Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Τι laptop να αγοράσω?

28 Jan 2011 06:27 #88809 by Ανδρέας Γρυπάρης
To acer με τον Phenom II X3 και την ATI 5650 είναι ότι ποιο δυνατό υπάρχει. Μεγαλύτερο δεν βρίσκεις εύκολα, με αυτήν την κάρτα και αυτή την cpu.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

23 May 2011 09:01 #93778 by FOTINI21
Προτείνω toshiba satelite H vaio

Please Log in or Create an account to join the conversation.

29 May 2011 23:31 #94050 by Nikitas7
Γειά σας παιδιά , θέλω να αγοράσω ένα laptop και θα ήθελα την γνώμη σας.Απο μάρκα δεν έχω κάποιο κόλλημα (με εξαίρεση την Acer , την οποία δεν συμπαθώ) , αν και κλείνω προς την Dell λόγω service. Το πόσο που θέλω να διαθέσω είναι 800-1000 €
, θέλω το laptop για γενική κυρίως χρήση αλλά έχω και απαιτήσεις gaming και τα βασικά χαρακτηριστικά που με ενδιαφέρουν είναι τα εξής:
Intel i5 ή i7 2,66 GH και πάνω, κάρτα γραφικών 1 GB και πάνω,
RAM 4 GB και πάνω, σκληρός 320 GB και πάνω.
Περιμένω την απάντησή σας και ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

29 May 2011 23:51 #94051 by eliminator
Δε θα σου δωσω μια τoσο συγκεκριμενη απαντηση αλλα σου προτεινω να ψαξεις στο www.plaisio.gr εχει μεγαλη γκαμα στο θεμα των laptop.
UPDATE:
Συγκεκριμενα τωρα, με τα ματια κλειστα σου προτεινω www.plaisio.gr/Laptop-Netbook-GPS/Notebook/Laptop/Toshiba-Sa...e-L675-128-PSK3EE-085008GE.htm
Εχει οτι γραφεις πιο πανω + Blu-ray reader/writer!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

30 May 2011 00:08 #94052 by Ανδρέας Γρυπάρης
το έχω πει πολλές φορές και το ξαναλέω : δεν παίζει ρόλο η ποσότητα μνήμης της κάρτας γραφικών, αλλά η ταχύτητα (DDR5 π.χ.) που αυτό κάνει την διαφορά. 64GB κάρτα γραφικών να έχεις αν είναι αργή η μνήμη πάει περίπατο. Επίσης παίζει ρόλο και ο πυρήνας να είναι καλός. (5650 και άνω για ATI).
Εγώ έχω ένα Acer aspire 8530G (18.3') με AMD και έχει βγεί διαμάντι, όλοι οι άλλοι με intel όλο υπερθέρμανση και προβλήματα, γιαυτό και δεν θα σου πρότεινα i5 & i7 ειδικά αν σκεφτείς ότι υπήρχαν ελαττωματικές παρτίδες σε motherboard.

Προτείνω αυτό : www.plaisio.gr/Laptop-Netbook-GP ... Y922EA.htm
Αν δεν το έχουν ψάξε και σε αυτά τα μαγαζιά :
www.bestprice.gr/item/2151185611 ... dv6-3010ev

extra μνήμη βάζεις και μόνος σου αλλά και 3GB είναι ΥΠΕΡ αρκετά για όλα.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

30 May 2011 00:14 #94053 by eliminator

Pokemon wrote: Εγώ έχω ένα Acer aspire 8530G (18.3') με AMD και έχει βγεί διαμάντι, όλοι οι άλλοι με intel όλο υπερθέρμανση και προβλήματα, γιαυτό και δεν θα σου πρότεινα i5 & i7 ειδικά αν σκεφτείς ότι υπήρχαν ελαττωματικές παρτίδες σε motherboard.


Το ειδα πριν αλλα ξεχασα να το αναφερω...Αληθεια Νικητα γιατι δε θες Acer?? Ακουω παρα πολυ καλα λογια απο ολους για αυτα...Και συγκεκριμενα αυτο που γραφει ο pokemon πιο πανω ειναι διαμαντι οπως λεει και ο ιδιος... ξανασκεψου το ως προς την μαρκα.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

30 May 2011 13:32 #94062 by Μπάμπης Χαραλάμπους

eliminator wrote: .Αληθεια Νικητα γιατι δε θες Acer?? Ακουω παρα πολυ καλα λογια απο ολους για αυτα...


Άκου και μερικά κακα λόγια. ΥΠΕΡΘΕΡΜΑΝΣΗ. Δεν παλευεται η κατασταση. Εκει που παιζεις ωραια και καλά τσουπ χτυπάει 80αρι ο επεξεργαστης και σβηνει το laptop...

Αν και ο Toshiba φαίνεται καλύτερος απο τα 2 λαπτοπ που έχετε δείξει πιο πάνω, η επιλογή του Pokemon μου φαίνεται καλύτερη για τους λόγους που περιγράφει καθώς και πιο οικονομική.

I am you and you are me. Carry that with you wherever you go. Thank you, my friend. From here on out, you're Big Boss.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

30 May 2011 13:38 #94063 by Ανδρέας Γρυπάρης

BigBoss wrote:

eliminator wrote: .Αληθεια Νικητα γιατι δε θες Acer?? Ακουω παρα πολυ καλα λογια απο ολους για αυτα...


Άκου και μερικά κακα λόγια. ΥΠΕΡΘΕΡΜΑΝΣΗ. Δεν παλευεται η κατασταση. Εκει που παιζεις ωραια και καλά τσουπ χτυπάει 80αρι ο επεξεργαστης και σβηνει το laptop...

Υπερθέρμανση είχαν και μερικά toshiba, αν δεν καθόταν η πάστα στην cpu και είχε πιάσει σκόνη, κάθε 2 χρόνια θέλει καθάρισμα έτσι και αλλιώς.
Εμένα το acer έχει αντέξει τα ποιο σκληρά crash test, μέχρι και μέσα στην τσάντα το είχα ξεχάσει ανοικτό και δεν έπαθε απολύτος ΤΙΠΟΤΑ ! (για 95-100C μιλάμε). O ανεμιστήρας του δεν κάνει φασαρία ούτε έχω μεγάλες θερμοκρασίες.

Υ.Γ. Αν σε παίρνει οικονομικά ρίξε έναν SSD ! με 128Ευρώ αγοράζεις έναν Corsair F60 και αμέσως κάνεις το laptop σου 200+ φορές ταχύτερο.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

28 Sep 2011 18:54 #99133 by alxlightning
Παιδιά για τα 3d laptop τι άποψη έχετε?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

28 Sep 2011 18:57 #99135 by psaraki
Μονο Toshiba ειναι κ καλα κ την καλυτερη εγγυηση.....

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification