Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Xbox One: Γενική συζήτηση

09 Apr 2020 01:14 #233086 by Aνέστης Αδαμίδης

BigGreekGamer wrote:

TheReaper wrote: Εάν κανείς τυχαίνει να ενδιαφέρεται, το Πλαίσιο έχει Xbox One X + Gears of War 2,3,4,5 Ultimate Edition στα 329€.

Η τραγική ειρωνεία; Εγώ παρήγγειλα μια βδομάδα νωρίτερα την ίδια κονσόλα με το Star Wars: Jedi Fallen Order στα 326 από skroutzομάγαζο. Ακόμα δεν έχει έρθει, οπότε σκέφτομαι μήπως κάνω μπινιά και το ακυρώσω, γιατί φαίνεται πολύ καλή ευκαιρία αυτή του Πλαισίου. Αν αργήσει κι άλλο, θα δω τι μπορώ να κάνω.


Αν θες την γνώμη μου, θα σου πρότεινα να πάρεις την προσφορά του Πλαισίου. Πιστεύω αξίζει περισσότερο αυτό που σου δίνει μαζί με την κονσόλα η προσφορά που βρήκες από το Πλαίσιο. Στην ουσία απλά διαλέγεις τι παιχνίδι θες, εκτός και αν αλλάξεις γνώμη και κρατήσεις τα χρήματα σου και πάρεις το καινούργιο Xbox ή PlayStation που έρχονται προσθέτοντας κάτι παραπάνω.

Kάτι τέτοιο φαίνεται ότι θα γίνει τελικά. Και ίσως πάρω το παιχνίδι αργότερα ξεχωριστά.

Τώρα για τις κονσόλες επόμενης γενιάς, εννοείται ότι θα τις αποκτήσω και αυτές, καθώς αυτό είναι το πάθος μου. Απλά εγώ περιμένω να πέσουν οι τιμές και μετά αγοράζω.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

30 May 2020 13:19 - 30 May 2020 13:22 #234894 by Blood Prince

TheReaper wrote: Τώρα για τις κονσόλες επόμενης γενιάς, εννοείται ότι θα τις αποκτήσω και αυτές, καθώς αυτό είναι το πάθος μου. Απλά εγώ περιμένω να πέσουν οι τιμές και μετά αγοράζω.


Και εγώ μάλλον αλλά όχι day one γιατί έχω παιχνίδια να αγοράσω ακόμα στο PS4.Σημειωτέον από το 2019 και μετά δεν έχω αγοράσει κανένα παιχνίδι.

Τώρα για τις τιμές θεωρώ δύσκολο να πέσουν.Το PS4 το αγόρασα 359 € και η αρχική τιμή ήταν στα 400 € αν δεν κάνω λάθος.Οπότε αν πέσουν μακροπρόθεσμα θα είναι 100 €.

Πάντως με βάση την τακτική που ακολουθεί η Microsoft σχετικά με την υποστήριξη next gen παιχνιδιών στην γενιά του ΧΒΟΧ ΟΝΕ είναι φορές που σκέφτομαι πως καλύτερα να είχα αγοράσει XBOX ONE αντί για PS4.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

03 Jun 2020 14:26 #235100 by Aνέστης Αδαμίδης
Εγώ πλέον δεν κάνω διακρίσεις. Υπήρχε κάποτε η εποχή που έλεγα ότι το PS είναι καλύτερη κονσόλα. Μετά πήγα Γυμνάσιο :silly:

Γενικά, πλέον μου αρέσει να έχω και για τις δύο κονσόλες παιχνίδια. Μάλιστα έχω κάνει διαχωρισμό και παίρνω σειρές για κάθε μία. Τα Assassin's Creed πχ. τα έχω στο PS. Τα Injustice και τη σειρά Arkham, στο Xbox.

Τώρα γενικά κοιτάζω προσφορές παιχνιδιών Xbox για να γεμίσω τη βιβλιοθήκη. Μέχρι στιγμής, έχω μόνο το JFO & MK11 στο One. Θα πάρω και κάνα ακόμη λογικά πριν φύγω και μετά που θα γυρίσω εννοείται.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

03 Jun 2020 15:40 #235105 by Ηλιας

TheReaper wrote: Εγώ πλέον δεν κάνω διακρίσεις. Υπήρχε κάποτε η εποχή που έλεγα ότι το PS είναι καλύτερη κονσόλα. Μετά πήγα Γυμνάσιο :silly:

Γενικά, πλέον μου αρέσει να έχω και για τις δύο κονσόλες παιχνίδια. Μάλιστα έχω κάνει διαχωρισμό και παίρνω σειρές για κάθε μία. Τα Assassin's Creed πχ. τα έχω στο PS. Τα Injustice και τη σειρά Arkham, στο Xbox.

Τώρα γενικά κοιτάζω προσφορές παιχνιδιών Xbox για να γεμίσω τη βιβλιοθήκη. Μέχρι στιγμής, έχω μόνο το JFO & MK11 στο One. Θα πάρω και κάνα ακόμη λογικά πριν φύγω και μετά που θα γυρίσω εννοείται.


Μια καλη τακτικη ειναι να παιζεις τα exclusive της καθε κονσολας και τα μουλτιπλατφορμ εκει που τα παιζει καλυτερα.

Το Red dead redemption για παραδειγμα λενε οτι παιζει καλυτερα στο xbox one

Please Log in or Create an account to join the conversation.

16 Jun 2020 19:44 #235570 by Μάνος Γρυπάρης
PS4 gamer πήρε Xbox One X και κατέγραψε τις εντυπώσεις του σε βίντεο μετά από 21 ημέρες παιξίματος.


File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

17 Jun 2020 15:08 #235587 by Ηλιας
Πως του φανηκε το GoW και το tLoU; Καλυτερο στο xbox;

Please Log in or Create an account to join the conversation.

04 Jul 2020 20:22 #236240 by Giorgos Tsolaridis
Xbox Summer Fest
75-100 demos από Xbox games.



Η Microsoft ανακοίνωσε το Xbox Summer Games Fest, ένα event στο οποίο θα μπορέσετε να δοκιμάσετε 75-100 demos διαφόρων games. Κάτι αντίστοιχο δηλαδή του Steam Game Festival. Τα demos αυτά θα είναι διαθέσιμα για περιορισμένο χρονικό διάστημα.

Το online event θα διεξαχθεί από τις 21 έως τις 27 Ιουλίου. Τα demos θα τα βρείτε στο dashboard του Xbox One. Συνολικά θα υπάρξουν 75-100 demos από ακυκλοφόρητα Xbox One games. Κάποια από αυτά θα αποτελέσουν games που βρίσκονται σε πρώιμη εκδοχή και κάποια θα είναι πιο προχωρημένα. Ορισμένα από τα demos ενδέχεται να είναι διαθέσιμα και στο μέλλον.

Στα demos συγκαταλέγονται τα games Cris Tales, Destroy All Humans, Haven, Hellpoint, Raji: An Ancient Epic, Skatebird, The Vale: Shadow of the Crown και Welcome to Elk.

I don't need to get a life. I'm a gamer, I have lots of lifes.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

10 Jul 2020 01:10 #236455 by Giorgos Tsolaridis
Ελληνική γλώσσα στο Xbox dashboard
Ανακοινώθηκε μέσω Twitter.


Ο Brad Rosetti, επικεφαλής του προγράμματος Xbox Insider, όπου τεστάρονται τα νέα χαρακτηριστικά του Xbox dashboard, ανακοίνωσε μέσω Twitter , ότι στο Xbox Insider θα προστεθούν τέσσερις νέες γλώσσες. Τα ελληνικά, τα Ουγγρικά, τα Τσέχικα και τα Σλοβακικά.

Τα ελληνικά προστίθενται για πρώτη φορά μέσα στις επόμενες ώρες στο Xbox Insider, το οποίο είναι διαθέσιμο μόνο για επιλεγμένους κατόχους Xbox One. Μόλις υπάρξει το απαραίτητο τεστάρισμα τότε θα περαστούν live, ώστε όλοι οι κάτοχοι Xbox να έχουν επιλογή της ελληνικής γλώσσας στα μενού.

I don't need to get a life. I'm a gamer, I have lots of lifes.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

13 Jul 2020 11:49 #236544 by Ηλιας
Επιτελους μετα απο τοσα χρονια. Λες και ειμασταν παιδια ενος κατωτερου θεου.

Εβλεπες manual και menu των παιχνιδιων να εχουν ενα σωρο γλωσσες, αλλα οχι ελληνικα.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

13 Jul 2020 17:57 #236560 by Aνέστης Αδαμίδης
Άντε, τώρα που τελειώνει αυτή η γενιά, ήρθε η ώρα να βάλουνε και ελληνικά. Πιο αργό κι από Internet Explorer memes.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification