Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Είστε off-topic; Γράψτε ότι θέλετε ΕΔΩ!

25 Jan 2006 02:07 #7770 by Αντώνης Κατρής
Έχω δει μέχρι και το θεϊκό σκηνικό με το σκάφος που έκανα τότε ιστιοπλοΐα να είναι καλυμμένο με χιόνι... Πάντως σήμερα το απόγευμα από Ηλιούπολη και πάνω έριχνε καλά!!! Δυστυχώς εδώ στη Βούλα δε μας προτίμησε :cry:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

25 Jan 2006 02:20 #7773 by Orestis Domis
Koridallo to exei strwsei kanonika. Kai gai tous foithtes kai mathites ths Athinas oles oi sxoles kai ta sxoleia thn tetarth tha meinoun kleista...Gia osous den diavasane ta mathimata pou dinoun, tha exoun kai deuteri eukairia, xexe! Egw dinw paraskeui gmt, me to kwlokrio th anebw zwgrafou :(

Please Log in or Create an account to join the conversation.

25 Jan 2006 02:25 #7774 by paris
re ego ti na po dino aurio sxolh kai h kathigitria menei kryoneri
hahaha !atyxia!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

25 Jan 2006 11:00 #7793 by Αντώνης Κατρής

Spiritcrusher wrote: Koridallo to exei strwsei kanonika. Kai gai tous foithtes kai mathites ths Athinas oles oi sxoles kai ta sxoleia thn tetarth tha meinoun kleista...Gia osous den diavasane ta mathimata pou dinoun, tha exoun kai deuteri eukairia, xexe! Egw dinw paraskeui gmt, me to kwlokrio th anebw zwgrafou :(


Να υποθέσω δίνεις Γραμμική 1? Κι εγώ γράφω Παρασκευή αλλά μέχρι τότε θα έχουν λιώσει τα χιόνια... Παρεπιπτώντος αυτό το Μαθηματικό έχει μία μοναδική ιδιότητα!!! Μέσα στο κτήριο έχει περισσότερο κρύο απ'ότι έξω... Προχθές το δαγκώσαμε κανονικά εκεί πάνω

Please Log in or Create an account to join the conversation.

25 Jan 2006 12:30 #7795 by Orestis Domis
An ekto etos edina grammiki, tha hmoun se poly asximi moira...xaxaxa.Deigmatolipsia dinw,tha parw kateuthinsi statistikis...Oso gia to krio sth sxoli, afou den anaboun pote ta kalorifer oi tsigkounides....Ekei, san psaria sthn katapsi3i mas exoun!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

05 Aug 2006 12:15 - 05 Aug 2006 15:11 #17719 by Μάνος Γρυπάρης
Καλοκαιριάτικα κι αρχίσανε οι προεκλογικές εκστρατείες. Χτυπάει το τηλέφωνό μου πριν από λίγα λεπτά και ακούω ηχογραφημένο μήνυμα: "Γεια σας. Είμαι ο Αργύρης Ντινόπουλος. Υποψήφιος υπερνομάρχης Πειραιά. Εσείς...πιστεύετε ότι όλα αυτά τα χρόνια έκανε κάτι η υπερνομαρχία Πειραιά? Μήπως είναι ώρα..." *κλικ* (στη μάπα)

Κι εγώ τον είχα για σοβαρό άνθρωπο και σε υπόληψη. Σαν πολεμικός ανταποκριτής θα έπρεπε να έχει...μάθει καμιά στρατηγική της προκοπής. Το να παίρνεις σερί όλα τα τηλέφωνα της Αττικής και να ενοχλείς τον κοσμάκη για να σε ψηφίσει και γενικά το...τηλεφωνικό spamming, είναι ότι χειρότερο. Αυτά τα κάνουν εταιρείες για να πλασάρουνε προϊόντα της πλάκας και τα κάνουν τώρα κι υποψήφιοι στις νομαρχιακές εκλογές? Ζήτω που καήκαμε.

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

05 Aug 2006 13:01 #17722 by Κωνσταντής Νικολάου
Kala ase auto me ta tilefona.To allo me me tis diafimiseis stin TV.Sou petaei mia eikona 'AKOLOUTHEI POLITIKI DIAFIMISEI' kai ton dixnei mesa ston polemo ect ect kai leei autin tin klasiki ataka.Prepei na tin exo dei kapou stis 50 fores eleino.....

Greeks do not fight like heroes... heroes fight like Greeks (Winston Churchill, 1941)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

05 Aug 2006 13:54 #17723 by Μάνος Γρυπάρης
Το ιδανικό θα ήτανε να τον δείξει τον Ντινόπουλο μέσα στα χαλάσματα κτιρίου κατεστραμμένο από τις βόμβες κι ενώ αρχίζει να μιλάει "Εμείς εδώ έχουμε μάθει στα...." , ξαφνικά πετάγεται από μία γωνία ο Πανούτσος και φωνάζει "ΕΛΑ ΤΩΡΑ ΜΩΡΕ, ΑΠΟ ΤΑ ΜΠΕΤΑ ΤΟ ΠΑΙΖΟΥΜΕ...ΤΟ ΑΛΛΟ ΣΥΣΤΗΜΑ!!"

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

05 Aug 2006 23:12 #17734 by a Guest
Αυτή η διαδικασία telemarketing πρέπει οπωσδήποτε να χαρακτηριστεί παράνομη. Το ότι ο αριθμός του τηλεφώνου μου υπάρχει στον κατάλογο δεν σημαίνει και ότι αυτοί οι κύριοι, είτε πρόκειται για πολιτικούς είτε πρόκειται για "επιχειρηματίες", έχουν δικαίωμα να το χρησιμοποιούν για εμπορικούς σκοπούς. Και σκοπίμως δεν κάνω διαχωρισμό ωε προς τους σκοπούς.
Αν υπάρχει κάποιος στο forum με γνώσεις νομικών θα το εκτιμούσα αν μπορούσε να μας εξηγήσει το κατα πόσο νόμιμη είναι η διαδικασία του telemarketing. Φυσικά ο ΟΤΕ θα μπορούσε να μας λύσει το πρόβλημα αν πολύ απλά έβαζε μια δήλωση στους καταλόγους του ότι τα στοιχεία που περιέχονται στις βάσεις δεδομένων του δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν για προωθητικούς ή εμπορικούς σκοπούς χωρις την έγγραφη συγκατάθεση των θυμάτων. Ελπίζω να γίνει κάποια στιγμή και να λυτρωθούμε από αυτό το κακό. Βέβαια ίσως οι υπάλληλοι αυτών των εταιρειών να μην χαρούν ιδιαίτερα αλλά μακροπρόθεσμα θα είναι καλύτερο ακόμα και γι' αυτούς. Άλλωστε από ότι έχω ακούσει οι συνθήκες εργασίας σε ορυχεία είναι καλύτερες απ' ότι σε αυτές τις εταιρείες. Όσον αφορά στον κύριο Ντινόπουλο το μόνο που έχω να του πώ είναι ότι η απελπισία δεν είναι καλός σύμβουλος και ότι οι σύμβουλοι του είναι πραγματικά απελπιστικοί για να τον οδηγούν σε αυτό τον δρόμο. Πάντως αν παρατηρήσει κανείς το λαϊκίστικο της προεκλογικής εκστρατείας για αυτές τις εκλογές θα πρέπει να γελάσει αρκετά. Και κάτι ακόμα και κλείνω, αξίζει κανείς να διαβάσει πρακτικά συνεδριάσεων της βουλής τέλη 19ου μέχρι τα μέσα του 20ου αι. Είναι απορίας άξιον το πως ένα αμόρφωτος στην πλειοψηφία του λαός κατάφερνε να εκλέξει ανθρώπους με τέτοιο επίπεδο γνώσης των ελληνικών αν όχι παιδείας, μιας και αυτό δεν μπορώ να το γνωρίζω,

Please Log in or Create an account to join the conversation.

06 Aug 2006 13:55 #17758 by Κωνσταντής Νικολάου
Kala ola afta pou les CTT alla na ksereis pos tin simeron epoxi dn mporeis na kripseis tpt oute apo tous politikous oute apo tis diafimistikes etairies.To mono pou mporoume na poume einai pos kakos o OTE exei kapoies dinatotites eureseis prosopikon dedomenon mono kai mono apo to stathero sou.Tora na se pernei mia polititria kai na thelei na sou pasarei mia kainourgia pistotiki karta tin stigmi pou douleueis stin Ethinki trapeza einai ligo eksofreniko.Maresei pou otan dinoume ta stixeias se kapoia etairia leei pos dn tha perastoun se 3a atoma kai tha kratithoun gia prosopiko skopo tis etairias.Alla kaka ta psemata oti kai na kaneis dn mporeis na krifteis apo kanena.Den mporeis na kripseis oute to stigma sou oute to thlefono sou oute tpt.Ola auta ta leo gt kapou thimame pou diabasa pos kathe politis exei tin dinatotita na kratisei krifa ta prosopika tou dedomena.

Merika paradigmata gia to apo pano arthro:
I.Hellas Naviagtor
(euresei prosopikon stixeion opioudipote apo to : Stathero tou tilefono,arithmon pinakidon autokinitou,dieuthinsi spitiou)
[exei apagoreutei i paroxi tou programatos sto euri koino]
II. Oteshop Yellow Pages
Nai kala katalabate terma i xreosi tou 11888

Greeks do not fight like heroes... heroes fight like Greeks (Winston Churchill, 1941)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification