Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Xbox One: Γενική συζήτηση

26 Mar 2017 14:37 #195999 by Tony Papailias
Ειλικρινά τώρα...υπάρχουν 1000 χρήστες xbox που να ενδιαφέρονται πραγματικά για τα JRPGs?
Πιστεύω είναι το πιο άχαρο είδος(για μενα τουλάχιστον)...Και ποιος ο λόγος που πάει Ιαπωνία ο Σπένσερ για τα JRPGs. Δύσκολο είναι να φτιάξουν Αμερικανοί developers? Ίσα-ίσα , ίσως φτιάξουν και κανένα μενού/UI της προκοπής...Την japan-ίλα ποτέ δεν την άντεξα.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

26 Mar 2017 20:42 #196027 by Πιέρρος Φουστέρης

fits79 wrote: Εχει το xbox one την δυνατητα "επαληθευση 2 βηματων" ωστε καθε φορα που θελω να συνδεθω στον λογαριασμο που εχω στο xbox one να μου στελνετε ενα sms μυνημα στο κινητο με εναν κωδικο και να πρεπει να τον πατησω για να συνδεθω στον xbox live gamertag μου απο οπουδηποτε αλλου εκτος του xbox one?

Απο εδω που το ενεργοποιησα παντως δεν ειδα καθε φορα που προσπαθω να συνδεθω στο xbox live gamertag μου να μου στελνει καποιο μυνημα σε κινητο.
Απλα μου ειπε να αλλαξω κωδικο σε καποια προγραμματα που γρησιμοποιουν το ιδιο mail account.


Για τσέκαρε αυτό εδώ .

"Once you've accepted your flaws, no one can use them against you."
"Never forget what you are, the rest of the world will not. Wear it like armor and it can never be used to hurt you."
"Death is so final, whereas life is full of possibilities."
"Most men would rather deny a hard truth than face it."
- Tyrion Lannister

Please Log in or Create an account to join the conversation.

28 Mar 2017 16:30 - 28 Mar 2017 16:55 #196161 by Grigoris
Στην ουσια το λινκ που μου λες ειναι ακριβως το ιδιο με αυτο που λεω εγω ποιο πανω αλλα στα αγγλικα.
Δεν λεει κατι το διαφορετικο απ' αυτο που εχω ποσταρει εγω ποιο πανω.

Εκτος του οτι δεν μπορει να γινει εξ' ολοκληρου απο τη κονσολα?

Δεν μπορεις να το κανεις απλα να σου στελνει ενα μυνημα στο κινητο με τον κωδικο επαληθευσης που θα πρεπει να τον εισαγεις στη συσκευη που θελεις να κανεις log in του account σου αν δεν εχεις εγκαταστησει στο κινητο σου μια εφαρμογη.

Κοινως ειναι παντελως αχρηστο σαν δυνατοτητα αν καποιος εχει πολυ παλιο κινητο που δεν δεχεται την εφαρμογη.

Εγω ζητησα αν μπορει να γινει με sms οχι μεσω καποιας εφαρμογης κ.τ.λ.(Κατι σαν αυτο που εχει κανει η sony δηλαδη)

Για να μην αναφερω οτι απο τη στιγμη που θα ενεργοποιησεις αυτο το 2-step verification που εχει η ms θα πρεπει να αλλαξεις τα email settings που εχεις σε αλλες εφαρμογες κινητων κ.τ.λ. που ειναι για να τσεκαρουν τα μειλ σου αυτοματα.

Αααα ρε ms μ' αρεσει που προσφερεις και 2-step verification αλλα λειψό.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

28 Mar 2017 17:47 #196167 by Πιέρρος Φουστέρης
Ωπ, μόλις κατάλαβα ότι σου έδωσα το ίδιο link, συγγνώμη. Αυτό εδώ, ίσως;

"Once you've accepted your flaws, no one can use them against you."
"Never forget what you are, the rest of the world will not. Wear it like armor and it can never be used to hurt you."
"Death is so final, whereas life is full of possibilities."
"Most men would rather deny a hard truth than face it."
- Tyrion Lannister

Please Log in or Create an account to join the conversation.

29 Mar 2017 22:10 #196249 by Angel
System Update

Το Xbox One System Update Μαρτίου είναι διαθέσιμο από σήμερα.
Δείτε το σχετικό video παρακάτω.

The sword of destiny has two edges. You are one of them.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

30 Mar 2017 13:40 - 30 Mar 2017 13:46 #196267 by Grigoris
Και τι εκανε η πανεξυπνη Ms ακυρωσε κατι που η ιδια πολύ-διαφήμηζε(Και ηταν πραγματικα πολυ πρακτικο ειδικα για stream) παλιοτερα το snap.

Και γιατι ειναι αυτο μειον για πεςστε μου σας παρακαλω πολυ αν θελω να κανω stream το οτιδηποτε αλλα παραλληλα να βλεπω τα σχολια αυτων που παρακολουθουν το stream μου πως θα το κανω αυτο αφου πλεον δεν υπαρχει το snap?

Θα πρεπει να κανω pause το παιχνιδι να ανοιγω το twitch και να βλεπω προσωρινα οτι σχολια εχω εκει γιατι με το που γυρισω στο παιχνιδι το twitch εξαφανιζεται παλι.

Μπραβο ms για ακομα μια φορα αντι να φτιαξεις τα πραγματα τα κανεις χειροτερα.
Για να μην αναφερω το ποσο φορτωμενο ειναι πλεον το home button ετσι.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

30 Mar 2017 13:44 #196268 by Grigoris

DoUzOs wrote: Ωπ, μόλις κατάλαβα ότι σου έδωσα το ίδιο link, συγγνώμη. Αυτό εδώ, ίσως;

Δυστυχως κι αυτο στα ιδια λινκ σε παει αφου η πανεξυπνη Ms δεν εχει τη δυνατοτητα για 2 step verification με ενα απλο sms που θα σου ερχετε στο κινητο σου χωρις καποιο app ή οτιδηποτε αλλο.

Για ακομα μια φορα μπραβο στην Ms.
Οσο παει τα κανει και χειροτερα.

Συνεχισε σε αυτον τον δρομο Ms και να δεις τι συνεχεια θα εχεις.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

31 Mar 2017 12:12 - 31 Mar 2017 12:16 #196333 by Γιάννης Πετρόχειλος
Το Snap αντικαταστάθηκε με το Overlay στο Xbox One, το Twitch app θα ενημερωθεί για να μπορεί να λειτουργήσει σε Overlay Mode. Το Creators Update είναι preview εδώ και αρκετούς μήνες, δεν ευθύνεται η Microsoft που οι τεμπέληδες του Twitch κωλοβαράνε και δεν έχουν ενημερώσει ακόμα την εφαρμογή τους, ούτε θα πάνε πίσω τα system updates της κονσόλας για να περιμένουμε το Twitch και το κάθε Twitch. Στο καλό να πάνε, το Beam είναι πολύ καλύτερο έτσι κι αλλιώς, ειδικά για Ελλάδα που κάποιοι στα ελληνικά stream είχαν προβλήματα.

Για το Home δε ξέρω τι φόρτωμα λες, εγώ βλέπω ότι φορτώνει πιο γρήγορα από πριν.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 Apr 2017 00:20 #196388 by Πιέρρος Φουστέρης
Όσον αφορά το νέο update:
Πολύ όμορφο το interface και, ταυτόχρονα, πιο λιτό κι εύχρηστο. Αξιοσημείωτη η ταχύτητα, όπως είπε και ο snikefriend. Η εναλλαγή είναι, τουλάχιστον, 3-4 φορές πιο γρήγορη σε σχέση με πριν. Η αλλαγή στην χρήση του Home button είναι ενδιαφέρουσα, αλλά θα χρειαστεί λιγάκι να το συνηθίσω. Μόνο θετικά, μέχρι στιγμής, θα δείξει το τεστάρισμα.

"Once you've accepted your flaws, no one can use them against you."
"Never forget what you are, the rest of the world will not. Wear it like armor and it can never be used to hurt you."
"Death is so final, whereas life is full of possibilities."
"Most men would rather deny a hard truth than face it."
- Tyrion Lannister

Please Log in or Create an account to join the conversation.

02 Apr 2017 01:23 - 02 Apr 2017 01:24 #196429 by Grigoris
Δηλαδη οτι καταργησανε το snap ειναι θετικο για εσας γιατι για εμενα ειναι η μεγαλυτερη γκαφα μεγατονων που εκανε η ms που οταν κυκλοφορησε η κονσολα της το πολυδιαφημηζε.

Τι να πω για ακομα μια φορα ms καθε system update και χειροτερα.

Για να σας δω να κανετε streaming και να θελετε να διαβαζετε τα σχολια που σας στελνουν ταυτοχρονα ενω παιζετε πως θα τα διαβαζετε?
Θα πρεπει να πατατε pause το game και να βλεπετε τα σχολια και να απαντατε σε καποια και μετα να συνεχιζεται το παιχνιδι κ.τ.λ.

Μπραβο ms

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification