Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword
Το GameWorld.gr αναζητά Forum Moderators (21 May 2018)

Το GameWorld.gr επιθυμεί να προσλάβει Forum Moderators.

Είστε off-topic; Γράψτε ότι θέλετε ΕΔΩ!

More
22 Sep 2017 16:41 #205839 by Lyricaldemon
Lyricaldemon replied the topic: Είστε off-topic; Γράψτε ότι θέλετε ΕΔΩ!
Καλά άργησα να δω το τελευταίο επεισόδιο απο game of thrones,άλλα πραγματικά οι δράκοι είναι απίστευτα όμορφοι...
Τα επεισόδια επικά!Επίσης επίσημα πλέον το breaking bad είναι prequel του walking dead :O

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
22 Sep 2017 19:39 #205852 by Shikabane_Hime7
Shikabane_Hime7 replied the topic: Είστε off-topic; Γράψτε ότι θέλετε ΕΔΩ!
Όχι ακριβώς prequel, απλά και οι 2 σειρές είναι στο ίδιο σύμπαν.

Περισσότερα για Game of Thrones εδώ.

More
22 Sep 2017 23:42 #205855 by Blood Prince
Blood Prince replied the topic: Είστε off-topic; Γράψτε ότι θέλετε ΕΔΩ!
Καλά μου ήρθαν τα βιβλία για το νέο ακαδημαϊκό έτος στο μεταπτυχιακό στο ΕΑΠ και λέω ......πωω την βάψαμε τώρα...ούτε διδακτορικό να ήταν......:huh:

Πιστεύω πάντως πως με σωστό διάβασμα και όρεξη για μελέτη όλα θα πάνε καλά όπως πέρσι.Απλά φέτος θα ζοριστώ λίγο παραπάνω καθώς έχω πιο πολύ διάβασμα (2 ΘΕ=ύλη 6 εξαμηνιαίων μαθημάτων) και δουλειά τα πρωϊνά...

Χρόνος για gaming όπως είναι προφανές δεν μου μένει σχεδόν καθόλου.

So is Life :(

Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

More
23 Sep 2017 11:18 - 23 Sep 2017 11:24 #205859 by Blood Prince
Blood Prince replied the topic: Είστε off-topic; Γράψτε ότι θέλετε ΕΔΩ!
Συνάντησα πρόσφατα μια γνωστή μου η οποία είναι σίγουρα μικρότερη απο μένα (κάτω απο 31 δηλαδή) και την είδα με βρέφος ενώ δεν ήξερα ποτέ πως έχει γκόμενο..και έπαθα πλάκα.

Ετσι έψαξα αυτό το άρθρο με στατιστικά στοιχεία παντρεμένων-ανύπαντρων στην Ελλάδα.

Είναι απο το 2013 οπότε δεν το βάζω στις ειδήσεις.

Πάντως παρατήρησα πως σε όλες τις ηλικιακές ομάδες υπάρχουν και ανύπαντροι απλά οι παντρεμένοι είναι περισσότεροι απο τα 30 και μετά. (1.000.000 έναντι 500.000 στην ηλικιακή ομάδα 30-39)

Πάντως εγώ που δεν σκοπεύω να παντρευτώ ποτέ δεν είμαι ο μόνος αν και μειοψηφία. :P

Η ΕΛΣΤΑΤ περνά τους Ελληνες από σκάνερ: Πόσοι και ποιοι είμαστε Πηγή: Η ΕΛΣΤΑΤ περνά τους Ελληνες από σκάνερ: Πόσοι και ποιοι είμαστε [πίνακες] | iefimerida.gr

Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Last Edit: 23 Sep 2017 11:24 by Blood Prince.
The following user(s) said Thank You: the_prophet1987

More
24 Sep 2017 14:02 #205889 by Lyricaldemon
Lyricaldemon replied the topic: Είστε off-topic; Γράψτε ότι θέλετε ΕΔΩ!
Γάμος στην συγκεκριμένη περίοδο,πρέπει να δουλεύουν και οι δύό,σταθερό μεροκάματο,να έχουν σπίτι...Χίλια δυο...Καλά ούτε εγώ ψήνομαι...

More
24 Sep 2017 17:23 #205894 by the_prophet1987
the_prophet1987 replied the topic: Είστε off-topic; Γράψτε ότι θέλετε ΕΔΩ!

Blood Prince wrote: Συνάντησα πρόσφατα μια γνωστή μου η οποία είναι σίγουρα μικρότερη απο μένα (κάτω απο 31 δηλαδή) και την είδα με βρέφος ενώ δεν ήξερα ποτέ πως έχει γκόμενο..και έπαθα πλάκα.

Ετσι έψαξα αυτό το άρθρο με στατιστικά στοιχεία παντρεμένων-ανύπαντρων στην Ελλάδα.

Είναι απο το 2013 οπότε δεν το βάζω στις ειδήσεις.

Πάντως παρατήρησα πως σε όλες τις ηλικιακές ομάδες υπάρχουν και ανύπαντροι απλά οι παντρεμένοι είναι περισσότεροι απο τα 30 και μετά. (1.000.000 έναντι 500.000 στην ηλικιακή ομάδα 30-39)

Πάντως εγώ που δεν σκοπεύω να παντρευτώ ποτέ δεν είμαι ο μόνος αν και μειοψηφία. :P

Η ΕΛΣΤΑΤ περνά τους Ελληνες από σκάνερ: Πόσοι και ποιοι είμαστε Πηγή: Η ΕΛΣΤΑΤ περνά τους Ελληνες από σκάνερ: Πόσοι και ποιοι είμαστε [πίνακες] | iefimerida.gr

Είμαστε 2 τουλάχιστον στο φόρουμ που δε θα παντρευτούμε ποτέ.Άντε να γινόμαστε πολλοί! :)

The fire cracked silently as four Stalkers sat around it. The night was silent, only a small wind and the rustling of grass and leaves to fill the ears. One of the men spoke up suddenly: "Have you children heard the tale of the Monolith?"
- S.T.A.L.K.E.R. local folclore

More
24 Sep 2017 18:37 #205895 by Dovahkiin
Dovahkiin replied the topic: Είστε off-topic; Γράψτε ότι θέλετε ΕΔΩ!

the_prophet1987 wrote: Είμαστε 2 τουλάχιστον στο φόρουμ που δε θα παντρευτούμε ποτέ.Άντε να γινόμαστε πολλοί! :)

Κάν'τους 3. :P Ποτέ μη λέμε ποτέ βέβαια, δεν ξέρουμε πώς έρχονται τα πράγματα πολλές φορές.

“What do you fear, lady?" [Aragorn] asked.
"A cage," [Éowyn] said. "To stay behind bars, until use and old age accept them, and all chance of doing great deeds is gone beyond recall or desire.”
The following user(s) said Thank You: the_prophet1987

More
25 Sep 2017 00:10 #205914 by Shikabane_Hime7
Shikabane_Hime7 replied the topic: Είστε off-topic; Γράψτε ότι θέλετε ΕΔΩ!
Κάντε τους 4 χαχαχα! Σίγουρα ποτέ μη λες ποτέ για το οτιδήποτε, αλλά πολύ δύσκολα για μένα προσωπικά, γενικά δεν με ενδιαφέρει. Θέλω να έχω την ησυχία μου :p

Από τη μια είναι δύσκολα τα πράγματα για να κάνεις οικογένεια στη χώρα μας και από την άλλη το όλο θέμα του γάμου δεν με γεμίζει και τόσο. Όλο χωρισμένα ζευγάρια βλέπω. Πολλά παραδείγματα από γνωστούς που έχω δει. Τώρα πρόσφατα πχ, ήταν 9 χρόνια μαζί οι άλλοι, έκαναν πριν 5 μήνες παιδί και θυμήθηκε τώρα η τύπισσα ότι δεν ταιριάζουν και ζήτησε διαζύγιο. Πραγματικά χωρίζουν με το παραμικρό, τι να πω, για ηλίθιους λόγους. Νομίζω πως η κοινωνία εξωθεί βασικά τους ανθρώπους να κοιτάνε το γάμο ως κάτι αναγκαστικό για να φαίνεσαι σωστός ή κάτι τέτοιο και πολλοί βιάζονται.
The following user(s) said Thank You: the_prophet1987, Dovahkiin

More
25 Sep 2017 12:53 #205989 by the_prophet1987
the_prophet1987 replied the topic: Είστε off-topic; Γράψτε ότι θέλετε ΕΔΩ!

Shikabane_Hime7 wrote: Κάντε τους 4 χαχαχα! Σίγουρα ποτέ μη λες ποτέ για το οτιδήποτε, αλλά πολύ δύσκολα για μένα προσωπικά, γενικά δεν με ενδιαφέρει. Θέλω να έχω την ησυχία μου :p

Από τη μια είναι δύσκολα τα πράγματα για να κάνεις οικογένεια στη χώρα μας και από την άλλη το όλο θέμα του γάμου δεν με γεμίζει και τόσο. Όλο χωρισμένα ζευγάρια βλέπω. Πολλά παραδείγματα από γνωστούς που έχω δει. Τώρα πρόσφατα πχ, ήταν 9 χρόνια μαζί οι άλλοι, έκαναν πριν 5 μήνες παιδί και θυμήθηκε τώρα η τύπισσα ότι δεν ταιριάζουν και ζήτησε διαζύγιο. Πραγματικά χωρίζουν με το παραμικρό, τι να πω, για ηλίθιους λόγους. Νομίζω πως η κοινωνία εξωθεί βασικά τους ανθρώπους να κοιτάνε το γάμο ως κάτι αναγκαστικό για να φαίνεσαι σωστός ή κάτι τέτοιο και πολλοί βιάζονται.

Ακριβώς αυτό!Η κοινωνία σε εξωθεί απο μικρό να παντρευτείς γιατί έτσι είναι το "σωστό".Το κάνουν πολλές φορές και οι γονείς μας που είναι μέρος της κοινωνίας.Κάθε άνθρωπος γνωρίζει ο ίδιος τι είναι σωστό για τον εαυτό του.

Τώρα για τα ζευγάρια που χωρίζουν είναι γιατί πολύ απλά έπεσαν στη παγίδα του political correctness αν το λέω σωστά.Δεν είναι έτοιμοι να συζήσουν με κάποιον αλλά βιάζονται γιατί έχουν την ιδέα οτι δεν μπορούν να ζήσουν μόνοι η γιατί θα μιλάει ο κόσμος η....

Μιας και είμαστε στο off topic thread θα πω τη δική μου γνώμη για το γάμο.Ο γάμος είναι ένας ακόμη τρόπος του συστήματος να σε ελέγχει.Δυστυχισμένος γιατί ζείς με τον λάθος άνθρωπο,χρεωμένος γιατί παίρνεις δάνειο για να αγοράζεις πράγματα που δεν χρειάζεσαι με δικαιολογία τα παιδιά που έχεις η θα κάνεις,τα οποία δεν γνωρίζεις τι θα θέλουν πραγματικά.Και αν δεν το κάνεις,τρώς ένα διαζύγιο λόγω της γρίνιας του συντρόφου σου κι απο δω πανε κι άλλοι με τα μισά σου υπάρχοντα.

Θυσιάζεις την ελευθερία σου για μια "καλύτερη" ζωή που δεν είναι κάν καλύτερη.Δίνεις στον άλλον την ευκαιρία να βγάζει τα απωθημένα του και τα κόμπλεξ του πάνω σου και να έχει το νόμο με το μέρος του.Και η ερωτική πράξη γίνεται "συζηγικά καθήκοντα"(αν έχεις το θεό σου).

Γιατί δεν μπορείς απλά να ζείς μαζί με κάποιον,τι το κακό έχει η συμβίωση?

The fire cracked silently as four Stalkers sat around it. The night was silent, only a small wind and the rustling of grass and leaves to fill the ears. One of the men spoke up suddenly: "Have you children heard the tale of the Monolith?"
- S.T.A.L.K.E.R. local folclore
The following user(s) said Thank You: Shikabane_Hime7, Dovahkiin

More
25 Sep 2017 22:58 #206028 by TheReaper
TheReaper replied the topic: Είστε off-topic; Γράψτε ότι θέλετε ΕΔΩ!
Γι' αυτό βγήκε το σύμφωνο συμβίωσης, για να μπορούν να συζούν όσοι δεν έχουν λεφτά για γάμους και πανηγύρια. Ή όπως τα λέω εγώ, λεφτά για πέταμα.

Moderators: Parouakiszax
Time to create page: 0.877 seconds
Notification