Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Είστε off-topic; Γράψτε ότι θέλετε ΕΔΩ!

13 Feb 2022 19:13 #261389 by Blood Prince
Κοιτάκτε πόσα email έχω από απατεώνες που θέλουν να με κλέψουν...τα βλέπω και γελάω...αφού τους γράφω στα @@ , γιατί στέλνουν συνέχεια.

Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

File Attachment:
Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

13 Feb 2022 19:51 #261392 by Μητσακούλης Απόστολος
Τα ίδια έρχονται και σε μένα αλλά όχι τόσα πολλά. Το παρακάναν σε σένα.
The following user(s) said Thank You: Blood Prince

13 Feb 2022 22:00 - 13 Feb 2022 22:02 #261396 by Blood Prince

Τα ίδια έρχονται και σε μένα αλλά όχι τόσα πολλά. Το παρακάναν σε σένα.

'Εχουν έρθει και άλλες μέρες αλλά τα έχω διαγράψει.Μάλιστα αυτό από amazon δεν ήταν στην ενοχλητική αλληλογραφία, εγώ το έβαλα....(γιατί κατάλαβα πως ήταν απάτη)

Στο gmail δεν έρχεται κανένα σε σημείο που σκέφτομαι να το διαγράψω το yahoo....αλλά το κρατάω για την ώρα.

Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

File Attachment:

15 Feb 2022 03:16 - 15 Feb 2022 03:21 #261418 by Blood Prince
Μιλάμε με το πρώτο επεισόδιο της 6Β σεζόν από τηλεοπτική σειρά Vikings έπαθα τρελή πλάκα...το Game of Thrones είναι παραμυθάκι μπροστά της.

Ευτυχώς ήταν πρός στο τέλος γιατί παραλίγο να πνιγώ από το σάλιο μου και ετοιμαζόμουν να την σταματήσω.

Ούτε με τον εξορκιστή και άλλες horror ταινίες, ένιωσα έτσι....

Αν ήμουν παιδί, θα είχα εφιάλτες για μέρες.

Η πορεία των γεγονότων ήταν έτσι ώστε δεν μπορούσα να προβλέψω αυτό που συνέβη.

Ο συντελεστές του Vikings θα πρέπει να φτιάξουν horror σειρά...θα πέσουν σαγόνια.

Ανατριχίλα μιλάμε και όχι δεν υπερβάλλω.

Peter Baylish

File Attachment:

15 Feb 2022 12:53 #261428 by Γεώργιος Χιντζιδης-Τοπαλιδης
Ώρα για λίγο Ghost of Tsushima και ιστορίες τις Ιγιο! 

15 Feb 2022 14:20 #261429 by Blood Prince
Η ηρωϊκή μάχη των Vikings που πιστεύαν στους Σκανδιναβικούς Θεούς εναντίων των Χριστιανών Ρώσων στα πλαίσια της τηλεοπτικής σειράς, αν και δημιούργημα της φαντασίας , μου θύμισε την ελληνική επανάσταση του 1821 και την μάχη των Χριστιανών εναντίων των Μουσουλμάνων. Δυστυχώς δεν έχουν βγεί πολλές ταινίες/σειρές για την ελληνική επανάσταση και είναι κρίμα γιατί σίγουρα ήταν αρκετά ηρωϊκή, λίγοι να μάχονται εναντίων πολλών.

Peter Baylish

File Attachment:

18 Feb 2022 01:25 #261502 by Aνέστης Αδαμίδης
Πέτυχα ένα σκαντζόχοιρο σήμερα το βράδυ όταν έβγαλα τη σκύλα βόλτα. Αρχικά νόμιζα ότι ήταν αρουραίος. Μετά είδαμε κι έναν αρουραίο.
The following user(s) said Thank You: Blood Prince

19 Feb 2022 03:42 - 19 Feb 2022 03:46 #261516 by Blood Prince
Κάποιες φορές σκέφτομαι, κρίμα ρε γαμώτο που ξόδεψα για αυτό ή για το άλλο κλπ και μετά βλέπω σχόλια του τύπου "Δεν κρατηθηκα και παρηγγειλα collectors edition σε μια εβδομαδα δυο collectors μια του horizon και μια του elden ring Axx φεβρουαριε"

όπου εκεί φαίνεται πόσα έξοδα πέφτουν από κάποιους και έχουμε και ΔΕΗ να πληρώσουμε που λέει ο λόγος..

Τέτοια βλέπει ο Κούλης και λέει μπορώ να πάρω και άλλα μέτρα.

"Λεφτά φυσικά και υπάρχουν " που έλεγε ο Γιωργάκης ,αλλά καλό είναι να είμαστε προσεκτικοί γιατί αν άρχιζα και εγώ να παίρνω PS5, να παίρνω 4Κ τηλεοράσεις, να παίρνω συλλεκτικές Day One, να παίρνω σειρές βιβλίων πχ Wheel of Time ή Last Kingdom , θα ήθελα το ένα , θα ήθελα το άλλο, και δεν θα μου έμενε μία για να ζήσω.

Δεν λέω καλά κάνει κάποιος που του αρέσει να ξοδέψει και 1000 € σε collectors, αλλά εγώ προσωπικά αν ξεκινούσα τέτοιες σπατάλες, δεν θα σταματούσα ποτέ και όπως εύκολα φεύγουν τα λεφτά, τόσο δύσκολα έρχονται.

Φυσικά είναι και η δουλειά αλλά υπάρχει και ο παράγοντας κίνδυνος "απόλυση" και αν δεν έχεις αποταμιεύσει απολύτως τίποτα, πως θα ζήσεις χωρίς δουλειά ; 

Βέβαια ο καθένας κάνει ότι θέλει με την τσέπη του φυσικά.

Δεν λέω, και εγώ ένα από τα ίδια είμαι, δεν αποταμιεύω αλλά κοιτάω να είμαι πολύ προσεκτικός γιατί θα τελειώσουν και τα λίγα που έχω οπότε το να δώσω 1000 € για collectors editions, που δίνουν ορισμένοι, παραπάει. 

Το φιλοσόφισα χεχε 

Peter Baylish

File Attachment:

19 Feb 2022 04:24 - 19 Feb 2022 04:25 #261517 by Blood Prince

Πέτυχα ένα σκαντζόχοιρο σήμερα το βράδυ όταν έβγαλα τη σκύλα βόλτα. Αρχικά νόμιζα ότι ήταν αρουραίος. Μετά είδαμε κι έναν αρουραίο.

Στην περιοχή που είμαι υπάρχουν αρουραίοι αλλά υπάρχουν και ποντίκια. Ευτυχώς έχω δεί μόνο ποντίκια αλλά και πάλι ανατριχιάζω τρομερά.

Στην αποθήκη , έχουμε γεμίσει ένα σωρό ποντίκια που καταστρέφουν πράγματα και όταν μπήκα έτρεμα μην πέσουν ποντίκια στο κεφάλι μου.

Μπορεί να λατρεύω το plague tale innocence, αλλά στην θέα των ποντικιών, ανατριχιάζω λές και βλέπω φίδια.

Ένα καλοκαίρι, όταν πήρα πλατίνα στο spiderman, είχε μπεί φίδι μέσα στο σπίτι , την ώρα που κοιμόμουν με το σκυλί μου. Ευτυχώς δεν το είδα στο υπνοδωματιό μου γιατί μπορεί να πάθαινα ανακοπή.

Peter Baylish

File Attachment:
The following user(s) said Thank You: Aνέστης Αδαμίδης

19 Feb 2022 23:37 #261529 by Μητσακούλης Απόστολος
Πήγα στα καταστήματα να δω για το cyberpunk μιας και είναι σε τιμή χώμα. Δίπλα στο ράφι είχε το Valhalla το οποίο ήταν και το τελευταίο εκεί. Ρώτησα για ποιό απο τα δύο μπορώ να εξαργηρώσω πόντους για να πάρω σε έκπτωση. Κέρδισε το Valhalla :) 

Notification