Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Ποιές ταινίες είδατε πρόσφατα; (Cinema ή DVD)

29 Aug 2017 19:31 - 30 Aug 2017 09:33 #204537 by petros
Εγώ είδα το no mercy 2010.Τη να πω η ταινία συγκλονίζει.Ωραία σκηνοθεσία ωραία ερμηνεία αλλά η ιστορία δεν περιγράφεται είναι τέλεια.Σε κερδίζει αμέσως από την πρώτη στιγμή και δεν κουράζει καθόλου.Οι ερμηνείες είναι τέλειες όπως και η σκηνοθεσία του.Στο τέλος θα σας θα σας αρέσει όλο αυτό πού είδατε,δεν νομίζω να την ξεχάσω εύκολα.Μπράβο πάντως στους κορεάτες βγαζουν πολύ καλές ταινίες. Επίσης είδα το Μνήμες εγκλήματος . Πολλή ωραία ταινία με ανατρεπτικό φινάλε δεν με άφησε στιγμή να ξεκολλήσω απο την οθονη. Καθόλου βαρετή καθόλου κουραστική με σενάριο που ρίχνει σαγονια η ταινία στέκεται επάξια σε αντίστοιχες του είδος. Δείτε οπως και διποδίστε θα το συνιστούσα σίγουρα σε όλους ακόμα και αυτούς που δεν βλέπουν τέτοιες ταινίες.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

29 Aug 2017 21:58 #204546 by Blood Prince
Πριν λίγο είδα την ταινία Ouija:Origin of Evil

Εμένα προσωπικά δεν με ενθουσίασε αλλά σε ορισμένους λάτρεις των horror μπορεί να αρέσει.

Βέβαια δεν συγκρίνεται με την τρεις ταινίες Insidious,τις κορυφαίες που έχω δει στο είδος.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

30 Aug 2017 10:25 #204551 by κωστας
Πρίν λίγες μέρες είδα το Λόγκαν.Για εμένα ήταν μια απο τις καλύτερες ταινίες της MARVEL με διαφορά και την προτείνω σε όσους θέλουν να την δουν

Please Log in or Create an account to join the conversation.

30 Aug 2017 13:06 #204559 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Έχουμε και λέμε. Είδα μαζί με παρέα:

SAW I: Πολύ καλή ταινία, με δυνατό και ανατρεπτικό σενάριο που σε κρατάει σε αγωνία μέχρι το φινάλε. Τρομερή και η μουσική του. Το περίμενα πιο φρικαλέο αλλά ήταν κομπλέ.

SAW II: Καλό με αρκετό μυστήριο αλλά όχι όσο το πρώτο. Από ότι έχω ακούσει/διαβάσει τα πρώτα δύο είναι και τα καλύτερα της σειράς, μετά γίνεται σταδιακά clownfiesta.

The Pyramid: Από τις λίγες ταινίες που με έχει πάρει ο ύπνος και την παρατήσαμε, απίστευτα βαρετή και χαζή ταινία.

Mirrors: Το είχα ξανά δει παλιά, αρκετά καλή ταινία τρόμου με δυνατές-φρικιαστικές σκηνές και σχετικά ικανοποιητική πλοκή για τέτοιου είδους ταινία.

Mirrors 2: Καλούτσικο αλλά όχι όσο το πρώτο, μπορούσαν να το προσέξουν περισσότερο.

Kill Theory: Για slasher με εφήβους είχε καλό σενάριο αλλά τίποτε το τρομερό.

House of 9: Εξαιρετικό σαν ιδέα(θυμίζει λίγο το The Cube) αλλά τραγική εκτέλεση. Απορώ πως έπαιξε σε αυτή τη ταινία ο Dennis Hopper. Καλή ερμηνεία από τον Hopper φυσικά και από τον Hippolyte Girardot που έδωσε ρεσιτάλ παράνοιας. Έχει και 3 διαφορετικά τέλη η ταινία, αν είχαν προσέξει περισσότερο θα ήταν αρκετά καλή.

11/11/11 (αυτό που βγήκε 1η Νοεμβρίου) Νόμιζα ότι ήταν το άλλο 11/11/11, τελικά υπάρχουν 2 τέτοιες ταινίες και φυσικά και επέλεξα τη χειρότερη...Ξεπέρασε το Donnie Darko ως η χειρότερη ταινία που έχω δει. TRAAAAAAAAAAAAAASH. Απορώ πως επιτρέπουν τέτοιες ταινίες να κυκλοφορούν, δεν ντρέπονται; Ο σκηνοθέτης και οι παραγωγοί θα έπρεπε να φάνε ισόβια για αυτό το βδέλυγμα που παρουσίασαν.

Death Note, a Netflix original movie. Αν είστε φαν της anime σειράς ΜΗΝ ΤΟ ΔΕΙΤΕ, θα βγάλετε τα μάτια σας με κουτάλι... Μόνο Dafoe ως Ryuk κάτι έλεγε. Ανυπέρβλητο σκουπίδι αισθητικής βιντεοταινίας.

Αυτά τα λίγα!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

31 Aug 2017 20:34 #204706 by Blood Prince
Πριν λίγο είδα την animation ταινία Resident Evil:Vendetta.

Από τις καλύτερες ταινίες που έχω δει ! Την ευχαριστήθηκα. xD

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

31 Aug 2017 21:13 #204707 by κωστας
Εγώ πριν λίγες ώρες είδα το wonder woman πολύ καλή και δεν ήταν καθόλου βαρετή

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 Sep 2017 19:58 #204748 by Lyricaldemon
Τρομερή ταινία το wonder woman!Καλό σενάριο,ωραία η στολή πάνω στην gal gadot!Εν αναμονή του Justice league!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 Sep 2017 20:26 #204755 by Angel
Είδα την Wonderwoman Και έχω να πω οτι ήταν εξαιρετική!Επίσης είδα και το Death Note του Netflix και πραγματικά το μετάνιωσα όσο δεν πήγαινε...Μην κάνετε και εσείς το λάθος...

The sword of destiny has two edges. You are one of them.
The following user(s) said Thank You: Παναγιώτης Πολυδεύκης

Please Log in or Create an account to join the conversation.

01 Sep 2017 22:40 #204769 by Angel
Επίσης μην δείτε και την καινούρια Μούμια....Για τον π.......ο!

The sword of destiny has two edges. You are one of them.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

02 Sep 2017 19:45 #204820 by Georgios Manolis
Είδα το The Hitman's Bodyguard με τους Sam Jackson και Ryan Reynolds.Περίμενα μια ακόμη comedy-action ταινία του π... αλλά με εξέπληξε ευχάριστα.Όσες ταινίες έχω δει στο Netflix έχουν αποδειχτεί πολύ καλές.

The fire cracked silently as four Stalkers sat around it. The night was silent, only a small wind and the rustling of grass and leaves to fill the ears. One of the men spoke up suddenly: "Have you children heard the tale of the Monolith?"
- S.T.A.L.K.E.R. local folclore

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification