Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Age of Empires

09 Sep 2017 03:40 - 09 Sep 2017 03:43 #205162 by Μάνος Γρυπάρης

wavee wrote: Μανο στο review γραφεις "Ενοχλητική μουσική υπόκρουση". Αν παιξατε το παιχνιδι ΧΩΡΙΣ CD ή αν το παιξατε με cd αλλα με καινουρια Windows που δεν διαβαζουν cd μουσικης(ισως) τοτε λογικο ειναι να ακουτε αυτη την ενοχλητικη μουσικη. Ομως κανονικα το παιχνιδι δεν εχει αυτη την μουσικη. Κανατε λαθος στο review.

Σου στελνω link απο καποιο απο τα πολλα soundtrack που εχει την ωρα του gameplay. Ακου πως ειναι η μουσικη MIDI αν δεν βαλεις CD ή αν ειναι σπασμενο το παιχνιδι με crack που παιζεις χωρις CD..... ή για καποιο λογο δεν διαβαζει την μουσικη απο CD

και ακου πως ειναι το παιχνιδι με το original CD

Καμια σχεση. Εσυ να υποθεσω επαιξες με την μουσικη στο πρωτο link σωστα? Αδικησες το παιχνιδι ετσι :)

Επισης το ιδιο γραφεις και για το Age of Empires 2 στο review. Οτι η μουσικη θυμιζει εποχες 486. Δεν ειναι αυτη η original μουσικη ομως.

Ακου πως ειναι σε MIDI

και ακου πως ειναι με το γνησιο CD

Οποτε πιστευω πως πρεπει να το αλλαξεις το review οσον αφορα την μουσικη καθως η κανονικη μουσικη ειναι αυτη στα δευτερα link και ειναι πολυ καλη. Απο τα καλυτερα soundtrack που εχουν βγει σε strategy :)

Δεν κάναμε κανένα λάθος. Παίξε πρώτα κάτι εκατοντάδες Strategy στη ζωή σου (την εποχή που βγήκαν) και μετά κρίνε ποιο έχει την καλύτερη μουσική.
Η μουσική του Age of Empires δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο. Πολύ απλή και κουραστική.

Άκου το Warcraft 2 που είχε βγει το 1995. Το εναρκτήριο κομμάτι στην αρχή του βίντεο ή το Human-3 στο 3:30 είναι η πεμπτουσία των Strategy:

Μετά άκου και το Command & Conquer, πάλι του 1995. Πως γίνεται αυτά τα Strategy να βγήκαν πριν το AoE και στη μουσική να έχουν φτιάξει αριστουργήματα οι συνθέτες τους; Συγκρίνουμε τώρα την Ensemble που βγήκε ψαρωμένη στο πρώτο της παιχνίδι το 1997 με όλα αυτά?

Μπορώ να γράφω μέχρι αύριο καμιά δεκαριά τέτοια παραδείγματα, αλλά δεν έχω όρεξη. Τα reviews δεν αλλάζουν. Ότι έχω γράψει το έχω μελετήσει πολύ καλά.

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:

"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

09 Sep 2017 13:23 #205171 by wavee
Replied by wavee on topic Age of Empires
Καταρχην στα παιχνιδια που μου εστειλες η μουσικη δεν μου αρεσει καθολου. Αυτη ειναι κουραστιη αλλα ειναι και θεμα γουστου

Απλα επιμενω, εισαι σιγουρος οτι επαιξες με CD το Age of Empires 1 και 2?

Εισαι σιγουρος δηλαδη οτι ακουγες πχ αυτη την μουσικη?

Ειναι κουραστικη μουσικη αυτη? Στο Age of EMpires 2 γραφεις οτι θυμιζει η μουσικη εποχες 486

Εισαι σιγουρος δηλαδη οτι ακουγες αυτο?

ΚΑΙ ΟΧΙ αυτο?

Αν ισχυει τοτε οκ. Δεν σου αρεσει η μουσικη. Αλλα δεν μπορω να πιστεψω οτι η Cd εκδοση (στο γνησιο) θυμιζει εποχες 486. Στην MIDI εκδοση θυμιζει 486. Αν πας στο youtube και ακουσεις το soundtarck midi με το original εχει τεραστιες διαφορες

09 Sep 2017 13:34 #205173 by Μάνος Γρυπάρης
Ναι είμαι απόλυτα σίγουρος γιατί θυμίζω ότι τα reviews αυτά ήταν άλλωστε από τα πρώτα του site και τα games τα έτρεχα τότε σε ένα δεύτερο PC που είχα μόνο για τα retro games, με Windows 98 και το CD μέσα.

File Attachment:
File Attachment:
File Attachment:

"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

09 Sep 2017 13:56 #205174 by wavee
Replied by wavee on topic Age of Empires
Οκ ενταξει. Εφοσον εισαι σιγουρος..Εμενα τι να πω, μου αρεσε πολυ η μουσικη του. Αλλα οκ γουστα ειναι αυτα

Notification