Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Horizon Forbidden West

27 Jan 2022 19:34 #260657 by Απόστολος Μητσακούλης

Μάλιστα τώρα που βγήκε και είδηση πως η βασική ιστορία θα είναι 20 ώρες....αν έδινα 70 € θα έκλαιγα τα λεφτά μου. Με τα 29 € που έδωσα στο Valhalla θα παίζω περισσότερο καιρό από όσο θα έπαιζα στο Forbidden West.
Εντάξει, αν είναι να παίξει κάποιος μόνο βασικό story χώρις πολλά πολλά δν ξέρω γιατί θα διάλεγε να παίξει αυτό το παιχνίδι εξαρχής. Τι να πω και εγώ που το Horizon 1 το πήρα free απο το store και μετά κέρδισα και την pc έκδοση, δηλαδή δν έχω δώσει ούτε ευρό μέχρι στιγμής xd.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

28 Jan 2022 01:29 #260718 by Nikos Georgopoulos
Το Horizon Forbidden West φέρεται να διαρκεί όσο το Horizon Zero Dawn




H διάρκεια θα είναι τουλάχιστον 20 ώρες.

Το Forbidden West διαρκεί περίπου όσο και το Horizon Zero Dawn.

Η γερμανική ιστοσελίδα GamePro κατάφερε να συλλέξει κάποιες πληροφορίες σχετικά με την επερχόμενη περιπέτεια της Aloy από τον διευθυντή του παιχνιδιού Mathijs de Jonge, συμπεριλαμβανομένης μιας χονδρικής ιδέας για το πόσες ώρες θα περάσουμε κυνηγώντας ρομπότ. Το Forbidden West διαρκεί "περίπου όσο και ο προκάτοχός του". Το Horizon Zero Dawn είναι ένα αρκετά χορταστικό RPG στο οποίο μπορείτε να αφιερώσετε δεκάδες ώρες αν θέλετε να τα δείτε όλα ενώ ακούγεται ότι το sequel θα είναι λίγο-πολύ ίδιας έκτασης.



Το δημοσίευμα προχώρησε ένα βήμα παραπέρα και άντλησε κάποια στοιχεία από το site HowLongToBeat . Tο Horizon Zero Dawn χρειάζεται (κατά μέσο όρο) περίπου 22 ώρες για να ολοκληρώσετε την κύρια ιστορία, 44 ώρες αν συμπεριλάβετε και τα side quests και 60 ή περισσότερες αν κάνετε απολύτως τα πάντα.Tο Horizon Forbidden West θα είναι περίπου το ίδιο, δηλαδή τουλάχιστον 20 ώρες αν ασχολείστε μόνο με το κύριο quest.

Το Horizon Forbidden West θα κυκλοφορήσει στις 18 Φεβρουαρίου 2022 για PS5 και PS4.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

28 Jan 2022 01:32 #260724 by Nikos Georgopoulos
Gameplay σε PS4 Pro



Η Guerilla Games κυκλοφόρησε ένα gameplay video του μισού λεπτού από το Horizon Forbidden West σε PS4 Pro. Το παιχνί κάνει κάποιες οπτικές παραχωρήσεις για να τρέξει στο πιο αργό hardware, αλλά η ποιότητα των γραφικών διατηρείται σε καλό επίπεδο. Παρατηρούνται μικρές πτώσεις των frames. Το βίντεο τραβήχτηκε από μία μάχη σε εξέλιξη.


Η Sony δεν αποκάλυψε συγκεκριμένες μετρήσεις απόδοσης για ανάλυση για frames, αλλά αναμένεται κάτι κοντά στην απόδοση του Horizon Zero Dawn. Στο PS4 η απόδοση θα είναι χαμηλότερη. Ελπίζουμε στα PS4 να έχουμε frames όσο το δυνατόν πιο κοντά στα 30, αν και ακόμα και στο πρώτο παιχνίδι υπήρχαν θεματάκια στις πολυπληθείς μάχες.

Το Horizon Forbidden West θα κυκλοφορήσει στις 18 Φεβρουαρίου 2022 για PS5 και PS4.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

30 Jan 2022 01:41 #260787 by Aνέστης Αδαμίδης
To gameplay κάτω από το νερό πιστεύω θα τα σπάει. Το πρώτο παιχνίδι είχε φτιαχτεί πολύ όμορφα και το ίδιο αναμένω να δω και στο δεύτερο.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

30 Jan 2022 01:48 - 30 Jan 2022 01:50 #260788 by Blood Prince
Replied by Blood Prince on topic Horizon Forbidden West
Δεν ξέρω για πτώσεις στο frame κλπ αλλά όσα παιχνίδια έχω παίξει στο PS4 μια χαρά τα βρίσκω. Επίσης στο Dark Souls Remastered που είχα 60 fps δεν παρατήρησα κάποια διαφορά.

Τώρα για γραφικά, στο PS4 γενικότερα τα παιχνίδια έχουν πολύ καλά γραφικά...έχουμε δεί παιχνίδια όπως το Last of Us Part 2 ...αλλά σίγουρα παίζει ρόλο και η τηλεόραση που παίζει ο καθένας...η δικιά μου είναι HD Ready 720p και δεν είδα πχ το Last of Us στα καλυτερά του και πάλι ήταν οπτική πανδαισία στα 720p και το God of War....πιστεύω πως το Forbidden West δεν θα διαφέρει πολύ, μόνο όσοι έχουν 4Κ τηλεοράσεις θα καταλάβουν διαφορές.

Το βασικότερο θετικό της νέας γενιάς είναι οι μηδαμινοί χρόνοι φόρτωσης (loading time).

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

31 Jan 2022 21:19 #260847 by Nikos Georgopoulos
Το Horizon Forbidden West σε απλή και Special Edition στην καλύτερη τιμή




Μόνο στο GWShop.

Το Horizon Forbidden West είναι διαθέσιμο στο GWShop στην καλύτερη τιμή της αγοράς.

Αποκτήστε την απλή έκδοση ή την Special Edition, η οποία περιλαμβάνει:
- Steelbook
- Artbook
- Digital soundtrack
- Κωδικό για το Nora Legacy Outfit & Spear (εξοπλισμός εντός του παιχνιδιού)

Κάντε κλικ εδώ για να τα αποκτήσετε σε PS5 και PS4 .



Το Horizon Forbidden West θα κυκλοφορήσει στις 18 Φεβρουαρίου 2022 για PS5 και PS4.
The following user(s) said Thank You: Απόστολος Μητσακούλης

Please Log in or Create an account to join the conversation.

04 Feb 2022 00:55 #261042 by Nikos Georgopoulos
Αρένες, armor και weapon upgrades



Στο νέο δίλεπτο βίντεο του Horizon Forbidden West θα δείτε τον νέο εξοπλισμό που θα φοράει η Aloy. Παρουσιάζεται νέο armor, όπλα, η δυνατότητα για upgrade, οι αποστολές από NPCs, το capture τεράτων ενώ πέφτετε από ψηλά και πολλές από τις τοποθεσίες του παιχνιδιού. Θα υπάρχουν μέχρι και raiders οι οποίοι θα κυκλοφορούν στη χώρα πάνω σε mounts, σε ομάδες και θα σας επιτίθενται, αλλά και αρένες όπου θα υπάρχουν μεγάλες μηχανές για να αντιμετωπίσετε.Το Horizon Forbidden West θα κυκλοφορήσει στις 18 Φεβρουαρίου για PS5 και PS4.
Αποκτήστε το στην καλύτερη τιμή της αγοράς από το GWShop .

Please Log in or Create an account to join the conversation.

09 Feb 2022 22:48 #261272 by Nikos Georgopoulos
Νέο gameplay video σε PS4



Η Guerilla Games και η Sony δημοσίευσαν ένα νέο gameplay video του Horizon Forbidden West από την έκδοση του PS4. Το βίντεο έχει διάρκεια μόλις 22 δευτερόλεπτα και μπορείτε να το δείτε παρακάτω. Δεν παρουσιάζει καν μάχη.


Άραγε το παιχνίδι στο PS4 θα έχει ικανοποιητικά frames στις μεγάλες μάχες; Ακόμα δεν μπορούμε να βγάλουμε ασφαλή συμπεράσματα.

Το Horizon Forbidden West θα κυκλοφορήσει στις 18 Φεβρουαρίου για PS5 και PS4.

Αποκτήστε το στην καλύτερη τιμή της αγοράς από το GWShop .

Please Log in or Create an account to join the conversation.

10 Feb 2022 17:25 #261295 by Ερμής Δερβίσης
Το έχω στα χέρια μου εδώ και αρκετές μέρες. Το review θα ανέβει τη Δευτέρα 14 του μηνός.
Attachments:
The following user(s) said Thank You: Απόστολος Μητσακούλης

Please Log in or Create an account to join the conversation.

11 Feb 2022 14:32 #261310 by Απόστολος Μητσακούλης
Θα το αποκτησω και αυτο καποια στιγμη αλλα οχι ακομα. Παντος αν βγει τοσο καλο οσο το περιμενουμε θα ειναι σιγουρα υποψηφιο για game του μηνα. 

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification