Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Σειρά The Last of Us

03 Feb 2023 19:16 #269500 by Nikos Georgopoulos
Nick Offerman, σειρά The Last of Us: "Είχα φάει κόλλημα με το Banjo-Kazooie και μετά σταμάτησα τα games




25 χρόνια μετά.

Ο ηθοποιός στη σειρά The Last of Us Nick Offerman δήλωσε ότι έπαιζε games κι είχε φάει σκάλωμα μέχρι που πριν από 25 χρόνια αποφάσισε να τα σταματήσει.

Συγκεκριμένα, ο Offerman έπαιζε το Banjo-Kazooie και δήλωσε: "Με το Banjo-Kazooie πέρασαν δύο εβδομάδες. Η ντοπαμίνη είναι τόσο γλυκιά. Μετά το τερμάτισα και σκέφτηκα: "Ναι, κέρδισα!" Και αμέσως λέω, "Τι έχω κάνει με τη ζωή μου;" Έτσι αποφάσισα ότι δεν θα το ξανακάνω ποτέ».

Ο Offerman είπε ότι games όπως το The Last of Us έχουν «γίνει τόσο καλά» που ανησυχεί ότι «θα βρισκόταν σε ένα υπόγειο και δεν θα πήγαινε καν σε οντισιόν για τέτοιες παραστάσεις».



Επίσης στη συνέντευξη που έδωσε στον Jimmy Kimmel (σ.σ. αυτόν τον Αμερικανό τύπο που αντιγράφει τον Γρηγόρη Αρναούτογλου τέλος πάντων), ο Offerman είπε ότι αρχικά δεν επρόκειτο να δεχτεί την πρόταση να παίξει τον Bill στο The Last of Us, λόγω προβλημάτων προγραμματισμού, αλλά η σύζυγός του Megan Mullally τον έπεισε να το κάνει. Ο Offerman δεν επρόκειτο καν να παίξει τον Bill, καθώς ήρθε μόνο αφού ο αρχικός ηθοποιός - Con O'Neil - έπρεπε να εγκαταλείψει το παιχνίδι λόγω θέματος ωρών με τα γυρίσματα.

Το τελευταίο επεισόδιο του The Last of Us περιλάμβανε επίσης τον Murray Bartlett (The White Lotus) ως Frank.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

05 Feb 2023 02:34 #269515 by Nikos Georgopoulos
Σειρά The Last of Us: Η τραγουδίστρια Linda Ronstadt δεν θα εισπράξει τίποτα




Παρότι έπαιξε το τραγούδι της.

Η τραγουδίστρια Linda Ronstadt δεν θα εισπράξει τίποτα από την παραγωγή της σειράς The Last of Us, παρότι το τραγούδι της Long Long Time έπαιξε σε αυτή. Το κλασικό αυτό κομμάτι είχε μια αύξηση κατά...4900% σε υπηρεσίες streaming μετά το τρίτο επεισόδιο της σειράς. Μάλιστα έδωσε και το όνομά του στο...επεισόδιο!

Το πρόβλημα είναι ότι η τραγουδίστρια πούλησε όλα τα δικαιώματα που είχε στη μουσική δισκογραφία στην Iconic Artists Group, άρα εκείνοι θα επωφεληθούν άμεσα. Ο μάνατζέρ της, John Boylan, δήλωσε οτι "τα τελευταία 4-5 χρόνια, υπάρχει ένα τσουνάμι εξαγορών από τις δισκογραφικές".



Ναι, τι καλά να πουλάς όλα σου τα μουσικά δικαιώματα που ισχύουν για πάντα...για να κονομάνε οι δισκογραφικές για πάντα, αντί να τα βάζεις στη διαθήκη σου, ε; Πάντως η Ronstadt παρότι δεν έκανε παιδιά, έχει υιοθετήσει δύο παιδιά. Όπως και να 'χει...καλά πήγε και αυτό.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

05 Feb 2023 02:35 #269517 by Nikos Georgopoulos
Σειρά The Last of Us: o Pedro Pascal πήρε ένα χάπι Ambien και ξέχασε πως πήρε τον ρόλο του Joel




Ενώ η παραγωγή τον είχε ενημερώσει το προηγούμενο βράδυ.

Σύμφωνα με δηλώσεις του Pedro Pascal στο The Tonight Show του Jimmy Fallon, ο ηθοποιός αφού πήρε τον ρόλο του Joel στην σειρά The Last of Us, το ίδιο βράδυ πήρε ένα χάπι Ambien (Ζολπιδέμη) για την αϋπνία και εξαιτίας του υπνωτικού ξέχασε ότι πήρε την δουλειά!

Ο ηθοποιός βρισκότανε στο Λονδίνο εκείνη την περίοδο και το υπόλοιπο cast του The Last of Us ήταν στο Los Angeles. Όπως δήλωσε ο Pedro Pascal “μου έστειλαν τα σενάρια. Μου είπαν πως ο Craig Mazin θέλει να τα διαβάσω και αν μου αρέσουν θα ήθελε να μιλήσει μαζί μου. Μου άρεσε το Chernobyl. Ήταν απίστευτο. Διάβασα το πρώτο σενάριο για το The Last of Us και είπα πως θέλω να το κάνω. Μετά μίλησα με τον Mazin και συμφωνήσαμε”.

Μετά από το παραπάνω περιστατικό, ο Pascal ρωτήθηκε αν θα μπορούσε να περιμένει ώστε λίγο αργότερα να μιλήσει τηλεφωνικώς με τον Neil Druckmann, τον σκηνοθέτη του παιχνιδιού The Last of Us. Ο Pascal το έκανε και η κλήση πήγε καλά. Στην συνέχεια, ο Pascal πήρε ένα Ambien ώστε να αποβάλλει την ένταση και να μπορέσει να κοιμηθεί.



Ο Pascal είπε πως “ήταν ήδη πολύ αργά και έπρεπε να σηκωθώ νωρίς το πρωί. Έτσι, πήρα ένα Ambien για να κοιμηθώ καθώς όσα ειπώθηκαν προηγουμένως είχαν ανεβάσει την αδρεναλίνη μου και τις φιλοδοξίες μου”. Ο Pascal, αφού πήρε το Ambien, έλαβε ένα μήνυμα στο οποίο του ανακοίνωσαν πως πήρε την δουλειά, μόνο που η επίδραση του υπνωτικού χαπιού τον εξασθένησε σε σημείο που μετά δεν θυμόταν λεπτομέρειες σχετικά με το μήνυμα που έλαβε από την παραγωγή του The Last of Us.

O Pascal συνέχισε λέγοντας πως “ήμουν ενθουσιασμένος, υποθέτω, αλλά δεν θυμόμουν. Ξύπνησα το πρωί και το πρώτο πράγμα που μου ήρθε στο μυαλό ήταν: "Ω, ρε φίλε, θέλω πραγματικά αυτή την δουλειά”. Στην συνέχεια, ο Pascal ανησυχούσε αν θα πάρει τελικά τον ρόλο και βημάτιζε πέρα-δώθε με ανυπομονησία, αλλά τελικά είδε στο κινητό του τα μηνύματα και συνειδητοποίησε πως πράγματι είχε πάρει τον ρόλο του Joel.

Το The Last of Us του HBO είναι μια από τις πιο δημοφιλείς τηλεοπτικές σειρές αυτή τη στιγμή και κάνει ρεκόρ τηλεθέασης. Τα νέα επεισόδια του The Last of Us προβάλλονται τα βράδια της Κυριακής στο HBO, μέχρι το φινάλε της 1ης σεζόν στις 12 Μαρτίου. Το HBO μόλις πρόσφατα ανακοίνωσε ότι η 2η σεζόν είναι στα σκαριά και οι fans πιστεύουν ότι θα ακολουθήσει τα γεγονότα του The Last of Us: Part II και μεταξύ άλλων χαρακτήρων θα είναι και η Abby.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

14 Feb 2023 04:26 #269686 by Nikos Georgopoulos
Bella Ramsey για το review bombing στη σειρά The Last of Us: "Όσοι πειραχτήκατε από το γκέι φιλί να το συνηθίσετε"




"Ξυδάκι" μας είπε μέσες-άκρες.

Η Bella Ramsey, η οποία υποδύεται την Ellie στη σειρά The Last of Us του HBO, σχολίασε όσους πειράχτηκαν από ένα γκέι φιλί μεταξύ δύο ηθοποιών και έκαναν review bombing.

Η Rasmey είπε χαρακτηριστικά στο GQ Magazine ότι υπάρχει "εχθρότητα προς τις queer ιστορίες στη σειρά, καθώς υπήρξε review bombing" ενώ ερωτήθηκε αν ανησυχεί για κάποια μελλοντική ιστορία της Ellie που θα προέρχεται από το The Last of Us: Part 2. Αρκέστηκε στο να πει: «Δεν έχω ιδιαίτερο άγχος γι' αυτό».



Πιο συγκεκριμένα, η ηθοποιός δήλωσε τα εξής: «Ξέρω ότι οι άνθρωποι θα σκέφτονται ό,τι θέλουν να σκέφτονται. Αλλά θα πρέπει να το συνηθίσουν. Αν δεν θέλετε να παρακολουθήσετε την εκπομπή επειδή έχει γκέι ιστορίες, επειδή έχει έναν τρανς χαρακτήρα, αυτό είναι στο χέρι σας και εσείς θα χάσετε. Οι αντιδράσεις δεν θα με κάνουν να φοβηθώ. Είναι θέμα περιφρόνησης».

Please Log in or Create an account to join the conversation.

14 Feb 2023 04:26 #269687 by Nikos Georgopoulos
Το τρέιλερ του έκτου επεισοδίου



Το HBO ένα τρέιλερ του πέμπτου επεισοδίου της σειράς The Last of Us.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

16 Feb 2023 10:19 #269731 by Nikos Georgopoulos
Η λέξη "ζόμπι" δεν επιτρεπόταν στα γυρίσματα της σειράς The Last of Us




Επειδή οι εχθροί λέγονται "infected".

Σύμφωνα με έναν κινηματογραφιστή που εργάζεται στο The Last of Us του HBO, η λέξη «ζόμπι» απαγορεύτηκε στα γυρίσματα της τηλεοπτικής σειράς.

Ο Eben Bolter, ο οποίος είναι υπεύθυνος για την σκηνογραφία της σειράς, είπε σε μια συνέντευξη ότι η λέξη "ζόμπι" απαγορεύτηκε στα γυρίσματα επειδή το σύμπαν The Last of Us δεν έχει ζόμπι - οι ανθρωποειδείς εχθροί είναι γνωστοί ως Infected (Μολυσμένοι).

Ο Bolter δήλωσε στο The Credits : "Δεν είναι μια κλισέ ταινία με ζόμπι, δεν είναι σαν το Χόλιγουντ όπου το κοντινό πλάνο του καθενός είναι τέλειο. Είναι ένας κόσμος οργανικού κινηματογραφικού νατουραλισμού. Δεν μας επιτρεπόταν να πούμε τη λέξη "Z" στα γυρίσματα. Ήταν σαν μια απαγορευμένη λέξη. Ήταν οι μολυσμένοι. Δεν ήμασταν σόου με ζόμπι."



Οι «Infected» στο The Last of Us είναι άνθρωποι που έχουν μολυνθεί από την μυκητιακή νόσο του Cordyceps. Ο μύκητας μολύνει τον εγκέφαλο του ξενιστή του και του δίνει χαρακτηριστικά που σχετίζονται με το παραδοσιακό «ζόμπι».

Οι επιστήμονες έχουν παρατηρήσει ότι το Cordyceps μπορεί, στην πραγματική ζωή, να μολύνει και να ελέγχει τα μυρμήγκια και τις αράχνες μέσω του εγκεφάλου, αλλά αυτό δεν συμβαίνει στους ανθρώπους. Η αναπληρώτρια καθηγήτρια του Northeastern University Rebeca Rosengaus είπε στο BuzzFeed News ότι το Cordyceps δεν μπορεί, στην τρέχουσα μορφή του, να κλέψει έναν ανθρώπινο εγκέφαλο και να τον ελέγξει όπως συμβαίνει στο βιντεοπαιχνίδι The Last of Us και στην τηλεοπτική σειρά. 

Το The Last of Us έχει σε αρκετούς Infected καθώς και πιο τρομακτικές παραλλαγές γνωστές ως Clickers και Bloaters.
The following user(s) said Thank You: Απόστολος Μητσακούλης

Please Log in or Create an account to join the conversation.

17 Feb 2023 01:12 #269743 by Απόστολος Μητσακούλης

Η λέξη "ζόμπι" δεν επιτρεπόταν στα γυρίσματα της σειράς The Last of Us




Επειδή οι εχθροί λέγονται "infected".

Σύμφωνα με έναν κινηματογραφιστή που εργάζεται στο The Last of Us του HBO, η λέξη «ζόμπι» απαγορεύτηκε στα γυρίσματα της τηλεοπτικής σειράς.

Ο Eben Bolter, ο οποίος είναι υπεύθυνος για την σκηνογραφία της σειράς, είπε σε μια συνέντευξη ότι η λέξη "ζόμπι" απαγορεύτηκε στα γυρίσματα επειδή το σύμπαν The Last of Us δεν έχει ζόμπι - οι ανθρωποειδείς εχθροί είναι γνωστοί ως Infected (Μολυσμένοι).

Ο Bolter δήλωσε στο The Credits : "Δεν είναι μια κλισέ ταινία με ζόμπι, δεν είναι σαν το Χόλιγουντ όπου το κοντινό πλάνο του καθενός είναι τέλειο. Είναι ένας κόσμος οργανικού κινηματογραφικού νατουραλισμού. Δεν μας επιτρεπόταν να πούμε τη λέξη "Z" στα γυρίσματα. Ήταν σαν μια απαγορευμένη λέξη. Ήταν οι μολυσμένοι. Δεν ήμασταν σόου με ζόμπι."



Οι «Infected» στο The Last of Us είναι άνθρωποι που έχουν μολυνθεί από την μυκητιακή νόσο του Cordyceps. Ο μύκητας μολύνει τον εγκέφαλο του ξενιστή του και του δίνει χαρακτηριστικά που σχετίζονται με το παραδοσιακό «ζόμπι».

Οι επιστήμονες έχουν παρατηρήσει ότι το Cordyceps μπορεί, στην πραγματική ζωή, να μολύνει και να ελέγχει τα μυρμήγκια και τις αράχνες μέσω του εγκεφάλου, αλλά αυτό δεν συμβαίνει στους ανθρώπους. Η αναπληρώτρια καθηγήτρια του Northeastern University Rebeca Rosengaus είπε στο BuzzFeed News ότι το Cordyceps δεν μπορεί, στην τρέχουσα μορφή του, να κλέψει έναν ανθρώπινο εγκέφαλο και να τον ελέγξει όπως συμβαίνει στο βιντεοπαιχνίδι The Last of Us και στην τηλεοπτική σειρά. 

Το The Last of Us έχει σε αρκετούς Infected καθώς και πιο τρομακτικές παραλλαγές γνωστές ως Clickers και Bloaters.
Πολύ σωστό, απλά ο όρος Zombie είναι πιο συνηθυσμένος και διαχρονικός απ'οτι ο όρος Infected. Και εγώ zombie τα λέω παρόλο που δν είναι σωστό για την σειρά.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

18 Feb 2023 09:43 #269779 by Nikos Georgopoulos
Σειρά The Last of Us: Μαυρισμένο μάτι για την Bella Ramsey στα γυρίσματα




Είπε ότι «ήταν απίστευτα αγχωτικό».

Κατά την διάρκεια των γυρισμάτων της σειράς The Last of Us, η Bella Ramsey, ηθοποιός που υποδύεται την Ellie, είχε ένα ατύχημα.

Σε μία σημαντική σκηνή του γυρίσματος, η Bella Ramsey χτύπησε στο μάτι, το οποίο της μαύρισε. Δεν θα αναφέρουμε λεπτομέρειες για το τι ακριβώς συνέβη στο επεισόδιο, για λόγους spoilers . Πάντως το έπαθε την ώρα που έτρεχε και μάλιστα ανέφερε ότι ένιωσε "πολλούς μώλωπες", αν και το μαύρισμα στο μάτι ήταν σε ένα σημείο.

Πάντως, η Ramsey είπε  "αγχώθηκα αλλά είμαι περήφανη για το μαυρισμένο μάτι. Πέρασα υπέροχα στο γύρισμα". Δείτε το τρέιλερ του έκτου επεισοδίου.



Τα νέα επεισόδια του The Last of Us προβάλλονται τα βράδια της Κυριακής στο HBO (με εξαίρεση το επεισόδιο 5, το οποίο έκανε πρεμιέρα μερικές μέρες νωρίτερα για να μην πέσει την ίδια μέρα με το Αμερικάνικο Super Bowl). Το επεισόδιο 6 έρχεται αυτή την Κυριακή, 19 Φεβρουαρίου.
The following user(s) said Thank You: Απόστολος Μητσακούλης

Please Log in or Create an account to join the conversation.

19 Feb 2023 15:37 #269788 by Απόστολος Μητσακούλης

Σειρά The Last of Us: Μαυρισμένο μάτι για την Bella Ramsey στα γυρίσματα




Είπε ότι «ήταν απίστευτα αγχωτικό».

Κατά την διάρκεια των γυρισμάτων της σειράς The Last of Us, η Bella Ramsey, ηθοποιός που υποδύεται την Ellie, είχε ένα ατύχημα.

Σε μία σημαντική σκηνή του γυρίσματος, η Bella Ramsey χτύπησε στο μάτι, το οποίο της μαύρισε. Δεν θα αναφέρουμε λεπτομέρειες για το τι ακριβώς συνέβη στο επεισόδιο, για λόγους spoilers . Πάντως το έπαθε την ώρα που έτρεχε και μάλιστα ανέφερε ότι ένιωσε "πολλούς μώλωπες", αν και το μαύρισμα στο μάτι ήταν σε ένα σημείο.

Πάντως, η Ramsey είπε  "αγχώθηκα αλλά είμαι περήφανη για το μαυρισμένο μάτι. Πέρασα υπέροχα στο γύρισμα". Δείτε το τρέιλερ του έκτου επεισοδίου.



Τα νέα επεισόδια του The Last of Us προβάλλονται τα βράδια της Κυριακής στο HBO (με εξαίρεση το επεισόδιο 5, το οποίο έκανε πρεμιέρα μερικές μέρες νωρίτερα για να μην πέσει την ίδια μέρα με το Αμερικάνικο Super Bowl). Το επεισόδιο 6 έρχεται αυτή την Κυριακή, 19 Φεβρουαρίου.
Κρίμα. Ελπίζω να μήν είναι κάτι σοβαρό.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

21 Feb 2023 20:58 #269831 by Nikos Georgopoulos
Σειρά The Last of Us: Μαυρισμένο μάτι για την Bella Ramsey στα γυρίσματα




Είπε ότι «ήταν απίστευτα αγχωτικό».

Κατά την διάρκεια των γυρισμάτων της σειράς The Last of Us, η Bella Ramsey, ηθοποιός που υποδύεται την Ellie, είχε ένα ατύχημα.

Σε μία σημαντική σκηνή του γυρίσματος, η Bella Ramsey χτύπησε στο μάτι, το οποίο της μαύρισε. Δεν θα αναφέρουμε λεπτομέρειες για το τι ακριβώς συνέβη στο επεισόδιο, για λόγους spoilers . Πάντως το έπαθε την ώρα που έτρεχε και μάλιστα ανέφερε ότι ένιωσε "πολλούς μώλωπες", αν και το μαύρισμα στο μάτι ήταν σε ένα σημείο.

Πάντως, η Ramsey είπε  "αγχώθηκα αλλά είμαι περήφανη για το μαυρισμένο μάτι. Πέρασα υπέροχα στο γύρισμα". Δείτε το τρέιλερ του έκτου επεισοδίου.



Τα νέα επεισόδια του The Last of Us προβάλλονται τα βράδια της Κυριακής στο HBO (με εξαίρεση το επεισόδιο 5, το οποίο έκανε πρεμιέρα μερικές μέρες νωρίτερα για να μην πέσει την ίδια μέρα με το Αμερικάνικο Super Bowl). Το επεισόδιο 6 έρχεται αυτή την Κυριακή, 19 Φεβρουαρίου.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification