Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Τι laptop να αγοράσω?

14 May 2021 17:49 #250994 by Γιάννης Ρέμας
δεν είμαι κανένας τρελός γκειμερ, έχω κάποια αποθημενα με gta 5, tomb raider 2, και το Αρκάμ ναιτ 3, σίγουρα θα ήθελα να μπορώ να παίξω και όταν βγει κάποια στιγμή και το gta 6 ακόμα και μέτρια γραφικά αλλά το βλέπω λίγο δύσκολο, αλλά πιο πολύ στο ίντερνετ θα κάθομαι, είπες για το Λεβιον, ρώτησα έναν τεχνικό σήμερα και μου είπε πως η ti έχει μεγάλη διαφορά από την απλή δεν είναι πρόβλημα αυτό; κατά τα άλλα πιστεύω σε ποιότητα κατασκευής πρέπει να είναι πολύ καλύτερο το Λεβιον, μόνο για την κάρτα γραφικών έχω αμφιβολία ειδικά τώρα που είναι και πιο φτηνό από το idealpad

Please Log in or Create an account to join the conversation.

14 May 2021 18:20 #250996 by Απόστολος Μητσακούλης

δεν είμαι κανένας τρελός γκειμερ, έχω κάποια αποθημενα με gta 5, tomb raider 2, και το Αρκάμ ναιτ 3, σίγουρα θα ήθελα να μπορώ να παίξω και όταν βγει κάποια στιγμή και το gta 6 ακόμα και μέτρια γραφικά αλλά το βλέπω λίγο δύσκολο, αλλά πιο πολύ στο ίντερνετ θα κάθομαι, είπες για το Λεβιον, ρώτησα έναν τεχνικό σήμερα και μου είπε πως η ti έχει μεγάλη διαφορά από την απλή δεν είναι πρόβλημα αυτό; κατά τα άλλα πιστεύω σε ποιότητα κατασκευής πρέπει να είναι πολύ καλύτερο το Λεβιον, μόνο για την κάρτα γραφικών έχω αμφιβολία ειδικά τώρα που είναι και πιο φτηνό από το idealpad
Νομίζω θα τα τρέχει και τα τρία μια χαρά. Όσο για την ti ε'ιχα πει ότι έχει μεγάλη διαφορά. Έιναι πιο δυνατή και τα fps είναι εντυπωσιακά.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

15 May 2021 00:34 - 15 May 2021 00:41 #251015 by Blood Prince
Γενικότερα δεν αξίζει να αγοράσεις gaming laptop.

Εγώ αν δεν είχα PC καθόλου και ήθελα laptop οπωσδήποτε θα αγόραζα ένα laptop των 500 € ας πούμε , και για τα παιχνίδια θα αγόραζα PS5 ή XBOX Series.

Για μένα σε ένα laptop έχουν προτεραιότητα τα εξής......nvidia ή amd κάρτα γραφικών (δεν ξανακάνω βλακεία να αγοράσω Intel HD) και σκληρός δίσκος 1 TB για να μην χρειάζομαι επιπλέον εξωτερικό.Επιπλέον με ενδιαφέρει πόσες ίντσες έχει η οθόνη ώστε να έχει ικανοποιητική ανάλυση.

To Laptop που έχω πάντως έχει χωρητικότητα 458 GB και έχω εγκαταστήσει 6 παιχνίδια, έχω πάνω από 200 βίντεο,έχω τραγούδια και έχω ελεύθερο χώρο 97 GB

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

16 May 2021 16:28 #251059 by Απόστολος Μητσακούλης
Συμφωνώ. Τα laptop είναι για ελαφρή gaming και για να περνάει η ώρα. Το σοβαρό το gaming το κάνεις σε desktop.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

25 Oct 2021 19:44 #256712 by Blood Prince
Πάνω από 500 € δεν δίνω για Laptop και πάνω από 200 € σε κινητό.

Εκτός αν στο μέλλον λόγω του ότι είμαι εργένης και δεν έχω παιδιά, αποκτήσω μια άνεση ξέρω γω και αγοράσω της  Apple αλλά και πάλι δύσκολα. 

Με 500 € αγοράζεις ένα αξιόλογο Laptop αρκεί να μην έχει κάρτα γραφικών Intel HD..

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 Nov 2021 21:34 #256939 by Απόστολος Μητσακούλης
Ότι πληρώνεις πέρνεις. Εξάλου μέσος όρος είναι τα 3 χρόνια για gaming laptop. Μετά θες αναβάθμηση, δυστηχώς.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 Nov 2021 22:32 - 01 Nov 2021 22:36 #256942 by Blood Prince

Ότι πληρώνεις πέρνεις. Εξάλου μέσος όρος είναι τα 3 χρόνια για gaming laptop. Μετά θες αναβάθμηση, δυστηχώς.


3 χρόνια ; Εγώ επειδή είχα Intel HD το Laptop μου από τον πρώτο χρόνο δεν έπαιζε παιχνίδια. Το αγόρασα το 2015 και παιχνίδια όπως Witcher 3 και Assassin's Creed Syndicate ούτε κατά διάνοια τα έτρεχε.

Πάντως το έχω στην κατοχή μου 6 χρόνια και ακόμα λειτουργεί κάτι πολύ καλό αν και είχα πληρώσει κάτω από 500 €

Επιπλέον υπάρχουν και gaming laptops αξίας 2000 € και βάλε. Δεν είναι όλα τα gaming laptops ίδια.

Υπάρχει και το άλλο. Μπορείς να πάρεις Laptop με 500 € και Intel HD και Laptop με την ίδια τιμή και Nvidia οπότε δεν ισχύει πάντα το ότι πληρώνεις παίρνεις.

Πάντως άμα έχεις χρόνια να παίξεις παιχνίδια δεν σε νοιάζει κιόλας...πχ ένα Laptop που να παίζει παιχνίδια PS5 το 2030 θα είναι φτηνό.Αν κάποιος δεν έχει παίξει παιχνίδια της γενιάς, δεν θα τον πειράξει που δεν θα μπορεί να παίξει High End PS6 πχ

Το Laptop μου ενώ κόστισε κάτω από 500 € , μια χαρά με ικανοποίησε και το έχω λατρέψει. 6 χρόνια μετά λειτουργεί , έχω παίξει τόσα παιχνίδια με Intel HD όπως Dark Souls 2 Softs και Skyrim. Πήρα και το Oblivion τώρα. 

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

02 Nov 2021 03:47 #256943 by Μάνος Γρυπάρης
Στο GWShop.gr σκοπεύουμε να καταχωρήσουμε φθηνά laptop και tablets.

Αν θέλετε μπορείτε να μας προτείνετε οι ίδιοι μοντέλα.

Ευχαριστούμε.

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)
The following user(s) said Thank You: Απόστολος Μητσακούλης

Please Log in or Create an account to join the conversation.

02 Nov 2021 17:53 #256952 by Απόστολος Μητσακούλης

Ότι πληρώνεις πέρνεις. Εξάλου μέσος όρος είναι τα 3 χρόνια για gaming laptop. Μετά θες αναβάθμηση, δυστηχώς.


3 χρόνια ; Εγώ επειδή είχα Intel HD το Laptop μου από τον πρώτο χρόνο δεν έπαιζε παιχνίδια. Το αγόρασα το 2015 και παιχνίδια όπως Witcher 3 και Assassin's Creed Syndicate ούτε κατά διάνοια τα έτρεχε.

Πάντως το έχω στην κατοχή μου 6 χρόνια και ακόμα λειτουργεί κάτι πολύ καλό αν και είχα πληρώσει κάτω από 500 €

Επιπλέον υπάρχουν και gaming laptops αξίας 2000 € και βάλε. Δεν είναι όλα τα gaming laptops ίδια.

Υπάρχει και το άλλο. Μπορείς να πάρεις Laptop με 500 € και Intel HD και Laptop με την ίδια τιμή και Nvidia οπότε δεν ισχύει πάντα το ότι πληρώνεις παίρνεις.

Πάντως άμα έχεις χρόνια να παίξεις παιχνίδια δεν σε νοιάζει κιόλας...πχ ένα Laptop που να παίζει παιχνίδια PS5 το 2030 θα είναι φτηνό.Αν κάποιος δεν έχει παίξει παιχνίδια της γενιάς, δεν θα τον πειράξει που δεν θα μπορεί να παίξει High End PS6 πχ

Το Laptop μου ενώ κόστισε κάτω από 500 € , μια χαρά με ικανοποίησε και το έχω λατρέψει. 6 χρόνια μετά λειτουργεί , έχω παίξει τόσα παιχνίδια με Intel HD όπως Dark Souls 2 Softs και Skyrim. Πήρα και το Oblivion τώρα. 
Βάζω 3 χρόνια μέσο όρο διότι αναβαθμήσεις δν γίνονται εύκολα σε laptop(εφόσον παίζεις πολλά games βέβαια). Εντάξει, αν είναι να παίξεις skyrim πέρνεις ένα laptop με 200 πλέον με hd intel και καθάρισες για χρόνια αλλά για σοβαρό gaming 2000 ευρό σιγά  μην δώσω για laptop :P. Εξάλου δν καθαρίζονται εύκολα απο μέσα και ανεβάζει θερμοκρασίες όταν παίζεις. Πιό καλά θα πάει η αγορά 2000 ευρό  σε σταθερό pc για gaming. 

Please Log in or Create an account to join the conversation.

02 Nov 2021 17:57 #256953 by Απόστολος Μητσακούλης

Στο GWShop.gr σκοπεύουμε να καταχωρήσουμε φθηνά laptop και tablets.

Αν θέλετε μπορείτε να μας προτείνετε οι ίδιοι μοντέλα.

Ευχαριστούμε.
Η dell βγάζει καλά επίσης η lenovo. Πάντος με τίποτα turbo x.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification