Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Περί της ζέστης του Xbox 360

30 Jun 2007 19:01 #34230 by a Guest
Replied by a Guest on topic Περί της ζέστης του Xbox 360
Εχχμμ... Αφενός αν ήταν σε θερμοκρασία υγρού αζώτου δεν θα δούλευε γιατί σε αυτή τη θερμοκρασία υπάρχουν μόνο οι φορείς των προσμίξεων. Αφετέρου, αν θεωρείς ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα στην σχεδίασή μιας συσκευής που απαιτεί χώρο όγκου 30lt κατ ελάχιστον για να λειτουργεί απροβλημάτιστα ΟΚ.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

30 Jun 2007 22:08 #34235 by Αντώνης Κατρής
Ok μπορεί να είμαι εγώ παράλογος που πιστεύω ότι ένα τέτοιο σύστημα δε μπορεί να δουλέψει απροβλημάτιστα σε χώρο 8lt... Εντάξει καλή η πλάκα αλλά ρε παίδες ποιό σύγχρονο σύστημα μπορεί να δουλέψει χωρίς να ζεσταθεί αν το βάλουμε σε χώρο που ίσα ίσα χωράει? Δυστυχώς η μεγάλη υπολογιστική ισχύς συνεπάγεται και υψηλή θερμοκρασία

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 Jul 2007 15:50 #34273 by giannis
εμένα μου κάηκε το πρώτο ρημάδι 360 που πήρα και το είχα σε πολύ ανοιχτό χώρο και αεριζόταν απο παντού και δεν ειχε δουλέψει πάνω απο 15 λεπτά λόγο του οτι εκείνη την περίοδο δεν είχα χρόνω να ασχοληθώ...έλεος ρε Μ$...

κάτι άλλο που θέλω να πω είναι ότι όταν τελικά τα έπαιξε το άνοιξα και και ειχα την Μ/Β χύμα και της έριξα μερικά cooler να την χτυπάνε επίσης είχα βγάλει της ψήκτρες και απο της 2 cpu και είχα βάλει και θερμοα/παστα και αφού χτύπαγαν όλα επάνω και στης 2 ψήκτρες σε σημείο ναι είναι όλα παγωμένα το 360 δούλεψε αλλά μαντέψτε... για 10 λεπτά μόνο μετά πάλι τα ίδια κόλλαγαν όλα ....

τα συμπεράσματα δικά σας...

Please Log in or Create an account to join the conversation.

02 Jul 2007 01:03 #34318 by Αντώνης Κατρής
Είσαι γκαντέμης... Ή εγώ έχω απίστευτο φάρδος... Γιατί το είχα επί μια βδομάδα περίπου σε χώρο που ίσα ίσα χώραγε και έβραζε επί 5ωρον τουλάχιστον (βάραγε υπερωρίες βλέπεις λόγω του ότι μόλις το είχα πάρει) και δεν έπαθε τπτ. Μετά μου'κοψε και το έβγαλα από'κει και παίρνει κανονικά τον αέρα του και ναι μεν ζεσταίνεται αλλά σε λογικά πλαίσια.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

02 Jul 2007 10:55 #34341 by Γιώργος Πάσχος
Φαντάζομαι να μάθατε πως η M$ επιλύει το πρόβλημα. Κάνει αντικατάσταση τις ηλίθιες ψύκτρες με μεγαλύτερες και απο καλύτερο υλικό όταν το στέλνεις για επισκευή. ΟΥΑΟΥ! ενάμισι χρόνος πέρασε και βρήκαν την υπέρτατη επιστημονική λύση.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

02 Jul 2007 11:17 #34346 by a Guest
Replied by a Guest on topic Περί της ζέστης του Xbox 360
Βέβαια πολλές απο τις επισκευασμένες μετα απο λίγο ξαναχαλάνε

Please Log in or Create an account to join the conversation.

12 Jul 2007 19:13 #35125 by Esperos
Χθες, ο Dean Takahashi, εκπρόσωπος της Microsoft, μίλησε για τις τροποποιήσεις στις οποίες θα προβεί η εταιρεία, όσον αφορά στον επεξεργαστή του Xbox 360. Το νέο chip θα κατασκευάζεται στα 65nm και θα φέρει την κωδική ονομασία "Falcon". Στις αλλαγές συμπεριλαμβάνεται και μια ανασχεδιασμένη μητρική πλακέτα. Το νέο chip είναι μικρότερο σε μέγεθος, έχει περίπου 50 τοις εκατό χαμηλότερο κόστος παραγωγής και εκλύει μικρότερα ποσά θερμότητας σε σχέση με τον προκάτοχό του, πράγμα που, σε συνδυασμό με αναβαθμισμένο σύστημα ψύξης, θα εξαλείψει πιθανότατα τα προβλήματα υπερθέρμανσης. Εικάζεται ότι οι συσκευές με το νέο επεξεργαστή στα 65nm θα κυκλοφορήσουν στα ράφια των καταστημάτων το ερχόμενο φθινόπωρο.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

12 Jul 2007 19:30 #35129 by a Guest
Replied by a Guest on topic Περί της ζέστης του Xbox 360
M$ Falcon... Isws an tou dinan kai neo design, kati san ayto isws ;)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

12 Jul 2007 19:45 #35132 by Esperos
Ωχ!!! που βρήκες την απαγορευμένη φωτογραφία του πειραματικού PS4 ??? :twisted:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

12 Jul 2007 20:13 #35134 by a Guest
Replied by a Guest on topic Περί της ζέστης του Xbox 360
Kaneis lathos, to peiramatiko PS4 moiazei kapws etsi :>

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification