Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Προτάσεις για αγορά τηλεόρασης

13 Sep 2008 01:14 - 30 Dec 2015 14:36 #47007 by Κωνσταντίνος Κουτσούμπας

Παιδια φτιαχνω αυτο το topic για να δινουμε η ψαχνουμε συμβουλες για αγορα τηλεορασης
Θα κανω εγω την αρχη γιατι ψαχνω να βρω μια HD για να την βαλω στο δωματιο μου. Βεβαια υπαρχει πληθωρα στην αγορα αλλα ψαχνω να βρω μια με καλη αποκριση και να εχει ωραια ζωντανα χρωματα...Επιδη ειναι για το δωματιο μου το ανωτατο οριο ειναι οι 26 ιντσες...Μηπως εχετε να προτεινετε κατι???

Οτιδηποτε, απο μαρκα εταιριας μεχρι και συγκεκριμενο μοντελο...Καθε βοηθεια σας πολυτιμη :D

Ευχαριστω
Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

13 Sep 2008 02:52 #47009 by Μάνος Αλιμπέρτης
Εφοσον ζητάς ωραία ζωντανα χρώματα και την θέλεις για το δωμάτιο σου αρα θα θέλεις να βλέπεις ταινίες θα προτεινα να πάρεις μια οθόνη για το PC σου και που θα την χρησιμοποιήσεις και θα μπορεις να βάλεις μια tv card στο μηχάνημα σου και να τα συνδιάζεις.

Εγω αγόρασα την Dell 2408wfp

Everything that has a beginning has an end...

Please Log in or Create an account to join the conversation.

13 Sep 2008 11:38 #47014 by Μπάμπης Χαραλάμπους
Πολυ καλή η ιδεα του profiti (Tv Tuner) αλλα ειναι λιγο, πολλες(!) τόσες ιντσες για χρηση

I am you and you are me. Carry that with you wherever you go. Thank you, my friend. From here on out, you're Big Boss.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

13 Sep 2008 12:05 #47016 by Μάνος Αλιμπέρτης

IloveCONSOLES\ wrote: Πολυ καλή η ιδεα του profiti (Tv Tuner) αλλα ειναι λιγο, πολλες(!) τόσες ιντσες για χρηση  της οθονης ως pc monitor. Θα σου πρότεινα να πας σε λίγο μικροτερη(ελαχιστα  :P ) ετσι ώστε να μην κουράζονται και τα ματια σου :P .


Και ομως μια χαρούλα δουλευεις στην 24αρα αν ειναι ποιοτική και έχεις τη κατάλληλη εργονομία (θεση οθόνης, γραφειου, υποπόδιο, καλη καρέκλα κτλ). Ισως ειναι ενα κλικ πιο κουραστική απο μία κλασσικη 17-19αρα αλλα οχι οτι ειναι κουραστική ιδιαίτερα.Ισα ισα που οι 24 ιντσες και τα πολλα, ζωντανά χρώματα ειναι απόλαυση. Ειχα 17αρα στο σταθερό και δεν το ακουμπούσα επειδή προτιμουσα την Wide 15,4 tτου laptop....Tώρα πλέον δεν ξεκολλάω απο το desktop μου...

Everything that has a beginning has an end...

Please Log in or Create an account to join the conversation.

13 Sep 2008 12:13 #47017 by Μπάμπης Χαραλάμπους

profitis\ wrote:

IloveCONSOLES\ wrote: Πολυ καλή η ιδεα του profiti (Tv Tuner) αλλα ειναι λιγο, πολλες(!) τόσες ιντσες για χρηση  της οθονης ως pc monitor. Θα σου πρότεινα να πας σε λίγο μικροτερη(ελαχιστα  :P ) ετσι ώστε να μην κουράζονται και τα ματια σου :P .


Και ομως μια χαρούλα δουλευεις στην 24αρα αν ειναι ποιοτική και έχεις τη κατάλληλη εργονομία (θεση οθόνης, γραφειου, υποπόδιο, καλη καρέκλα κτλ). Ισως ειναι ενα κλικ πιο κουραστική απο μία κλασσικη 17-19αρα αλλα οχι οτι ειναι κουραστική ιδιαίτερα.Ισα ισα που οι 24 ιντσες και τα πολλα, ζωντανά χρώματα ειναι απόλαυση. Ειχα 17αρα στο σταθερό και δεν το ακουμπούσα επειδή προτιμουσα την Wide 15,4 tτου laptop....Tώρα πλέον δεν ξεκολλάω απο το desktop μου...


Δεν σε κατάλαβα και πολύ καλα. Την μια λες πως οι μεγαλες οθόνες ειναι καλες και την άλλη λες πως προτιμούσες την 15' απο την

I am you and you are me. Carry that with you wherever you go. Thank you, my friend. From here on out, you're Big Boss.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

13 Sep 2008 12:23 #47018 by Μάνος Αλιμπέρτης
Σορρυ, δεν εχω κοιμηθει και πολυ

Everything that has a beginning has an end...

Please Log in or Create an account to join the conversation.

13 Sep 2008 13:35 #47020 by Κωνσταντίνος Κουτσούμπας
Τι ειναι πιο σημαντικο? Αντιθεση η χρονος αποκρισης? Επισης δεν θα καταφυγω στη monitor λυση γιατι δεν βολευει το γραφειο σε σχεση με το κρεβατι μου! Πρεπει να ειναι μονιμα καπου η τηλεοραση χωρις να χρειαζεται να την μετακινω οποτε θελω ps3 ή PC.

Παντως πολυ καλο μοντελο thx

Please Log in or Create an account to join the conversation.

13 Sep 2008 13:53 - 30 Dec 2015 14:31 #47024 by mv79
Freak δοκιμασε μια tv που να μπορεις να τη βαλεις στον τοιχο. Νομιζω ετσι θα σε βολεψει καλυτερα και θα εξοικονομησεις και χωρο. Να προτιμησεις Philips Full HD αν και βγαινουν απο 32 ιντσες και πανω.
Παντως, η tv που θα παρεις φροντισε να εχει usb-dvd-θυρες hdmi 24 fps true cinema και οσο μεγαλυτερη δυναμικη αντιθεση, οπως οι plasma.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

13 Sep 2008 14:21 #47026 by Κωνσταντίνος Κουτσούμπας
Βασικα για gaming την θελω...PS3 και 360 εχω

Please Log in or Create an account to join the conversation.

13 Sep 2008 14:39 - 30 Dec 2015 14:31 #47027 by mv79
Ε ναι και εγω μια απο τα ιδια και εχω μια philips cineos 32 full hd και ειμαι υπερ ευχαριστημενος.

Please Log in or Create an account to join the conversation.