Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Τι laptop να αγοράσω?

01 Feb 2006 13:44 #8150 by Dimitris
Θέλω να πάρω ένα laptop εν όψει του μεταπτυχιακού μου και θέλω τα φώτα σας. Οι απαιτήσεις μου είναι να παίζει FM βασικά, κανένα game τύπου Half-Life και (ίσως το πιο σημαντικό) να το χρησιμοποιώ για εφαρμογές και java programming.

Δεν θέλω ένα laptop για πολλά χρόνια. Βασικά για τον επόμενο ενάμιση χρόνο. Να είναι σε καλό επίπεδο απόδοσης.

Δεν ξέρω αν σας έδωσα τις γενικές γραμμές, ελπίζω να καταλάβατε! Thanks :D

Flory-Flory Man United

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 Feb 2006 14:34 #8158 by Μάνος Γρυπάρης
Και το πιο φθηνό Laptop να πάρεις θα σου κρατήσει για πολύ καιρό, αρκεί να το προσέχεις.
Προτείνω Acer. Εγγύηση από κάθε άποψη. Το "μπρίκι" που παίρνω μαζί μου στις εκπομπές Acer είναι, αλλά σκέψου ότι το πλήρωσα μόλις 1000κάτι Ευρώ, έχει εγγύηση ενός χρόνου (ήδη ζει ενάμιση) και γενικά τα Acer Laptops είναι πιο εύκολο να τα "πειράξεις" σε σχέση με τα υπόλοιπα (να τους αλλάξεις το Hardware δηλαδή).

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 Feb 2006 15:50 #8170 by Dimitris
apo epexergasth,karta grafikwn,ti apaithseis theloun oi efarmoges pou thelw?

Flory-Flory Man United

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 Feb 2006 16:31 #8174 by Μάνος Γρυπάρης

jimmy_13 wrote: apo epexergasth,karta grafikwn,ti apaithseis theloun oi efarmoges pou thelw?

Έχει τα πάντα, τρέχει τα πάντα. Μην σε ανησυχεί αυτό!
Πάρε το οικονομικότερο Acer και θα είσαι μια χαρά. Με 1000 Ευρώ ας πούμε παίρνεις ένα με 256ΜΒ RAM (κι αν θες του βάζεις 512MB), 2.8Ghz, 40GB σκληρό και κάρτα γραφικών 64ΜΒ αν θυμάμαι καλά (αν το βρεις και με 128ΜΒ ακόμα καλύτερα). Πλέον όσα μοντέλα υπολογιστών βγαίνουν τρέχουν τα πάντα και θα τρέχουν τα πάντα για αρκετά χρονάκια.

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 Feb 2006 19:11 #8181 by Δημήτρης Δερμάνης
Tα Acer έχουν πολύ μικρή αυτονομία λόγω πολύ κακής μπαταρίας

Listen to the masters key:
Stay well trained and drug free


Ακούτε καθημερινά 17:00 - 19:00 την εκπομπή Tech από τον GamesRadio.gr για να ενημερωθείτε για όλες τις εξελίξεις στο χώρο της τεχνολογίας.
Ακούστε το πρόγραμμα live

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 Feb 2006 20:01 #8188 by Vagelis
Mias kai milate gia laptop na kanw kai gw 2 erwthseis:
Exw enan Toshiba satelite (1460 mou fainetai)...ton exw twra 3 xronia,epejergasth Intel Pentium 4 1.8Ghz,ram 512MB,sklhro 30GB.

1)Mporw na balw megalutero sklhro 'h tha prepei na parw ejwteriko
2)Apo tou antixronou pou jekinaw didaktoriko kai tha eimai egkatesthmenos sto Doublino 'h sto Leeds gia peripou 3xronia...me sumferei na parw kainourgio laptop 'h desktop?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

02 Feb 2006 01:32 #8234 by Μάνος Γρυπάρης
Mε RAM 512MB μια χαρά είσαι. Τι κάρτα γραφικών έχεις?
Αφού θα ξενιτεφτείς σε συμφέρει το Laptop, για να γλιτώσεις από τους κλέφτες (θα πρέπει να το κρύβεις σε πολύ ασφαλές σημείο όποτε φεύγεις) + του ότι μεταφέρεται πιο εύκολα.

Αν οπωσδήποτε θες να αλλάξεις Laptop για δοκίμασε να το βάλεις στη Χρυσή Ευκαιρία για 600 Ευρώ. Αν δεν κάτσει κανείς βάλτο 500. Και δώσε διαφορά να πάρεις ένα Acer καινούργιο.

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

02 Feb 2006 10:18 #8258 by Kostas Giagias
μια φθηνή λύση είναι εκεί που θα πας να πάρεις εναν μεταχειρισμένο desktop για να κάνεις την δουλειά σου και στην επιστροφή σου το πετάς εκτός από τους σκληρούς που θα έχεις μέσα την δουλειά σου.

Είναι το πιο φθηνό. Το αγοράζεις με σκοπό να κάνεις την δουλειά σου εκεί και μετά το χαρίζεις...

I love racing because football and basketball require only one ball...
Hellenic Racing Team

Please Log in or Create an account to join the conversation.

06 May 2006 13:12 #12023 by Δημήτρης Μπαλαγιάννης
Από τον τίτλο καταλαβαίνετε την ερώτησή μου. Θα ήθελα προτάσεις laptop που η τιμή τους να φτάνει μέχρι τα 1000 Ευρώ.
Σκέφτομαι να αγοράσω το laptop που έχω σε αυτό το link
Ακούω λοιπόν... :D

Please Log in or Create an account to join the conversation.

06 May 2006 15:15 #12028 by Δημήτρης
Πες μας για τι χρήση το προορίζεις...

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification