Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Total War: Warhammer

14 Jan 2015 14:19 - 14 Jan 2015 14:20 #155494 by Μάνος Γρυπάρης



Η Sega και η Creative Assembly αποκάλυψαν...κατά λάθος το επόμενο μέρος της σειράς Total War.

Στο νέο artbook με τίτλο "The Art of Total War" που κυκλοφορεί στις 23 Ιανουαρίου, η Sega κάνει αναφορά για το Total War: Warhammer, με το οποίο η Creative Assembly θα "μεταφέρει την υπόθεση σε μια φανταστική τοποθεσία".

Προς το παρόν η Sega δεν έχει ανακοινώσει το οτιδήποτε αλλά προφανώς κάποια στιγμή θα κληθεί να εξηγήσει περισσότερα για το Total War: Warhammer. Θυμίζουμε ότι η Creative Assembly είχε συνεργαστεί με την Games Workshop για να φτιάξει games βασισμένα στο σύμπαν του Warhammer. Εδώ λοιπόν ίσως έχουμε για πρώτη φορά εικονικό setting στη σειρά κι όχι περιγραφή πραγματικών γεγονότων. :)

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:


"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)
Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

20 Jul 2015 18:04 #165777 by Γιάννης Μίγκλης
Το Total War: Warhammer πιστεύω πως θα είναι ένα αξιοσημείωτο game

Please Log in or Create an account to join the conversation.

31 Jul 2015 00:11 #166577 by Νικήτας Λάμπρου
Να και το πρώτο gameplay βίντεο του που έδωσαν στην δημοσιότητα σήμερα:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

31 Jul 2015 00:24 #166580 by Νικολής Ασημάκης
Οφείλω να ομολογήσω πως φαίνεται πολύ ωραίο, αλλά δεν παύω να σκέφτομαι πως θα προτιμούσα ένα αντίστοιχο game σε σύμπαν 40K.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 Oct 2015 05:56 #169298 by Κωνσταντίνος Γεωργιάδης
Δείχνει να είναι εξαιρετικό. Μπήκε στη λίστα μου για το μελλον.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 Oct 2015 14:25 #169320 by Marios Ntallaris
Φαίνεται πανέμορφο, γενικώς μου αρέσουν τα πιο fantasy strategy τύπου Warcraft συν ότι μου αρέσει το Warhammer οπότε περιμένω με ανυπομονησία. Πιστεύω θα είναι από τα καλύτερα Total War.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

27 Dec 2015 16:44 - 27 Dec 2015 16:45 #174207 by Γιώργος Λόλας
Φαίνεται όντως πανέμορφο! Έχουμε και νέο τρεϊλεράκι με concept art και γνωριμία των Savage Orc Boar Boyz Big'Uns B)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

25 May 2016 05:29 #181731 by Γιάννης Μοσχονάς

Το αριστούργημα κυκλοφόρησε επιτέλους, ολοκληρωμένο με την προσθήκη του Chaos Warriors DLC και τα συμπεράσματα μου μετά από δεκάδες ώρες ενασχόλησης είναι πολύ θετικά. Διατηρώντας αυτούσια τα game mechanics του Total War Attila, η Creative Assembly μετέφερε με μεγάλη επιτυχία το lore του επιτραπέζιου Warhammer παντρεύοντας τις δύο σειρές σε ένα νέο είδος Total War που θα σας θυμίσει το mod Third Age για το Medieval 2.

Μου άρεσε ο τομέας της διαχείρισης πόρων παρά την σχετική απλοποίηση του, δεν εγκρίνω σίγουρα το απλοικό σύστημα φορολόγησης και εμπορίου. Το κυρίαρχο στοιχείο του παιχνιδιού είναι η ανάπτυξη των legendary lords και των heroes. Τεράστια skill trees μετατρέπουν τους χαρακτήρες από μια δυνατή μονάδα πεζικού σε τιτάνες με μαγικές δυνάμεις που αλλάζουν όποτε θέλουν την πορεία της μάχης. Θα νοιώσετε τεράστια ικανοποίηση αντικρίζοντας ένα στρατό σας με φούλ έμπειρες μονάδες και επικεφαλή έναν ήρωα ανώτατου επιπέδου με πανίσχυρο εξοπλισμό, δυνατούς ακόλουθους και μαγικές δυνάμεις.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

21 Jun 2016 23:18 #182886 by Πιέρρος Φουστέρης
Total War: Warhammer

16 χρόνια μετά το πρώτο Total War, η Creative Assembly συνεχίζει δυνατά την σειρά που έχει κάνει το genre Strategy να πουλάει σαν τρελό! Διαβάστε το ΑΝΑΛΥΤΙΚΟΤΑΤΟ review του απίστευτου Γιάννη Μοσχονά και αφήστε τα σχόλιά σας. Επίσης, δείτε την παρουσίαση του παιχνιδιού από τον Γιάννη και τον Μάνο στην εκπομπή "Users" στο Extra channel:

"Once you've accepted your flaws, no one can use them against you."
"Never forget what you are, the rest of the world will not. Wear it like armor and it can never be used to hurt you."
"Death is so final, whereas life is full of possibilities."
"Most men would rather deny a hard truth than face it."
- Tyrion Lannister

Please Log in or Create an account to join the conversation.

19 Jul 2016 01:28 #184754 by Sotiris Greece
Replied by Sotiris Greece on topic Total War: Warhammer
Δείτε το νέο trailer με την εισαγωγή του Cygor μαζί με το dlc του Call Of The Beastmen. Απ' ότι φαίνεται η κυκλοφορία του ορίζεται για τις 28/7/2016.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification