Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Νέο Gaming PC ή Αναβάθμιση: Προτάσεις αγοράς

14 Dec 2017 09:54 - 14 Dec 2017 10:02 #209408 by Ραφαήλ Γεωργαλλής
Αναλόγως στις απαιτήσεις τις δικές σου.. Δηλαδή αν θέλεις τον υπολογιστή turbo θα σου έλεγα να αγοράσεις. Αλλιώς πάρε τα κομμάτια που πιστεύεις ο,τι θα σου δώσουν τις καλύτερες αποδόσεις και κάνε μόνος σου την αναβάθμιση του.....

*Μικρό Tip:Αν θες την γνώμη μου σε τεχνικό μην τον πάρεις τον υπολογιστή... Δεν ξέρεις τι είδους αλλαγές μπορούν να κάνουν και αν όντως κάνουν
αυτά που τους ζητάς...

Please Log in or Create an account to join the conversation.

14 Dec 2017 22:20 - 24 Dec 2017 20:04 #209471 by Jim Arvanitakis
εγω ρωτησα φιλε πιος εινε καλυτερος
ειμε αναμεσα σε 2 επιλογες
Seagate Barracuda Pro 10TB και Seagate Ironwolf Pro 10TB

πιος απο τους 2 εινε καλυτερος για ολα αυτα που ζηταω??

μηπως ο Seagate Barracuda Pro 10TB κανει για ολα αυτα που ζηταω σε σχεση με τον Seagate Ironwolf Pro 10TB?

επισης ρωτησα θελώ να αγορασω εναν ssd δισκο με χωριτικοτητα στο 1 ΤΒ πιος θα μου προτεινατε να αγορασω??
θελω εναν γρηγορο αξιοπιστο και παρα πολυ καλο..

Please Log in or Create an account to join the conversation.

23 Dec 2017 20:34 #210447 by Aνέστης Αδαμίδης
Καλησπέρες. Ψάχνω να αλλάξω ψύκρτα στον 8350 FX που έχω, καθώς η στοκ μας έχει κάνει τα αυτιά δορυφόρους. Μου είχαν προτείνει την CoolerMaster Hyper 212 EVO, αλλά το κουτί που έχω είναι μεσσαίου μεγέθους και διαβάζω σε σχόλια ότι είναι αρκετά ογκώδης. Το κουτί που έχω είναι Aerocool Strike One X. Λέτε να το χωρέσει ή θα πρέπει να πάρω καινούριο κουτί; Ή να δω για άλλη ψύκτρα;

Please Log in or Create an account to join the conversation.

24 Dec 2017 17:29 #210478 by A

TheReaper wrote: Καλησπέρες. Ψάχνω να αλλάξω ψύκρτα στον 8350 FX που έχω, καθώς η στοκ μας έχει κάνει τα αυτιά δορυφόρους. Μου είχαν προτείνει την CoolerMaster Hyper 212 EVO, αλλά το κουτί που έχω είναι μεσσαίου μεγέθους και διαβάζω σε σχόλια ότι είναι αρκετά ογκώδης. Το κουτί που έχω είναι Aerocool Strike One X. Λέτε να το χωρέσει ή θα πρέπει να πάρω καινούριο κουτί; Ή να δω για άλλη ψύκτρα;


Απο τα νούμερα φαίνεται ότι χωράει στο κουτί σου. λογικό θα είναι να σε ταλαιπωρήσει λίγο στην τοποθέτηση μιας και δεν έχει σωστούς χώρους για την τακτοποιήση των καλωδίων. Η φασαρία δεν οφείλεται μόνο στην ψυχτρα. Το κουτί σου είναι σκέτη πλαστικουρα και η ροή του αέρα όπως καταλαβαίνεις δεν γίνεται όπως πρέπει, οποτε όσους ανεμιστήρες έχεις τόση περισσότερη φασαρία θα υπάρχει. Θα σου πρότεινα να αλλάξεις κουτί έτσι κι αλλιώς. Είναι μια επένδυση που γίνεται μια φορά και πρέπει να γίνει σωστά. Με την evo 212 θα δεις βέβαια διαφορά, είναι πιο αθόρυβη απο την υπάρχουσα!

"Well, we're not here to sell cookies"
Marcus Fenix, Gears of War.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

24 Dec 2017 19:13 #210483 by Aνέστης Αδαμίδης
Το κουτί είναι μεταλλικό. Μόνο η μπροστινή μάσκα είναι πλαστική. Δεν ξέρω τι είδες, αλλά για να λύσουμε τυχόν παρεξήγηση, αυτό εδώ είναι: κουτί

Please Log in or Create an account to join the conversation.

24 Dec 2017 19:29 #210484 by Δημήτρης Μπιλάλης
καλησπέρα και καλες γιορτες. εχω ενα πιτσι με κουτι bitfenix neos midi fx4300 8 gb ram ddr3 και λογω οικονομικών πηρ την rx550 sapphire 4gb... με psu corsair cx-600 80+bronze > αυτο που θέλω να ρωτήσω ειναι . Να πάρω fx-8350 η να κοιτάξω για combo με i5-7500 ( και αν ειναι να το κάνω σε ddr3 για λιγότερα έξοδα η ddr4)?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

24 Dec 2017 19:49 #210486 by A

TheReaper wrote: Το κουτί είναι μεταλλικό. Μόνο η μπροστινή μάσκα είναι πλαστική. Δεν ξέρω τι είδες, αλλά για να λύσουμε τυχόν παρεξήγηση, αυτό εδώ είναι: κουτί


Καμία παρεξήγηση! Για να σου απαντώ όμως σημαίνει ότι διάβασα τι έχεις. Διάβασε λίγο καλύτερα για να δεις το υλικό κατασκευής. Το θέμα είναι όμως ότι η ψυχτρα που θες χωράει!!! Οποτε καλές αγορές ;-)

"Well, we're not here to sell cookies"
Marcus Fenix, Gears of War.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

24 Dec 2017 20:22 - 25 Dec 2017 13:05 #210492 by Lyricaldemon

crazyjim87 wrote: καλησπέρα και καλες γιορτες. εχω ενα πιτσι με κουτι bitfenix neos midi fx4300 8 gb ram ddr3 και λογω οικονομικών πηρ την rx550 sapphire 4gb... με psu corsair cx-600 80+bronze > αυτο που θέλω να ρωτήσω ειναι . Να πάρω fx-8350 η να κοιτάξω για combo με i5-7500 ( και αν ειναι να το κάνω σε ddr3 για λιγότερα έξοδα η ddr4)?


Να πάρεις η ryzen η αλλιώς σειρά 8 από i5-i7 δεν υπάρχει λόγος για παλιά μοντέλα.Οι μνήμες γενικά έχουν πάρει φωτιά 100 ευρώ κοντά 8 γίγα 2400hz ddr4.Γνώμη μου ryzen + ddr4 8 γίγα.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

25 Dec 2017 01:41 #210505 by Μάνος Γρυπάρης

mikealfonsoosa wrote: εγω ρωτησα φιλε πιος εινε καλυτερος
ειμε αναμεσα σε 2 επιλογες
Seagate Barracuda Pro 10TB και Seagate Ironwolf Pro 10TB

πιος απο τους 2 εινε καλυτερος για ολα αυτα που ζηταω??

μηπως ο Seagate Barracuda Pro 10TB κανει για ολα αυτα που ζηταω σε σχεση με τον Seagate Ironwolf Pro 10TB?

επισης ρωτησα θελώ να αγορασω εναν ssd δισκο με χωριτικοτητα στο 1 ΤΒ πιος θα μου προτεινατε να αγορασω??
θελω εναν γρηγορο αξιοπιστο και παρα πολυ καλο..


Πάρε τον Ironwolf Pro. καλύτερο power management και ανθεκτικός στις δονήσεις.
Οι διαφορές είναι μικρές ωστόσο. Ο Barracuda έχει 10ετή εγγύηση αλλά επειδή την είχα πατήσει με παλιούς Barracuda και δεν μου αρέσει να χάνω δεδομένα δεν θα τον προτιμούσα.

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

25 Dec 2017 14:59 #210553 by Ανδρέας Γρυπάρης

crazyjim87 wrote: καλησπέρα και καλες γιορτες. εχω ενα πιτσι με κουτι bitfenix neos midi fx4300 8 gb ram ddr3 και λογω οικονομικών πηρ την rx550 sapphire 4gb... με psu corsair cx-600 80+bronze > αυτο που θέλω να ρωτήσω ειναι . Να πάρω fx-8350 η να κοιτάξω για combo με i5-7500 ( και αν ειναι να το κάνω σε ddr3 για λιγότερα έξοδα η ddr4)?

Εφόσον έχεις τον fx 4300. Πάρε έναν FX 8350.
Αν πας σε i5-7500 + ddr3/4. Θα δώσεις τόσα που είναι κακό vfm ενώ ήδη έχεις στη κατοχή σου AM3.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification