Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Anime: Προτάσεις σειρών

06 Aug 2016 22:51 #185948 by Χριστίνα Χριστοδουλίδη
Προσφατα τελειωσα το shiki μπορω να πω ηταν πολυ ωραιο anime. Ριξτε του μια ματια B) B)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

12 Aug 2016 15:08 - 12 Aug 2016 15:37 #186229 by Blood Prince
Δεν ξέρω αν το έχω προτείνει παλιότερα αλλά εκτός απο το Elfen Lied μου άρεσε αρκετά και το Death Note.

edit:Απ'ότι είδα το Elfen Lied το έχω αναφέρει ήδη σε αυτό το topic ,όπως και το Vampire Knight αλλά και το Fullmetal Alchemist Brotherhood.

Με την ευκαιρία να προτείνω και το ανιμέ Ghost Hound το είχα δει πριν 7 χρόνια και είχα ξετρελαθεί,αν και σίγουρα δεν είναι απο τα top σε εμένα μου άρεσε.


File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

06 Jan 2017 01:54 #192019 by Aνέστης Αδαμίδης
Μόλις σήμερα ολοκλήρωσα το Hagane no Renkijutsushi (Fullmetal Alchemist) και οφείλω να πω ότι είναι μια σειρά που αξίζει να τη δει κανείς. Με εντυπωσίασε σχεδόν το ίδιο με το Gurenn Lagann, αν και είναι πιο περίπλοκο απ' ότι φαίνεται αρχικά.

Εάν κάποιος θέλει να κάτσει να το δει, η έκδοση των philosphy-RAWS είναι φοβερή. Μεγάλη σε μέγεθος μεν, αλλά αξίζει τον κόπο. Επίσης, πρέπει να έχετε υπόψιν ότι κάπου στη μέση περίπου της σειράς το anime πρόλαβε το manga, οπότε για να συνεχίσουν έφτιαξαν δικά τους γεγονότα και τέλος. Λίγο κατανόηση θέλει, αλλά αν δεν έχει ασχοληθεί κανείς με το manga, σιγά που θα σκοτιστεί με το αν είναι διαφορετικά.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

09 Jan 2017 20:32 #192167 by Παναγιώτης Πολυδεύκης

TheReaper wrote: Μόλις σήμερα ολοκλήρωσα το Hagane no Renkijutsushi (Fullmetal Alchemist) και οφείλω να πω ότι είναι μια σειρά που αξίζει να τη δει κανείς. Με εντυπωσίασε σχεδόν το ίδιο με το Gurenn Lagann, αν και είναι πιο περίπλοκο απ' ότι φαίνεται αρχικά.

Εάν κάποιος θέλει να κάτσει να το δει, η έκδοση των philosphy-RAWS είναι φοβερή. Μεγάλη σε μέγεθος μεν, αλλά αξίζει τον κόπο. Επίσης, πρέπει να έχετε υπόψιν ότι κάπου στη μέση περίπου της σειράς το anime πρόλαβε το manga, οπότε για να συνεχίσουν έφτιαξαν δικά τους γεγονότα και τέλος. Λίγο κατανόηση θέλει, αλλά αν δεν έχει ασχοληθεί κανείς με το manga, σιγά που θα σκοτιστεί με το αν είναι διαφορετικά.


Λογικά είδες το παλιό Fullmetal, δες το Fullmetal Alchemist Brotherhood, κλάσεις ανώτερο από το παλιό το οποίο μετά από ένα σημείο δεν ακολουθούσε το plot του manga. Από τα καλύτερα anime ever!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

10 Jan 2017 16:16 #192224 by Απόστολος Μητσακούλης
Dragonball, Bleach, Death note, κλασσικά αριστουργήματα.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

28 Jan 2017 15:02 #193118 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Τελείωσα το χάραμα το Steins Gate. Εκπληκτικό anime, σχεδόν αψεγάδιαστο, αγγίζει την τελειότητα, από τα καλύτερα που έχω δει. Εξαιρετικό και εκπληκτικά δομημένο plot, αξιολάτρευτοι χαρακτήρες και εκπληκτικό soundtrack! Must see για τους fans της επιστημονικής φαντασίας. Έχει και ένα OVA που ήταν πολύ ωραίο και μια ταινία που θα δω σύντομα.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

28 Jan 2017 15:22 #193120 by Βασιλης Γαλανος
Ηταν οντως πολυ καλο το Steins;Gate.Σχεδον αψεγαδιαστο και πραγματευεται και ταξιδι στο χρονο,κατι πολυ δυσκολο να κανεις τοσο αρτια.Η ταινια καλη ειναι αλλα δεν συνεχιζει ιδιαιτερα την ιστορια.
Εγω τελειωνω αυτες τις μερες και την δευτερη σεαζον του Psycho Pass.Απο τα καλυτερα που εχω δει εδω και αρκετο καιρο.

''Stand fast. Stand Strong. Stand together. Hackett out."

Please Log in or Create an account to join the conversation.

29 Jan 2017 14:31 #193138 by Aνέστης Αδαμίδης

An arrow in the knee wrote: Ηταν οντως πολυ καλο το Steins;Gate.Σχεδον αψεγαδιαστο και πραγματευεται και ταξιδι στο χρονο,κατι πολυ δυσκολο να κανεις τοσο αρτια.Η ταινια καλη ειναι αλλα δεν συνεχιζει ιδιαιτερα την ιστορια.
Εγω τελειωνω αυτες τις μερες και την δευτερη σεαζον του Psycho Pass.Απο τα καλυτερα που εχω δει εδω και αρκετο καιρο.


Το Psycho Pass απλά θερίζει. Έχω δει μόνο την πρώτη σεζόν, καθώς δεν πρόλαβα να ασχοληθώ με τη δεύτερη ακόμη. Είχα βρει και μια ρέπλικα του όπλου που έχουν στο otakustore, αλλά εξαντλήθηκε πριν προλάβω να το παραγγείλω. Έλεγε ότι ήταν 1:1 σε μέγεθος. Μιλάμε για κανονικό πιστόλι! Αλλά σε ασφαλή έκδοση :P

Please Log in or Create an account to join the conversation.

08 Feb 2017 10:44 #193561 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Τελείωσα το Paranoia Agent , του αείμνηστου Satoshi Kon. Πολύ περίεργο άνιμε, όπως όλες οι δουλειές του Kon ξεκινάει σαν νορμαλ ιστορία και μετά γίνεται τέρμα σουρεαλιστικό και περίεργο. Έχει πολλά υποσυνείδητα μηνύματα και συμβολισμούς και απευθύνεται μόνο σε ενήλικο κοινό, το οποίο μάλιστα να έχει ξανά έρθει σε επαφή με τη δουλειά του. Πολύ bizarre εμπειρία, το προτείνω σε όσους γουστάρουν τα mindfuck.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

06 Mar 2017 13:50 #194700 by Καλλινίκη
Τελείωσα την πρώτη season του JoJo no Kimyou na Bouken και δεν περίμενα να είναι τόσο καλό απ' ότι περίμενα. Όσες φορές είχα τις αμφιβολίες μου να ξεκινήσω να δω μια σειρά επειδή δεν θα μου αρέσει πάντα γίνεται το αντίθετο. Έχει έξυπνες μάχες (μερικές βέβαια είναι γελοίες, αλλά είναι μηδαμινές), ανατροπές στις μάχες, βάρβαρες σκηνές, αίμα, κομμένα μέλη, πολλούς θανάτους χαρακτήρων και μυθικά πλάσμα (όπως βρικόλακες και ζόμπι). Αν σας αρέσουν τέτοιου είδους στοιχεία δώστε μια ευκαιρία στην σειρά και δεν θα χάσετε. Είναι από τις λίγες αξιόλογες σειρές που έχω δει και ότι αναπάντητα ερωτήματα υπάρχουν απαντώνται στην πρώτη σειρά. Υπάρχουν και άλλες τρεις season που είναι sequel της πρώτης και ούτω καθεξής. Η σειρά είναι μεταφορά του manga που εκδίδεται από την δεκαετία του 80'.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification