Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Ποιές ταινίες είδατε πρόσφατα; (Cinema ή DVD)

17 Feb 2018 09:41 #212615 by Γιώργος Δημητρούλης
Darkest Hour
www.imdb.com/title/tt4555426/
Εξαιρετική ταινία που προτείνω όλοι να την δείτε και συνδέεται άμεσα και με τα γεγονότα της Δουνκέρκης την οποία είδαμε απο τον εξαιρετικό Κρίστοφερ Νόλαν.Υπέροχος ο Gary Oldman ως Tσόρτσιλ.
The following user(s) said Thank You: Blood Prince

Please Log in or Create an account to join the conversation.

19 Feb 2018 23:01 #212662 by Aνέστης Αδαμίδης
Είδα το Cars 3 και πραγματικά με δυσκόλεψε το να κρατηθώ όταν μου πέρασε από το μυαλό τι έγινε με έναν από τους πρωταγωνιστές της πρώτης ταινίας. Είχε περισσότερα feels από άλλες ταινίες που έχω δει. Το κακό είναι ότι είχε περάσει απαρατήρητη η 2η ταινία, οπότε δεν κατάλαβα τι είχε γίνει από εκεί.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

20 Feb 2018 12:12 #212666 by Georgios Manolis
Είδα το The Ritual στο Netflix που περίμενα να μπεί καιρό.Εμένα μου αρέσουν οι horror ταινίες με αρχαίες θεότητες και ιδιαίτερα όταν εκτυλίσονται σε δάσος οπότε δεν ήθελα και πολύ για να τη δώ.Πάντως είχα καιρό να δω τόσο ποιοτικό τέρας σε ταινία αυτού του είδους.Μου θύμισε δημιουργία του Stan Winston Studio.Δε μπορούσα να καταλάβω αν είναι practical effects η CGI.Αν ήταν CGI έκαναν φοβερή δουλειά.

The fire cracked silently as four Stalkers sat around it. The night was silent, only a small wind and the rustling of grass and leaves to fill the ears. One of the men spoke up suddenly: "Have you children heard the tale of the Monolith?"
- S.T.A.L.K.E.R. local folclore

Please Log in or Create an account to join the conversation.

20 Feb 2018 20:54 #212682 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Είδα τις προάλλες το Black Panther στο cinema και μου άρεσε πάρα πολύ! Καλή πλοκή, ωραία visuals και μουσική, εξαιρετικός κακός, γαμάτη η στολή του και είχε και κάποια μηνύματα η ταινία που προσπάθησε να περάσει που εμένα προσωπικά μου άρεσαν λόγο των πιστεύω μου. Άξιζε τα λεφτά της, έφυγα ευχαριστημένος από την αίθουσα. Μην ξεχάσετε όσοι πάτε να το δείτε τις σκηνές μετά τα γράμματα, η πρώτη πολύ καλή η δεύτερη decent, κάνει setup κάτι για τη συνέχεια. Αναμένουμε τον Πόλεμο της Αιωνιότητας!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

20 Feb 2018 21:15 #212686 by Blood Prince
Τι ωραία να βλέπεις ταινία κινηματογράφο ! Τελευταία φορά είχα δει Hunger Games στον κινηματογράφο όταν έμενα Σπάρτη πριν δύο χρόνια.

Εδώ στην Μεγαλόπολη βλέπω ταινίες σπίτι δυστυχώς.

Παρόλα αυτά μαζί με πιτόγυρο,ποπ κορν και τα "απαραίτητα" είμαι μια χαρά.

Εχω ετοιμάσει τις ταινίες Blade Runner 2049,The mountain between us,Flatliners,Cult of Chucky και θα ετοιμάσω και την Darkest Hour που πρότεινε ο ashbringer !

Οπότε έχω να βλέπω για πολλά ΣαββατοΚύριακα.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

21 Feb 2018 00:46 #212698 by Αγγελική Γοργορίνη
Μετά από καιρό αποφάσισα να ασχοληθώ και πάλι με παρακολούθηση ταινιών, καθότι μου μονοπωλούσαν το χρόνο μου τα καινούρια επεισόδια σειρών αυτήν την περίοδο. Είδα χθες το The Killing of a Sacred Deer, την πιο πρόσφατη ταινία του Λάνθιμου και σήμερα το Get Out. Δυστυχώς μου φάνηκαν αρκετά μέτριες, ειδικά η δεύτερη. Αύριο ελπίζω να έχω καλύτερη τύχη με την επιλογή μου. :P

“What do you fear, lady?" [Aragorn] asked.
"A cage," [Éowyn] said. "To stay behind bars, until use and old age accept them, and all chance of doing great deeds is gone beyond recall or desire.”

Please Log in or Create an account to join the conversation.

21 Feb 2018 00:58 #212700 by Angel
Είδα το Atomic Blonde...Wasn't bad αλλά δεν ήταν και κάτι το αξιομνημόνευτο.

The sword of destiny has two edges. You are one of them.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

24 Feb 2018 03:22 #212791 by Blood Prince
Πριν λίγο είδα την ταινία Darkest Hour...είχε δίκιο ο ashbringer...ήταν απλά φοβερή και μου άρεσε περισσότερο απο την ταινία Dunkirk. :)

Στην λίστα με τις ταινίες που έχω να δω,θα προσθέσω και την Wind River.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

27 Feb 2018 20:24 #212936 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Είδα χθες το Black Christmas(1974), από τις καλύτερες horror που έχω δει. Εξαιρετική δομή, ατμόσφαιρα, απίστευτες λήψεις, εξαιρετικές και αληθοφανείς ερμηνείες από τους χαρακτήρες. Δεν θέλω να πω πολλά για να μην σποιλάρω, η ταινία είναι για πολύ συζήτηση, όσοι είστε φαν του ψυχολογικού τρόμου δείτε την!
The following user(s) said Thank You: Blood Prince

Please Log in or Create an account to join the conversation.

27 Feb 2018 22:51 #212937 by Lyricaldemon
Black Panther.Έπος απλά,υπέροχος και ο κακός της υπόθεσης!
The following user(s) said Thank You: Παναγιώτης Πολυδεύκης

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification