Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Nintendo: Γενική συζήτηση

06 Aug 2007 18:29 #36164 by Μάνος Γρυπάρης
Το παρακάτω e-mail προέρχεται από δελτίο τύπου της Nortec, για στοιχεία της Nintendo που αφορούν τις τελευταίες πωλήσεις της το 1ο εξάμηνο του 2007.

10 Γρήγορα Στοιχεία από τη Nintendo – Πρώτο Εξάμηνο του 2007*

· Κατά το πρώτο μισό του 2007, το συνολικό sell-through στο hardware Wii™ στις ΗΠΑ και and Canada μαζί είναι πάνω από 2,3 εκατομμύρια τεμάχια (2,1 εκατομμύρια στις ΗΠΑ, 222,000 στον Καναδά).

· Για το πρώτο μισό του 2007, η Nintendo αντιπροσωπεύει το σχεδόν 70 τοις εκατό της ανάπτυξης της βιομηχανίας σε ΗΠΑ και Καναδά μαζί.

· Μόνο τον Ιούνιο, το Wii ήταν και πάλι η κονσόλα με τις υψηλότερες πωλήσεις με σχεδόν 435,000 τεμάχια σε ΗΠΑ και Κανάδά μαζί (381,800 στις ΗΠΑ, 53,000 στον Καναδά).

· Μόνο τον Ιούνιο, το Nintendo DS™ ήταν το σύστημα videogames με τις μεγαλύτερες πωλήσεις συνολικά με σχεδόν 608,000 τεμάχια πωλήσεων σε ΗΠΑ και Καναδά μαζί (562,000 ΗΠΑ, 46,000 Καναδά).

· Η Nintendo παραμένει η πρώτη εταιρεία έκδοσης videogames σε ΗΠΑ και Καναδά τον Ιούνιο, όπως και η πρώτη εταιρεία έκδοσης στο σύνολο του 2007.

· Μόνο τον Ιούνιο, η Nintendo διαθέτει τα έξι από τα κορυφαία 10 παιχνίδια με τις μεγαλύτερες πωλήσεις στις ΗΠΑ, μεταξύ των οποίων και τα τέσσερα πρώτα: Mario Party

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

06 Aug 2007 19:47 #36165 by aaaaa

Please Log in or Create an account to join the conversation.

07 Aug 2007 10:10 #36179 by a Guest
Replied by a Guest on topic Nintendo: Γενική συζήτηση
Οκ, thats what i call Ninty Power b1atch3z :P

Νομίζω στο PCM Forum το διάβασα, 10 δισ ετήσιο τζίρο, WoW...

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 Apr 2008 17:52 #41573 by Petros Kitsaras
H Nιntendo ανακοίνωσε πρόσφατα ότι το Wii2 Ίδη κατασκευάζεται από την ίδια με κυκλοφορία το 2010. Χωρίς αμφιβολία το Wii είναι μια από τις καλύτερες Next gen consoles και πουλάει πάρα πολύ. Το νέο Wii έκτος από καλύτερά γραφικά θα περιέχει και Blue ray dvd player και επίσης νέα χαρακτηριστικά στο  Wii Remote και Nunchuk.
To Wii κυκλοφόρησε 7 Δεκέμβριο το 2006, έχει πουλήσει πάνω από 20 χιλιάδες κομμάτια , μπροστά και από το Xbox 360 (18 χιλιαδες) και από το ps3 (10 χιλιάδες).

Πολύ ευχάριστα νέα ^ ^ και πολύ σύντομα από τη περιμέναμε ^^

STEAM: TheGamerUrsoEAOrigin: TheGamerUrso
UPlay: GamerUrso Battle.net: GarfangGR

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 Apr 2008 18:15 #41574 by Μπάμπης Χαραλάμπους

I am you and you are me. Carry that with you wherever you go. Thank you, my friend. From here on out, you're Big Boss.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 Apr 2008 18:59 #41577 by Petros Kitsaras

STEAM: TheGamerUrsoEAOrigin: TheGamerUrso
UPlay: GamerUrso Battle.net: GarfangGR

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 Apr 2008 19:59 #41578 by Χρήστος Αρχοντάκης
Δεν μου αρεσει αυτη η γρηγορη αναβαθμιση.Να δειτε που η κονσολα θα βγει πατατα.Ειναι που ειναι

Please Log in or Create an account to join the conversation.

19 Apr 2008 19:34 #41727 by Giannis
8a toperimenw na brei gia na tw parw elpizw na exein kalh timh opws to protw wii. :D

Please Log in or Create an account to join the conversation.

04 May 2008 11:27 #41988 by Μάνος Γρυπάρης
Απορία. Το Forum του www.nintendo.gr (site της Nortec, επίσημης αντιπροσωπείας της Nintendo στην Ελλάδα, για όσους δεν γνωρίζουν) λειτουργεί? Παλιότερα για να μπεις στο forum χρειαζόσουνα 2-3 κλικ. Τώρα όμως με το νέο layout του site δεν βλέπω κάτι

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

04 May 2008 15:18 #42002 by Petros Kitsaras
Εγώ έχω κάνει Register στο Φόρουμ εδώ και κάτι μήνες αλλά μου λέει ότι θα επικινονισουν οι administrator ώστε να μπω.... αλλά ποτέ δεν πείρα email ^ ^
αλλά από τη είδα άλλαξαν lay out . Επιτέλους! Και κάτι καλό… όχι τα Forum δεν λειτουργούν ακόμα από τι είδα Coming soon..
Εχει καποια προβλήματα το Site....
Η nintendo πρέπει να αλλάξει επειγόντως αντιπροσωπία !!

STEAM: TheGamerUrsoEAOrigin: TheGamerUrso
UPlay: GamerUrso Battle.net: GarfangGR

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification