Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Είστε off-topic; Γράψτε ότι θέλετε ΕΔΩ!

27 Jan 2021 12:48 #245252 by Aνέστης Αδαμίδης
Το Σάββατο χάσαμε την γιαγιά μας σε ηλικία 103 ετών. Ήταν πλέον η ώρα της να φύγει. Παρόλα αυτά, η απώλειά της εξακολουθεί να είναι μεγάλη.

Σπαρτιάτισσα σε όλα της, δυνατή γυναίκα, με θέληση για ζωή. Δεν ήταν συγγενής εξ αίματος με τη δική μου οικογένεια, μια απλή γειτόνισσα, αλλά αφού οι κανονικοί μας παππούδες είχαν προ πολλού φύγει για τα χωριά, ανέλαβε το ρόλο η ίδια και στάθηκε επάξια σαν κανονική γιαγιά μας. Όταν δεν μπορούσα να βρω αλλού παρηγοριά, η γιαγιά ήξερε πώς να με χειριστεί. Οι ιστορίες της ζωής της περνάνε ακόμη από το μυαλό μου, ειδικά τώρα.

Δεν μπορώ να πω με σιγουριά αν θα ήθελα να έχουν όλοι έναν τέτοιο άνθρωπο στη ζωή τους. Παρόλο που θα ήταν μια εμπειρία ζωής και θα μάθαιναν πολλά, ο χαμός ενός τέτοιου ανθρώπου αφήνει μεγάλο κενό. Τη θυμάμαι να λέει ότι δεν ήθελε να τη ρίξει στο κρεβάτι η ηλικία της, αλλά δυστυχώς το τελευταίο εξάμηνο δεν είχε τη δυνατότητα να σταθεί όρθια.

Αν και νιώθω ανακούφιση που πλέον δεν ταλαιπωρείται, εξακολουθώ να είμαι βαθύτατα λυπημένος που ξέρω ότι πλέον δε θα μπορέσω να την ξαναδώ. Μόνο το γεγονός ότι ήταν εκεί και μπορούσα να την επισκεφθώ, ακόμη κι αν δεν με αναγνώριζε, ήταν μεγάλη παρηγοριά για μένα. Δυστυχώς, είναι το τέλος μιας εποχής.
The following user(s) said Thank You: Blood Prince

Please Log in or Create an account to join the conversation.

27 Jan 2021 14:12 - 27 Jan 2021 14:15 #245254 by Blood Prince

TheReaper wrote: Το Σάββατο χάσαμε την γιαγιά μας σε ηλικία 103 ετών. Ήταν πλέον η ώρα της να φύγει. Παρόλα αυτά, η απώλειά της εξακολουθεί να είναι μεγάλη.

Σπαρτιάτισσα σε όλα της, δυνατή γυναίκα, με θέληση για ζωή. Δεν ήταν συγγενής εξ αίματος με τη δική μου οικογένεια, μια απλή γειτόνισσα, αλλά αφού οι κανονικοί μας παππούδες είχαν προ πολλού φύγει για τα χωριά, ανέλαβε το ρόλο η ίδια και στάθηκε επάξια σαν κανονική γιαγιά μας.


Είχα μια τέτοια (αν και ο άντρας της έχει πολύ μακρινή συγγένεια και ζεί ακόμα,η ίδια δεν είχε) αλλά ήταν σαν Γιαγιά μας (έτσι την φώναζα).Πέθανε το 2010 σε ηλικία 80 ετών.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

04 Feb 2021 10:35 #245742 by Blood Prince

Υπάρχει διαφορά και αρκετή κιόλας, δεν θα το αναλύσω εδώ γιατί θα βγώ off-topic. Σχετικά με BoTW, aναμένουμε το 2!


Εγώ έπαιξα το Dark Souls Remastered στο PS4 στα 60 FPS και δεν βρήκα διαφορά σε σχέση με το Dark Souls 3 που το έπαιξα στα 30.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

05 Feb 2021 11:54 #245812 by Blood Prince
Κάτι ηλίθια botakia στο instagram ανεβάζουν κώλους κλπ τους κάνω αναφορά για γυμνό και η αναφορά δεν πιάνει και μετά τρώω διαγραφή σχολίου επειδή τα έβρισα...δηλαδή έλεος, τα νεύρα μου όλα και με έχουν πρήξει με links για sex κλπ.....η αναφορά στο instagram είναι διακοσμητική.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

08 Feb 2021 13:08 #245907 by Blood Prince
Για όποιον δεν ξέρει το Take it Easy στο προφίλ μου σημαίνει χαλάρωσε.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

09 Feb 2021 03:56 #245953 by Blood Prince
Μπορεί η κάρτα γραφικών μου να είναι Intel HD (και όχι Nvidia) αλλά αφού μπόρεσα και έπαιξα παιχνιδάρα όπως το Skyrim είμαι ευχαριστημένος με το Laptop μου.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

09 Feb 2021 16:33 - 09 Feb 2021 16:35 #246005 by Blood Prince
Ανοιξα το Bluetooth στο laptop Windows 8.1 και στο smartphone Android αλλά δυστυχώς δεν μπορεί να εντοπιστεί η συσκευή. (ούτε το laptop το κινητό,ούτε το κινητό το laptop)

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

11 Feb 2021 02:49 - 11 Feb 2021 02:50 #246107 by Blood Prince
Διαβάζω σε διάφορα άρθρα, ακόμα και από Καθηγητές όπως www.kathimerini.gr/opinion/1083793/poios-telika-einai-ilikiomenos/ του κ.Λινού πως η μέση ηλικία αρχίζει στα 65.

Οταν το μέσο προσδόκιμο ζωής είναι περίπου τα 80 έτη, πως είναι δυνατόν στα 65 να είναι κάποιος μεσήλικας ;

Εκτός αν ο όρος "μεσήλικας" δεν υποδηλώνει το μέσο της ζωής αλλά το πόσο δραστήριος μπορεί να είναι κάποιος και το πώς νιώθει.

Γιατί το μέσο της ζωής με την κυριολεξία της λέξης (μισά χρόνια της ζωής), το διανύουμε στην δεκαετία από τα 35 εώς τα 45 καθώς δύσκολο να ζήσουμε ως τα 130.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

12 Feb 2021 01:02 #246148 by Blood Prince
Δείτε μια έρευνα :


File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

14 Feb 2021 03:24 #246262 by Blood Prince
Λόγω covid 19 έχω 4 μήνες να κουρευτώ και ανακάλυψα πως μπορώ να κουρεύομαι 2 φορές το χρόνο χωρίς να έχω μακριά μαλλιά ενώ παλιότερα τα κούρευα κάθε 2 μήνες.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification