Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Skype: Γενική συζήτηση/Απορίες

09 Jun 2010 22:52 - 30 Dec 2015 20:17 #73603 by Μπάμπης Χαραλάμπους


Το Skype είναι μια εξαιρετικά δημοφιλής εφαρμογή VoIP με εκατομμύρια χρήστες από όλον τον κόσμο. Αρχικά ήταν για επικοινωνία από Η/Υ σε Η/Υ. Πλέον προσφέρει κλήσεις σε οποιοδήποτε μέρος του κόσμου, σε οποιοδήποτε δίκτυο τηλεφωνίας, σταθερής και κινητής, με χαμηλές χρεώσεις, Instant Messenger, δυνατότητα αποστολής SMS, αποστολής αρχείων και δυνατότητα συνδιάσκεψης. Διατίθεται σε εκδόσεις για Linux, Mac, Pocket PC και Windows. H σύνδεση που παρέχει μεταξύ των χρηστών γίνεται μέσω Peer-to-Peer άμεσων συνδέσεων, χωρίς την διαμεσολάβηση διακομιστών.Για να στείλετε SMS αλλά και για να τηλεφωνήσετε σε κινητά τηλέφωνα χρειάζεται πρώτα να αγοράσετε μονάδες SkypeOut.

Έχετε εσεις Skype? Εγω εχω εδω και αρκετο καιρο και ειμαι υπερ-ικανοποιημενος. Η ποιοτητα του ηχου και του βιντεο ειναι αξεπεραστη! Αν θελετε να μιλησουμε μεσω skype καντε με add στο: the_12th_boss

I am you and you are me. Carry that with you wherever you go. Thank you, my friend. From here on out, you're Big Boss.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

10 Jun 2010 00:00 - 30 Dec 2015 20:55 #73611 by lavezzi7
Replied by lavezzi7 on topic Skype
Ωπ, το αγαπημένο θέμα μου.

Στο δρόμο που ψάραξε το MSN.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

10 Jun 2010 00:05 #73614 by Frank
Replied by Frank on topic Skype
Κοιτα εχεις καποιους στις επαφες σου και μπορεις να τους μιλάς ακριβως σαν το msn με αμεσα μηνύματα. Ομως μπορεις να κανεις κλίση (ειτε ηχο μονο ειτε ηχο-βιντεο) και η ποιοτητα δεν εχει καμια σχεση με αυτη του msn, ειναι πολυ καλυτερη (ολα αυτα τζαμπα φυσικα). Μπορεις να παρεις και τηλεφωνο σε σταθερο η να στειλεις sms αλλα πρεπει να πληρωσεις :euro: . Με την εκδοση 5.0 που ηδη εχει ανακοινωθεί και την αναμενουμε θα επιτρεπει συνομιλια με βιντεο μεχρι και 5 ατομων !!!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

10 Jun 2010 00:08 #73616 by lavezzi7
Replied by lavezzi7 on topic Skype
Πολύ καλό,θα το κατεβάσω άμεσα. :D :D :D

Please Log in or Create an account to join the conversation.

10 Jun 2010 11:28 #73626 by Γιώργος Δημόπουλος
Εχω skype giorgos-Master~Chief-

Please Log in or Create an account to join the conversation.

10 Dec 2010 06:02 #85655 by Μπάμπης Χαραλάμπους

Frank16 wrote: Μπορεις να παρεις και τηλεφωνο σε σταθερο η να στειλεις sms αλλα πρεπει να πληρωσεις :euro: .


5ευρω το μηνα για απεριοριστο προς σταθερά και για τα κινητα αν και δεν ειμαι σιγουρος, η χρεωση ειναι 10 cent το λεπτο με χρεωση ανα δευτερολεπτο

=====

Η εκδοση 5 παντως ειναι πολυ καλή. Εχει και υποστηριξη για facebook και γίνεται πιο ολοκληρωμενο το προγραμμα. Εκτος αυτου πλεον αν χανεται η συνδεση στις κλησεις, το skype προσπαθει να ενασυνδεθει αυτοματα χωρις να χρειαστει τίποτε αλλο!

I am you and you are me. Carry that with you wherever you go. Thank you, my friend. From here on out, you're Big Boss.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

10 Dec 2010 07:49 #85658 by rafor
Replied by rafor on topic Skype
Και εγω εχω skype και ειναι ΠΑΡΑ πολυ καλυτερο απο το msn.Καταρχας δεν κολλαει ολος ο υπολογιστης(φανταστειτε ακομα και ο δικος μου)ουτε στις κλησεις με μμικροφωνο(χωρις καμερα),αλλα ουτε στις κλησεις βιντεο.Επισης ενα πολυ σημαντικο πραγμα ειναι οτι μπορεις να ''μοιραστεις την οθονη σου'' και να βοηθησεις οποιονδηποτε σε οτι χρειαστει ή ακομα να του δειξεις πως παιζεται ενα παιχνιδι και να εχεις και ηχο μαζι.Οσο για την υπηρεσια τηλεφωνηματα και sms, νομιζω μολις γινεις μελος στο skype σου δινεται μια δωρεαν κληση προς οποιονδηποτε σε ολον τον κοσμο!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

09 Jan 2011 17:40 #87502 by Aνέστης Αδαμίδης
Ξέρει κανείς αν ηχογραφούνται οι κλήσεις στο skype; Γιατί κάποιος λέει και ξελέει και νομίζει ότι επειδή δεν υπάρχουν μαρτυρίες είναι μάγκας και μπορεί να κρυφτεί. Όποιος γνωρίζει κάτι να μου πει τον τρόπο για να βουλώσουν μερικά στόματα. Άντε γιατί πολύ αέρα πήρε αυτός ο κάποιος.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

09 Jan 2011 17:49 #87504 by rafor
Replied by rafor on topic Skype
Δεν γινεται, αλλα και να γινοταν θα ηταν καταπατηση των προσωπικων δεδομενων οποτε...

Please Log in or Create an account to join the conversation.

09 Jan 2011 17:50 #87505 by Γιάννης Ρέμας
Replied by Γιάννης Ρέμας on topic Skype

TheReaper wrote: Ξέρει κανείς αν ηχογραφούνται οι κλήσεις στο skype; Γιατί κάποιος λέει και ξελέει και νομίζει ότι επειδή δεν υπάρχουν μαρτυρίες είναι μάγκας και μπορεί να κρυφτεί. Όποιος γνωρίζει κάτι να μου πει τον τρόπο για να βουλώσουν μερικά στόματα. Άντε γιατί πολύ αέρα πήρε αυτός ο κάποιος.


το έχεις παρατραβήξει η μου φαίνεται? 8O

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification