The Last of Us Remastered
9. Star Wars Jedi: Fallen Order
10. Marvel's Spider-Man

I don't need to get a life. I'm a gamer, I have lots of lifes.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

14 Jun 2020 01:08 #235447 by Giorgos Tsolaridis
Οι πωλήσεις των games στην Αμερική: Μάιος 2020
Το Call of Duty: Modern Warfare ξανά πρώτο.


Το NPD ανακοίνωσε τις πωλήσεις των games και των κονσολών στην Αμερική για τον Μάιο.

Το Call of Duty: Modern Warfare ανέβηκε από την δεύτερη ξανά στην πρώτη θέση και το Grand Theft Auto V ήταν δεύτερο. Όλα αυτά διότι ο Μάιος ήταν κακός μήνας από πλευράς νέων κυκλοφοριών. Δείτε αναλυτικά την λίστα.call of duty modern warfare 2

I don't need to get a life. I'm a gamer, I have lots of lifes.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

16 Jun 2020 14:02 #235549 by Giorgos Tsolaridis
Οι πωλήσεις των games στην Αμερική: Μάιος 2020
Ρεκόρ εσόδων παρά τις κακές κυκλοφορίες του Μαϊου.

Με όλο και περισσότερους ανθρώπους να μένουν σπίτι λόγω του COVID-19 και της καραντίνας, οι πωλήσεις των games εκτοξεύθηκαν κατακόρυφα.

Κάντε κλικ εδώ για περισσότερες πληροφορίες αλλά και για να δείτε αναλυτικά τα Top Games της λίστας.

I don't need to get a life. I'm a gamer, I have lots of lifes.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

16 Jun 2020 14:10 #235553 by Giorgos Tsolaridis
UK Charts Top 10: 8/6 - 13/6/20
Τα games του Switch κυρίευσαν αυτή την εβδομάδα.


Το Days of Play sale της Sony τελείωσε και μαζί του εξαφανίστηκε η ισχυρή παρουσία των PS4 exclusives από τα UK Charts Top 10.

Το Top 10 αυτής της εβδομάδας φαίνεται να κυριεύουν τα games του Switch. Φυσικά τα FIFA 20, GTA V και Modern Warfare παραμένουν σε υψηλές θέσεις, ωστόσο πρέπει να περιμένουν την ερχόμενη εβδομάδα για να δούμε πως το The Last of Us Part II θα επηρεάσει την κατάταξη των charts.

Αναλυτικά το Top 10 για την εβδομάδα 8-13/6 έχει ως εξής:
1. Mario Kart 8 Deluxe
2. Ring Fit Adventure
3. FIFA 20
4. Grand Theft Auto V
5. Animal Crossing: New Horizons
6. Call of Duty: Modern Warfare
7. Minecraft (Switch)
8. Forza Horizon 4
9. 51 Worldwide Games
10. Luigi's Mansion 3

I don't need to get a life. I'm a gamer, I have lots of lifes.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

23 Jun 2020 00:14 #235810 by Giorgos Tsolaridis
Οι πωλήσεις των games στη Μ. Βρετανία: 15/6-21/6/20
Ρεκόρ The Last of Us 2 για το PS4. 1% υψηλότερες από το Uncharted 4.


Το The Last of Us Part 2 έγινε το ταχύτερο σε πωλήσεις πρώτης εβδομάδας PS4 exclusive στη Μ. Βρετανία καθώς σημείωσε 1% υψηλότερες πωλήσεις από το Uncharted 4.

Οι πωλήσεις ήταν κατά 76% υψηλότερες σε σχέση με το πρώτο The Last of Us.

Δείτε το Top 10 της εβδομάδας:

1) The Last of Us Part 2
2) Ring Fit Adventure
3) FIFA 20
4) Mario Kart 8: Deluxe
5) Call of Duty: Modern Warfare
6) Grand Theft Auto 5
7) Minecraft (Switch)
8) Worldwide Games
9) Pokémon Shield
10) Star Wars Jedi: Fallen Order

I don't need to get a life. I'm a gamer, I have lots of lifes.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification