Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Shadow Tactics: Blades of the Shogun

18 Mar 2017 19:39 - 18 Mar 2017 19:40 #195481 by Χρήστος Καπάνταης
Έχω κλείσει 5 ώρες ήδη από την πρώτη μέρα. Πολύ όμορφο παιχνίδι. Μου θυμίζει πολύ τα Commandos, μόνο που διαδραματίζεται στην Άπω Ανατολή. Κλασσικά κάθε παίκτης έχει τις δικές του ικανότητες και υπάρχουν πολλοί τρόποι να περάσεις κάθε πίστα. Είναι, επίσης, και αρκετά δύκολο, γι'αυτό πρέπει να είσαι προσεκτικός. Προς το παρόν δεν έχουν σπάσει τα νεύρα μου αλλά μάλλον δεν θα αντέξω πολύ ακόμα.
Από σενάριο δεν μπορώ να πω ότι έχει εμβαθύνει πολύ, αλλά ειναι καλογραμμένο με πολύ όμορφους διαλόγους. Εννοείται ότι το παίζω με Japanese voice acting, που έχει γίνει πολύ καλή δουλειά και μπαίνεις περισσότερο στο κλίμα του παιχνιδιού, αλλά έχεις και την επιλογή του κλασσικού English voice.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

18 Mar 2017 19:51 #195482 by Αγγελική Γοργορίνη
Είναι πανέμορφο, όντως. Είχα ενθουσιαστεί πολύ στην αρχή αλλά μου είχε σπάσει σε αρκετά σημεία τα νεύρα, επειδή έχω το μειονέκτημα πολλές φορές να μην έχω την υπομονή που πρέπει και να κάνω επιπόλαιες κινήσεις. Προς το παρόν το έχω αφήσει στην αρχή της 4ης πίστας κι όταν με το καλό νιώσω ότι θέλω να ξαναμπώ στο κλίμα αυτού του είδους, θα το ξαναπιάσω.

“What do you fear, lady?" [Aragorn] asked.
"A cage," [Éowyn] said. "To stay behind bars, until use and old age accept them, and all chance of doing great deeds is gone beyond recall or desire.”

Please Log in or Create an account to join the conversation.

18 Mar 2017 20:00 #195483 by Χρήστος Καπάνταης
Πρώτη μέρα, βέβαια δεν ξαναπαίζω σήμερα, και είμαι στην τέταρτη αλλά με πολύ υπομονή και με λίγη τύχη σε μερικά σημεία. Πάντως για να καταφέρεις όλα τα achievements πρέπει να καείς άσχημα.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

18 Mar 2017 20:13 #195486 by Αγγελική Γοργορίνη
Σίγουρα ναι, και γενικά να είσαι πολύ καλός στο stealth είδος.

“What do you fear, lady?" [Aragorn] asked.
"A cage," [Éowyn] said. "To stay behind bars, until use and old age accept them, and all chance of doing great deeds is gone beyond recall or desire.”

Please Log in or Create an account to join the conversation.

27 Mar 2017 22:51 - 27 Mar 2017 22:52 #196096 by Χρήστος Καπάνταης
Διαβάστε το Review

Το Shadow Tactics: Blades of the Shogun ήταν αρκετά καλό. Το συγκεκριμένο genre το είχα λατρέψει από παλιά και το ακολουθούσα πάντα. Πιο παλιά έβλεπες κανα παιχνιδάκι να βγαίνει. Πλέον τίποτα. Οπότε, έπρεπε όπως και δήποτε να το παίξω. Και δεν μπορώ να πώ ότι του έλειπε κάτι.

Ίσως προσπάθησαν να βάλουν πράγματα ώστε να γίνει πιο πλούσιο και κάπου χάθηκε η μπάλα. Οι παιδικοί διάλογοι σε συνδυασμό με το κακό voice acting το χάλασαν αρκετά. Δεν χάλασαν ακριβώς την ποιότητα του, αλλά το συνολικό συναίσθημα απόκρυψης που τόσο καλά έχουν πετύχει με το gameplay.

Ευτυχώς είχε πλούσιο gameplay, με μεγάλη γκάμα από διαθέσιμες στρατηγικές σε κάθε αποστολή. Η συνολική του διάρκεια είναι κοντά στις 25 ώρες και μπορείτε να παίξετε περισσότερες αν θέλετε να ξεκλειδώσετε όλα τα achievements. Μπορώ να πω ότι πέρασα ευχάριστα και σίγουρα θα το ξαναπαίξω κάποια στιγμή στο μέλλον.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

25 May 2017 01:08 #198903 by Angel
Έρχεται σε PS4 και Xbox One


Η εταιρεία ανάπτυξης Mimimi Production και ο publisher Kalypso Media ανακοίνωσαν σήμερα την κυκλοφορία του Shadow Tactics: Blades of the Shogun σε PS4 και Xbox One, τόσο ψηφιακά όσο και σε retail αντίτυπα.

Το Real-time Tactics game κυκλοφορεί ήδη για PC από τον Δεκέμβριο. Θα το δούμε και στις κονσόλες στις 28 Ιουλίου. Στο παιχνίδι διαλέγετε έναν από τους πέντε διαθέσιμους χαρακτήρες, καθένας εκ των οποίων διαθέτει τα δικά του skills.

The sword of destiny has two edges. You are one of them.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

28 Dec 2019 20:43 #230374 by Giorgos Tsolaridis
Δωρεάν το Shadow Tactics: Blades of the Shogun
Stealth Tactics στην Ιαπωνία.


Το Epic Games Store σας χαρίζει ένα δωρεάν video game κάθε ημέρα και σήμερα ήρθε η σειρά του Shadow Tactics: Blades of the Shogun.

Το Hardcore Tactical Stealth game που διεξάγεται στην Ιαπωνία, είναι διαθέσιμο από τώρα μέχρι αύριο στις 18:00.

Κάντε κλικ εδώ για να το κατεβάσετε.

I don't need to get a life. I'm a gamer, I have lots of lifes.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification