Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Sony: Γενική Συζήτηση

27 Feb 2020 19:15 #231911 by Γιάννης Παπαστεργίου
Έλα ντε, με το ζόρι να καταργήσουμε τα Forums, λες και τα social media έχουν κανένα σοβαρό σύστημα αναζήτησης.

Από εδώ support λογικά:
www.playstation.com/en-gb/get-help

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 Mar 2020 15:14 #231975 by Blood Prince

BigGreekGamer wrote: PlayStation 2019: Δείτε τα στατιστικά σας
Πόσα games παίξατε το έτος που πέρασε;


Εχω παρατηρήσει πως αρκετές φορές ενώ είμαι στο παιχνίδι το έχω βάλει στο Pause ή στο Main Menu και κάνω άλλες δραστηριότητες οπότε αν μετράει ο χρόνος του Pause ως χρόνος παιχνιδιού δεν είναι έγκυρα τα στατιστικά.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

03 Mar 2020 13:18 #232054 by Giorgos Tsolaridis

Blood Prince wrote:

BigGreekGamer wrote: PlayStation 2019: Δείτε τα στατιστικά σας
Πόσα games παίξατε το έτος που πέρασε;


Εχω παρατηρήσει πως αρκετές φορές ενώ είμαι στο παιχνίδι το έχω βάλει στο Pause ή στο Main Menu και κάνω άλλες δραστηριότητες οπότε αν μετράει ο χρόνος του Pause ως χρόνος παιχνιδιού δεν είναι έγκυρα τα στατιστικά.



Δεν το γνωρίζω αυτό φίλε. Λογικά έτσι πρέπει να είναι καθώς έχω 160 ώρες στο CoD MW (χρόνος που μου λέει μέσα στο game) και όταν το πήρα (αρχές Νοέμβρη) είχα μέσα σε δυο μήνες 140 ώρες. Άρα είναι έτσι όπως τα λες λογικά.

I don't need to get a life. I'm a gamer, I have lots of lifes.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

04 Mar 2020 15:02 #232061 by Ηλιας

Blood Prince wrote:
Εχω παρατηρήσει πως αρκετές φορές ενώ είμαι στο παιχνίδι το έχω βάλει στο Pause ή στο Main Menu και κάνω άλλες δραστηριότητες οπότε αν μετράει ο χρόνος του Pause ως χρόνος παιχνιδιού δεν είναι έγκυρα τα στατιστικά.


Σοβαρο λαθος της σονυ αν θελετε την αποψη μου.

Παντως για να μην δημιουργουνται τετοια θεματα και αλλοιωνονται τα στατιστικα στοιχεια, θα προτεινα να χρησιμοποιεις το Pause Mode οσο λιγοτερο μπορεις.

Θα ηταν καλο να γνωριζεις με ακριβεια ποσες ωρες ξοδευεις σε καθε game, ωστε να καταλαβαινεις και κατα ποσο αξιζε ή οχι η αγορα του.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

05 Mar 2020 21:04 #232100 by Giorgos Tsolaridis
Η Sony έκλεισε τρία γραφεία της στην Ευρώπη ως μέτρο πρόληψης λόγω ανησυχίας για την εξάπλωση του κορωνοϊού
Θα παραμείνουν κλειστά για μία εβδομάδα.


Σύμφωνα με νέες αναφορές, η Sony έχει κλείσει τρία Ευρωπαικά γραφεία της λόγω ανησυχίας για τον κορωνοϊό. Τα γραφεία σε Λονδινο, Παρίσι και Γκντίνια έχουν κλείσει για ολόκληρη την εβδομάδα ως μέτρο προφύλαξης.

Η εταιρεία αναφέρει ότι κανένας από τους εργαζόμενους της δεν έχει διαγνωστεί ως φορέας κορωνοϊού, όμως πάραυτα δρα προληπτικά επειδή ένας εργαζόμενος ταξίδεψε σε χώρα η οποία ο ιός είναι γνωστή απειλή. Σύμφωνα με το TBI “Ως προληπτικό μέτρο τα γραφεία σε Λονδίνο, Παρίσι και Γκντίνια θα παραμείνουν κλειστά για την υπόλοιπη εβδομάδα και οι εργαζόμενοι θα εργαστούν από το σπίτι.”

Το BBC αναφέρει ότι τα γραφεία που έχουν κλείσει είναι της Sony Pictures Entertainment, οπότε προς το παρόν αυτό αφορά στο ελάχιστο το PlayStation. Θα ανανεώσουμε το άρθρο μόλις υπάρξουν νεότερα.

I don't need to get a life. I'm a gamer, I have lots of lifes.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

20 Mar 2020 16:40 #232543 by Giorgos Tsolaridis
Sony: "Δεν θα βγάλουμε όλα τα PlayStation games και στα PC"
Επίσημη τοποθέτηση μετά από την είδηση του Horizon Zero Dawn.


Με αφορμή την κυκλοφορία του Horizon Zero Dawn στα PC το καλοκαίρι αλλά και τα games της Quantic Dream που και αυτά κυκλοφορούν και στα PC, ο Hermen Hulst, επικεφαλής της Sony Worldwide Studios, δήλωσε ότι η κίνηση αυτή δεν θα ισχύσει για όλα τα PlayStation games.

Συγκεκριμένα ο Hulst δήλωσε: "Για να καθησυχάσω κάποιους, το ότι κυκλοφορήσαμε ένα video game AAA ποιότητας στα PC δεν σημαίνει ότι όλα μας τα games θα βγαίνουν και στα PC. Στο μυαλό μου το Horizon Zero Dawn απλά ταίριαζε στην προκειμένη περίπτωση. Προς το παρόν δεν έχουμε στα πλάνα μας άλλες κυκλοφορίες για τα PC και είμαστε 100% αφοσιωμένοι στις κονσόλες μας".

Η Sony έχει πολλά βασικά exclusives πρώτης γραμμής τα οποία δεν έχει κυκλοφορήσει στα PC, όπως τις σειράς Uncharted και God of War. Το Horizon Zero Dawn είναι Action RPG και ταίριαζε στο ύφος των PC. Βέβαια και το νεότερο God of War είναι Action RPG, απλά για προφανείς λόγους τακτικής η Sony το διατηρεί ως exclusive για τις κονσόλες της.

I don't need to get a life. I'm a gamer, I have lots of lifes.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

20 Mar 2020 19:24 #232566 by A
δεν θα πω κάτι για την παρουσίαση της Sony καθώς έφαγε τρελό κραξιμο από τa ιδια της τα fanboyzzz, Η νεα κονσόλα θα είναι πραγματικα πολύ κοντα σε ένα καλο pc, οι devs θα κανουν παπαδες

"Well, we're not here to sell cookies"
Marcus Fenix, Gears of War.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

26 Mar 2020 17:23 #232795 by Giorgos Tsolaridis
PS4: Η Sony μειώνει την ταχύτητα στα downloads για την εξασφάλιση της αξιοπιστίας των συνδέσεων
Η Ιαπωνική εταιρεία προσπαθεί να διατηρήσει την αξιοπιστία των συνδέσεων.


Με την χρήση του internet να έχει αυξηθεί κατά πολύ εξαιτίας των μέτρων που έχουν παρθεί για την καταπολέμηση της πανδημίας όπως αναφέρεται, η Sony έχει ανακοινώσει τα σχέδια της για εξισορρόπηση της συμφόρησης λόγω των πολλών χρηστών στο δίκτυο. Ο πρόεδρος της Sony Interactive Entertainment, Jim Ryan, έχει ανακοινώσει ότι η εταιρεία δουλεύει μαζί με τις εταιρείες παροχής internet στην Ευρώπη για να διαχειριστεί τι ζήτημα της συμφόρησης.

Παρά το γεγονός ότι η ταχύτητα στα downloads θα χαμηλώσει, αυτό δε σημαίνει ότι οι παίκτες δεν θα βιώσουν επιπλοκές στο gameplay τους. Ο Jim Ryan αναφέρει: “Οι παίκτες μπορεί να παρατηρήσουν λίγο χαμηλότερες ταχύτητες στα downloads, όμως δε θα επηρεαστεί τόσο το gameplay. Εκτιμούμε την υποστήριξη και την κατανόηση όλου του community και ότι οι όλοι κάνουν το χρέος τους σεβόμενοι την κατάσταση της πανδημίας όσο παίρνουμε τα απαραίτητα μέτρα για να εξασφαλίσουμε πρόσβαση για όλους. Πιστεύουμε ότι είναι σημαντικό να κάνουμε και εμείς από μεριάς μας ότι χρειάζεται για την εξασφάλιση σταθερής σύνδεσης στο Internet καθώς ένας πρωτοφανής αριθμός ανθρώπων τηρεί της κοινωνικές αποστάσεις βασιζόμενοι περισσότερο στην σύνδεση στο Internet.”

Τα νέα έρχονται μετά το αίτημα του Therry Breton, Commissioner του European Union's Internal Market and Services, προς τις streaming υπηρεσίες να λάβουν μέτρα για την μείωση της επίδρασης τους στο Internet. Το Netflix έχει ήδη ανακοινώσει την μείωση της ποιότητας ως μέτρο αποσυμφόρησης.

I don't need to get a life. I'm a gamer, I have lots of lifes.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

16 Apr 2020 00:17 #233199 by Giorgos Tsolaridis
Το PSN αντιμετωπίζει προβλήματα συνδεσιμότητας
Δεν αφήνει τους πάικτες να παίξουν games.

Οι χρήστες του PS4 αναφέρουν αρκετά προβλήματα με το PSN τις τελευταίες ώρες.

Το Reddit έχει γεμίσει με δημοσιεύσεις που αναφέρουν προβλήματα συνδεσιμότητας, αδυναμίας σύνδεσης, ακόμα και αδυναμία έναρξης games. Το επίσημο site του PlayStation Network επιβεβαίωσε ότι όντως υπάρχει πρόβλημα στον τομέα του “Gaming and Social”, κάτι που αποτρέπει κάποιους χρήστες από το να μπορούν να συνδεθούν σε party, να κάνουν group chat ή και να παίξουν games.

Η πιο πρόσφατη ενημέρωση επιβεβαίωσε ότι το πρόβλημα είναι παγκόσμιο, αλλά φαίνεται πως δεν επηρεάζει όλους τους παίκτες. Η Sony δεν δήλωσε αν το πρόβλημα αυτό προέκυψε από την αυξημένη χρήση λόγω του γενικού lockdown.

I don't need to get a life. I'm a gamer, I have lots of lifes.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

16 Apr 2020 23:01 #233238 by Giorgos Tsolaridis
Uncharted, Days Gone, The Last of Us και GT δεν θα βγουν για PC
Σύμφωνα με την Sony.

Σε συνέχεια ανάρτησης προφίλ διαφόρων PS4 games στο Amazon, η Sony ανακοίνωσε ότι τα Persona 5 Royal, Days Gone, Uncharted: The Nathan Drake Collection, Gran Turismo Sport και The Last Of Us Part II δεν θα κυκλοφορήσουν στα PC.

Η Sony δήλωσε συγκεκριμένα ότι: "Οι καταχωρήσεις αυτές είναι αναληθείς. Δεν έχουμε κάνει ανακοινώσεις για να φέρουμε αυτά τα games στα PC". Αυτό σημαίνει ότι λογικά δεν θα τα δούμε και ποτέ στα PC. Η Sega/Atlus πρόσθεσε επίσης ότι η ανάρτηση των συγκεκριμένων games συνέβη από σφάλμα.

I don't need to get a life. I'm a gamer, I have lots of lifes.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification