Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Far Cry 3

21 Mar 2013 20:45 #121877 by wavee
Replied by wavee on topic Far Cry 3

Manos wrote: Το 1ο κρατάει στη μνήμη της κάρτας γραφικών σου επιπλέον frames για να τα χρησιμοποιήσει αργότερα.

Το Field of View είναι το βάθος πεδίου της οθόνης που καθορίζει το Aspect Ratio (16:9 και 4:3). Δες εδώ περισσότερες πληροφορίες . Το αφήνεις ως έχει.

Όλες τις υπόλοιπες επιλογές τις ρυθμίζεις χαμηλά. Δες και στο review τι σημειώσαμε ως ελάχιστες απαιτήσεις και καλή τύχη. Αν εχεις μεγαλο προβλημα ισως να χρειαστεις καλυτερη καρτα γραφικων (εγω εχω μια ATI Radeon των 2GB παντως και δεν ειχα προβλημα)


-στο gpu max bufferd frames για καλυτερη αποδοση ειναι καλυτερο να το βαλω off ή να επιλεξω καποιον αριθμο(1,2,3,4,5)? δεν καταλαβα. δεν με ενδιαφερει η ποιοτητα. μονο η αποδοση. απλως να τρεχει οσο πιο ομαλα γινεται.

-επεισης στο field of view εφοσον αν εχει ρυθμιστει στο υψηλο νουμερο, μηπως ειναι πιο "βαρυ" για το παιχνιδι? εφοσον το field of view καθοριζει ποσο περιεχομενο της εικονας θα βλεπουμε στην οθονη, μηπως ειναι καλυτερο για καλυτερη αποδοση να το βαλω στο ελαχιστο? θα φαινονται μεν πολυ κοντα τα πραγματα αλλα τουλαχιστον θα τρεχει πιο γρηγορα το παιχνιδι. Κανω λαθος?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

25 Mar 2013 20:21 #122003 by wavee
Replied by wavee on topic Far Cry 3
κανεις?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

25 Mar 2013 20:40 #122004 by Μάνος Γρυπάρης
GPU Max Frames: Off

Field of view βάλτο στο ελάχιστο αρκεί η οθόνη σου να είναι συμβατή και να μην υπάρχουν μαύρα κενά (δεν ξέρω αν έχεις 4:3 ή 16:9).

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

26 Mar 2013 01:22 #122031 by wavee
Replied by wavee on topic Far Cry 3
οκ ευχαριστω

Please Log in or Create an account to join the conversation.

21 Jan 2014 13:11 #139399 by Paschalis
Replied by Paschalis on topic Far Cry 3
Παίζοντας 2 μέρες Far Cry 3
(βρίσκομαι στην αρχή ακόμα, στο σημείο που συναντάω την αρχηγό των ιθαγενών),
σκέφτηκα να μοιραστώ με το forum την άποψη μου για το παιχνίδι.

Ξεκινώντας από τα θετικά, ο κόσμος είναι πραγματικά αχανής & τα γραφικά πανέμορφα.
Δεν μπορώ να φανταστώ καν, τι είδους παιχνίδια θα δούμε σε 5 χρόνια, στο τέλος της καριέρας των PS4 & Xone.
Οι δραστηριότητες είναι απεριόριστες & μπορεί κάποιος να ξεχαστεί κυριολεκτικά για ώρες, απλά κόβοντας βόλτες.
Η δυσκολία είναι αυτή που πρέπει, τόσο ώστε να μη γίνεται βαρετό, αλλά ούτε εκνευριστικό.

& πάω στα αρνητικά.
Τα στοιχεία rpg είναι περισσότερα από όσα μπορώ να αντέξω (δλδ δεν αντέχω & πολλά, αυτός ήταν & ο κυριότερος λόγος που παράτησα το ΕΠΟΣ που λέγεται Deus Ex).
Αυτά τα
γδάρε ένα γουρουνάκι για να μπορέσεις να μεταφέρεις περισσότερα χρήματα,
ή ένα κατσικάκι για μεταφέρεις περισσότερα πράγματα,
ή κόψε το συγκεκριμένο φυτό & τα ζώα δεν θα σου επιτίθενται,
κάνουν το παιχνίδι (ίσως) πιο ρεαλιστικό & ολοκληρωμένο, αλλά με αποκόβουν από τη δράση.
Κοινώς, ασχολούμαι με μικρές εκνευριστικές λεπτομέρειες, αντί για την κυρίως αποστολή.

& φτάνω στη μεγάλη πληγή, που είναι το σενάριο.
Το βρήκα επιεικώς αδιάφορο & χωρίς ένταση.
Ο πρωταγωνιστής είναι τουλάχιστον ξεπλυμένος & είναι αδύνατο να συνδεθείς μαζί του ή να βιώσεις αυτό που ζει.
Είναι ίσως οι παράπλευρες δραστηριότητες του ανοιχτού κόσμου, που μου δημιουργουν αυτή την αποξένωση.

Ίσως να είμαι δύσκολο κοινό, τι να πω..
Θέλω το παιχνίδι να έχει σενάριο, ποικιλία & αμεσότητα. Όπως το ανεπανάληπτο Metal Gear Solid στο PSone. Έπαιξα & το 4, αλλά δεν (πολύ rpg & αυτό)..
Το Far Cry φυσικά θα (προσπαθήσω να) το ολοκληρώσω & για την επόμενη μέρα ίσως ακολουθήσει κάτι πιο action (ίσως το Red Dead Redemption, ή κάτι που θα προτείνετε), που μάλλον μου ταιριάζει περισσότερο.
The following user(s) said Thank You: Blood Prince

Please Log in or Create an account to join the conversation.

21 Jan 2014 16:10 #139403 by Κώστας Λάβαρης
Αυτό το γδάρσιμο ζώων, κόψιμο φυτών κτλ πιστεύω πως είναι λίγο απαραίτητο σε τέτοιου είδους παιχνίδια γιατί οι κύριες αποστολές θα σου πάρουν κάνα 5ωρο και μετά δε θα έχεις τι παιχνίδι να παίζεις. :P Παρόμοιο χαρακτηριστικό έχει και το περσινό reboot του Tomb Raider, σε μικρότερο επίπεδο φυσικά, όπου μαζεύεις salvage για να αναβαθμίσεις τόξο και λοιπά, σε όπλα που σκοτώνουν ελέφαντα σε 15χλμ.. :P Αν δεν το έχεις δοκιμάσει στο προτείνω.

Τώρα το σενάριο, είναι καθαρά θέμα γούστου. Αν θες κάτι με δυνατή ιστορία που θα σε κρατήσει μέχρι το τέλος, η απάντησή σου είναι Bioshock Infinite. :)

-Πάτρικ με ακούς;
-Όχι, έχει σκοτάδι.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

21 Jan 2014 18:33 #139409 by Γιάννης Ρέμας
Replied by Γιάννης Ρέμας on topic Far Cry 3
τι να το κάνεις το σενάριο άμα έχεις τον βας μέσα στο game :D

Please Log in or Create an account to join the conversation.

21 Jan 2014 23:02 #139419 by Paschalis
Replied by Paschalis on topic Far Cry 3

SirLvr wrote: Αν θες κάτι με δυνατή ιστορία που θα σε κρατήσει μέχρι το τέλος, η απάντησή σου είναι Bioshock Infinite. :)


Αν & είμαι λιγάκι εκτός θέματος, πήρα το 1ο Bioshock (ήταν αρκετά πιο φτηνό).
Ελπίζω να μην απέχουν έτη φωτός μεταξύ τους.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

21 Jan 2014 23:56 #139421 by Κώστας Λάβαρης
Far Cry 3. :P Εντάξει ξαναμπήκα στο θέμα μας. χαχαχαχαχα Κοίτα σεναριακά δεν έχουν σχέση. Είναι ανεξάρτητο από τα προηγούμενο δύο. Μπες στο thread του Infinite να δεις το review αλλά και την άποψη αυτών που το έπαιξαν.

-Πάτρικ με ακούς;
-Όχι, έχει σκοτάδι.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

03 May 2017 18:58 #197849 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Φήμη: Η Ubisoft ίσως ετοιμάζει επανέκδοση του Far Cry 3


Φήμη: Η Ubisoft ίσως ετοιμάζει επανέκδοση του Far Cry 3
Teaser στη Facebook page της.

Η Ubisoft μας έβαλε ιδέες με μια ανάρτηση που πραγματοποίησε στην σελίδα της στο Facebook. Διαβάστε περισσότερα εδώ.
Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification