Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Σειρές: Γενική συζήτηση/Ποιες βλέπετε

05 Feb 2018 09:36 #212194 by Βασίλης
vikings: συνεχιζει να συναρπαζει..απιστευτη σειρα!
x files:μου αρεσει πολυ και η νεα σεζον..καθε επεισοδιο της..καταλαβαινω βεβαια κ οσους δεν εχουν εντυπωσιαστει αλλα οι φαν της,ειμαστε ικανοποιημενοι
The following user(s) said Thank You: Blood Prince

Please Log in or Create an account to join the conversation.

05 Feb 2018 14:21 #212219 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Δείτε το νέο trailer της 2ης σαιζόν του Westworld. Να δω πως θα συνεχιστεί η ιστορία.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

07 Feb 2018 15:18 #212284 by Aνέστης Αδαμίδης
Σήμερα τελείωσα το Iron Fist. Μέχρι στιγμής έχω να πω τα εξής:

-Daredevil: Φοβερή σειρά και οι δύο σεζόν ήταν άπαικτες και είχε επικό opening sequence
-Jessica Jones: πολύ ενδιαφέροντες χαρακτήρες, κάπου με έχασε και δεν ενθουσιάστηκα όσο με το Daredevil
-Luke Cage: πολύ καλή πλοκή αν και λίγο χάθηκε στην πορεία. Καλύτερη στιγμή ήταν η εμφάνιση με την οποία παρουσιάστηκε στο κοινό όταν λανσαρίστηκε στα κόμικς
-Iron Fist: με έχασε εντελώς, νομίζω ότι ενώ προσπάθησαν να κάνουν κάτι αξιόλογο με έναν ενδιαφέρον χαρακτήρα, κάτι πήγε στραβά. Το opening ήταν οπτική πανδαισία για μένα, αν και ακουστικά δεν με εντυπωσίασε.

Θα γράψω ένα blog για τις σειρές όταν τελειώσω το Defenders. Έχω μια πολύ καλή ιδέα για να αναπτύξω και τώρα που θα υπάρχει ανταγωνισμός, ίσως παρακινηθούν κι άλλοι για να γράψουν.
The following user(s) said Thank You: Blood Prince, Παναγιώτης Πολυδεύκης

Please Log in or Create an account to join the conversation.

07 Feb 2018 15:24 - 07 Feb 2018 15:28 #212285 by Blood Prince

aims wrote: vikings: συνεχιζει να συναρπαζει..απιστευτη σειρα!


Vikings δεν βλέπω πλέον...βέβαια δεν έχω και χρόνο αλλά είδα τα πρώτα δύο επεισόδια απο την πέμπτη σεζόν έτσι για να μου φύγει η απορία για την συνέχεια μετά το φινάλε της τέταρτης και μετά την παράτησα καθώς θεώρησα πως λίγο πολύ είναι τα ίδια..πάνω κάτω αλλά μιας που σε ενθουσίασε θα την τσεκάρω.

Επιπλέον ξεκινάω και βλέπω Jessica Jones με την πρώτη ευκαιρία (έχω ήδη ετοιμάσει 8 επεισόδια απο την πρώτη σεζόν να δω)

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

08 Feb 2018 16:16 #212335 by Blood Prince
Εκτός απο το Jessica Jones χθες ετοίμασα τα 5 επεισόδια στα 10 απο την πρώτη σεζόν του Westworld μιας που έχω διαβάσει πως είναι δημοφιλής σειρά απο την ΗΒΟ των Game of Thrones για να δω σε πρώτη φάση και αν μου αρέσουν θα δω και τα υπόλοιπα.

Σήμερα βρήκα ελληνικούς υπότιτλους.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

17 Feb 2018 09:47 #212616 by Γιώργος Δημητρούλης
To Altered Carbon τα σπάει και είναι μακράν απο τις καλύτερες σειρές του Netflix.Η Laeta Kalogridis δημιούργησε ένα έπος βασισμένο στο βιβλίο του 2002 από τον Richard K. Morgan.Ξεκινάω ήδη διάβασμα διότι ο τύπος έχει πάρει τα καλύτερα στοιχεία απο Matrix ,Ghost In the Shell και Bladerunner και τα έχει συνδιάσει φτιάχνοντας κάτι καινούργιο και πολύ όμορφο.Η υπόθεση είναι αρκετά μπλεγμένη και τα μυστήρια προς επίλυση αρκετά.
The following user(s) said Thank You: Georgios Manolis

Please Log in or Create an account to join the conversation.

26 Feb 2018 13:32 #212868 by Georgios Manolis
Αφού με ψήσατε με το Altered Carbon έκατσα και το είδα.
Πολύ μεγάλα production values καταρχήν.Πολύ ιδιαίτερο εικαστικό και κάποιοι χαρακτήρες,ειδικά o Poe.Μπερδεμένη πλοκή με πολλά μπρός-πίσω,λίγο mindf2ck και μυστήριο.Δυστυχώς κάποια no-logic sequences και το προσωπικό μου γούστο δε με άφησαν να την απολαύσω στο 100%.Αλλά συμφωνώ με τον Ashbringer οτι είναι η καλύτερη σειρά του Netflix αυτή τη στιγμή και τη συστήνω ανεπιφύλακτα.

The fire cracked silently as four Stalkers sat around it. The night was silent, only a small wind and the rustling of grass and leaves to fill the ears. One of the men spoke up suddenly: "Have you children heard the tale of the Monolith?"
- S.T.A.L.K.E.R. local folclore

Please Log in or Create an account to join the conversation.

26 Feb 2018 19:39 #212896 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Είδα το νέο επεισόδιο του The Walking Dead και αν και δεν μου αρέσει καθόλου η τεράστια αλλαγή που έκαναν σε σχέση με το comic και απορώ πως θα συνεχίσουν την ιστορία, το επεισόδιο ήταν πολύ δυνατό συναισθηματικά. Αρκετά καλό.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

06 Mar 2018 22:54 #213210 by Aνέστης Αδαμίδης
Εγώ θυμήθηκα να πιάσω το Star Wars: Rebels. Είχα αφήσει την τρίτη σεζόν κάπου στο 15 και τώρα την τελειώνω. Διάβασα κιόλας ότι η τέταρτη που τρέχει τώρα, θα είναι και η τελευταία της σειράς.
The following user(s) said Thank You: Παναγιώτης Πολυδεύκης

Please Log in or Create an account to join the conversation.

07 Mar 2018 01:41 #213212 by Georgios Manolis
Τελείωσε και το Dark.Ήθελα πραγματικά να μου αρέσει γιατί θέλω να στηρίζω τις Ευρωπαικές δημιουργίες.Καταρχήν να πω τα καλά.Πολύ καλή κινηματογράφιση,ήχος και γενικά στον τεχνικό τομέα είναι πολύ καλή.Το πρόβλημμα είναι στην υπόθεση που δεν καταφέρνει να σε κρατήσει σε αγωνία.Μέχρι το 5ο επεισόδιο δεν το πήγαινε κάπου,απλά βλέπαμε ένα family drama,με το κυρίως θέμα της σειρά που δε θέλω να σπο'ι'λάρω να περνάει σε δεύτερη μοίρα.Και να μη του δίνεται το απαιτούμενο βάρος.Και απο το 5ο επεισόδιο που γνωρίζεις πλέον κάποια πράγματα παραπάνω,πηγαίνουν κι αυτά στο background,για να επιστρέψουν στο τελευταίο επεισόδιο.Όπου και κλείνει με επικό τρόπο η σειρά δημιουργώντας τις συνθήκες για sequel που πολύ πιθανό να μην έρθει κιόλας.Ουσιαστικά η πρώτη σεζόν του Dark είναι το prologue γι αυτό που θα έρθει,αν ποτέ έρθει.Αλλά είναι κρίμα γιατί μπορούσε να γίνει πολύ καλύτερα.Σειρά έχει το Punisher.

The fire cracked silently as four Stalkers sat around it. The night was silent, only a small wind and the rustling of grass and leaves to fill the ears. One of the men spoke up suddenly: "Have you children heard the tale of the Monolith?"
- S.T.A.L.K.E.R. local folclore

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification