Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword
Το GameWorld.gr αναζητά Forum Moderators (21 May 2018)

Το GameWorld.gr επιθυμεί να προσλάβει Forum Moderators.

Bloodborne

More
06 Mar 2019 03:45 #223826 by Sephiroth
Sephiroth replied the topic: Bloodborne
Το πρόβλημά σου δεν είναι ο Rom, αλλά οι μικρές αράχνες, δηλαδή οι regular enemies. Υποθέτω ότι στο NG θα τον αντιμετώπισες σαν να έπαιζες hack & slash. Πρέπει να μένεις κοντά του ώστε να τον αναγκάζεις να κάνει τα close range attack του και τότε να σκοτώνεις μία μία τις αράχνες.
Επίσης το πιο rare trophy για το platinum είναι αυτό που παίρνεις όταν τελειώσεις τα dungeons.Και όταν τα βρίσκεις σκούρα στο level 178, δεν μπορείς να θεωρείς το platinum εύκολο.Το επόμενο boss μετά την Amygdala, μου πήρε 2 ώρες
The following user(s) said Thank You: Blood Prince

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
06 Mar 2019 03:56 #223827 by Blood Prince
Blood Prince replied the topic: Bloodborne

Sephiroth wrote: Επίσης το πιο rare trophy για το platinum είναι αυτό που παίρνεις όταν τελειώσεις τα dungeons.Και όταν τα βρίσκεις σκούρα στο level 178, δεν μπορείς να θεωρείς το platinum εύκολο.Το επόμενο boss μετά την Amygdala, μου πήρε 2 ώρες

To Platinum δεν είναι εύκολο αλλά ευκολότερο από το Dark Souls 2 Softs.Εύκολο θεωρώ τον τερματισμό του παιχνιδιού στο NG.
Πάντα έλεγα πως τα Chalice Dungeons είναι το δυσκολότερο εμπόδιο στο Bloodborne.

Μετά την Amygdala δεν υπάρχει κανένα Boss.Το επόμενο Boss το οποίο αναφέρεσαι είναι στο Great Pthumeru Ihyll Chalice σε άλλο Chalice δηλαδη και έχεις 100 % full health .Σε καμία περίπτωση δεν είναι εύκολο αλλά σε αντίθεση με το Defiled Chalice δεν έχεις 50 % health αλλά Full.

Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

More
06 Mar 2019 12:38 - 06 Mar 2019 12:38 #223841 by Blood Prince

Sephiroth wrote: Το πρόβλημά σου δεν είναι ο Rom, αλλά οι μικρές αράχνες, δηλαδή οι regular enemies. Υποθέτω ότι στο NG θα τον αντιμετώπισες σαν να έπαιζες hack & slash. Πρέπει να μένεις κοντά του ώστε να τον αναγκάζεις να κάνει τα close range attack του και τότε να σκοτώνεις μία μία τις αράχνες.

Οι αράχνες respawn κάθε φορά,δεν είναι εύκολο.Τις σκοτώνεις και με το που εμφανίζεται ο Rom σε άλλο μέρος εμφανίζονται άλλες....σήμερα έχασα στο τσάκ.

Επίσης η Amygdala στο Defiled Chalice δυσκολεύει κατά την δεύτερη φάση.Και από Amygdala έχασα τελευταία στιγμή.

Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Last Edit: 06 Mar 2019 12:38 by Blood Prince.

More
06 Mar 2019 12:50 - 06 Mar 2019 14:51 #223842 by Blood Prince
Κέρδισα πρίν λίγο τον ROM NG+ xD Η λύση ήταν να αποφέυγω τις αράχνες ! Δεν σκότωσα καμία αράχνη ! Απλά θεραπευόμουν συχνά !

Επίσης κέρδισα και τον One Reborn....πιο ridiculous boss δεν υπάρχει.

Ο Micolash μόνο είναι κάπως ζόρικος αλλά είναι το προτελευταίο boss...με είχε δυσκολέψει και στο NG

Edit: Κέρδισα και Micolash δεν γίνονται αυτά...χθές ξεκίνησα NG+,σήμερα πάω NG++

https://gameworld.gr/forum/attachment/9119

Peter Baylish

Attachments:
Last Edit: 06 Mar 2019 14:51 by Blood Prince.

More
06 Mar 2019 18:18 - 06 Mar 2019 18:20 #223860 by Blood Prince

Blood Prince wrote: Σε αυτό το βίντεο δείχνει πως ορισμένοι εφαρμόζουν αυτό που ανέφερα. 3 endings σε ένα playthrough.Εγώ έχασα την ευκαιρία αλλά επειδή βλέπω πως δυσκολεύει στο NG+ μπορεί να το δοκιμάσω και να αποφύγω να διεκδικώ το platinum NG++.

Αποθήκευσα τελικά το Save στο Usb Flash και αποφεύγω την ανάγκη να κερδίσω για το Platinum στο NG++..........απλά θα πρέπει να κερδίσω Gerhman στο NG+ και είναι κάπως δύσκολος.

By the way έχω δεί τα δύο endings μέχρις στιγμής και μετά και το τρίτο ending σκέφτομαι να ανεβάσω βίντεο με τα τρία endings.

Για Platinum έχω μόνο το Great Ihyll Pthumeru Challice τώρα εκτός από Gerhman και είμαι Done xD

Peter Baylish

Last Edit: 06 Mar 2019 18:20 by Blood Prince.

More
07 Mar 2019 14:53 #223871 by Blood Prince
Μιας που κέρδισα τον Gerhman NG+(Plus) solo και χρειάζομαι μόνο ένα Trophy για το Platinum (Blood Queen) ανέβασα το παρακάτω βίντεο στο οποίο φαίνονται όλα όσα ανέφερα στα προηγούμενα posts πέρα από την επική μάχη για να μαθαίνουν να παίζουν Soulsborne και όσοι δεν ξέρουν. ( το τρέχον Level,το πως ανεβαίνω επίπεδο very fast κ.λ.π)

Εντωμεταξύ έχω ήδη όλα τα achievements και στο Dark Souls 2 Softs και έχω κερδίσει Licia NG+7.

Σχετικά με τους επικριτές για το υψηλό level,θα πρέπει να ξέρουν πως όταν το ίδιο το παιχνίδι μου δίνει την δυνατότητα να ανεβαίνω level εύκολα και γρήγορα γιατί να μην το κάνω ; Και όχι μόνο αυτό αλλά θα ανέβω και άλλα levels.

Προτιμώ το υψηλό level από το να κερδίζω αντιπάλους με βοήθεια CO-OP που κάνουν όσοι είναι είναι συνδρομητές στο PSPlus.

Enjoy

Peter Baylish

More
07 Mar 2019 20:57 #223878 by Sephiroth
Δεν έχω παίξει ποτέ co-op ή pvp σε Souls game και δεν χρειάστηκε ποτέ να ανέβω πάνω από SL 120-125 για κανένα platinum πλην του DS2 καθώς έκανα farming τον Rotten για να ανοίξω το shrine of winter στο NG+1 και NG+2.
Τα Souls είναι RPG και φυσικά ισχύουν οι ίδιοι κανόνες με τα υπόλοιπα (ή περισσότερα) RPG. To power-leveling τα κάνει πιο εύκολα

More
08 Mar 2019 02:53 - 08 Mar 2019 02:55 #223889 by Blood Prince

Sephiroth wrote: To power-leveling τα κάνει πιο εύκολα

Υπό κάποιες προϋποθέσεις..υπάρχουν κάποια bosses όπως ο Fume Knight στο DS2 όπου αν παίζεις NG+4 και lvl 838 να είσαι,είναι δύσκολος.Τα έβρισκα σκούρα NG+4 και lvl over 700 με Fume Knight και χρειάστηκα να παίξω co-op για να κερδίσω.

Στο Bloodborne εκτός του οτι δεν έχω PS Plus μέχρι και Orphan of Kos κέρδισα solo....ίσως με διευκολύνει το Dualshock 4 , δεν ξέρω......

Αυτή η Amygdala στο Defiled Chalice είναι ζόρικη και το παράτησα για την ώρα καθώς είναι weak στο Arcane και έχω Arcane 20 μέχρις στιγμής.Η μάχη είναι αρκετά αργή και είναι εκνευριστικό να χάνω πρός στο τέλος.

Peter Baylish

Last Edit: 08 Mar 2019 02:55 by Blood Prince.

More
08 Mar 2019 03:29 - 08 Mar 2019 03:32 #223891 by Sephiroth
Ο πιο εύκολος τρόπος για την Amygdala είναι το Hunter Axe transformed.Πηγαίνεις γρήγορα πίσω της, όχι πάρα πολύ πίσω, ίσα ίσα να μην μπορεί να σε χτυπήσει με τα χέρια της (κοντά στην ουρά της). Περιμένεις να πηδήξει και τότε κρατάς το R2. Θα κάνεις το double-circle-slash και θα την βρεις στο κεφάλι (προσπάθησε να στοχεύσεις).Με αυτό τον τρόπο δεν μπορεί να σε χτυπήσει ποτέ. Αφού την πετύχεις, αμέσως κάνε double roll πίσω της και επανέλαβε.Μου πήρε 3 προσπάθειες και στις πρώτες 2 την πήγα στο 1%, εγκατέλειψα την μέθοδο ώστε να την αποτελειώσω με regular attacks και με έκανε one-shot
Last Edit: 08 Mar 2019 03:32 by Sephiroth.
The following user(s) said Thank You: Blood Prince

More
08 Mar 2019 14:42 - 08 Mar 2019 15:07 #223893 by Blood Prince
Thanks a lot,νομίζω περιγράφεις αυτό που κάνει ο τύπος στο παρακάτω βίντεο.Αν κρίνω από τα σχόλια φαίνεται επιτυχημένη και γρήγορη σχετικά λύση.Θα το δοκιμάσω κάποια στιγμή.

Από όπλο έχω το Moonlight Holy Blade που χρησιμοποιώ two hands το οποίο κάνει και Arcane Damage.Το βρήκα από το expansion the old hunters.

Peter Baylish

Last Edit: 08 Mar 2019 15:07 by Blood Prince. Reason: Πόσταρα λάθος βίντεο αρχικά.

Time to create page: 0.620 seconds
Notification