Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword
Το GameWorld.gr αναζητά Forum Moderators (21 May 2018)

Το GameWorld.gr επιθυμεί να προσλάβει Forum Moderators.

PS5 vs Xbox Series X: Γενική συζήτηση

Poll: Ποια κονσόλα 9ης γενιάς προτιμάτε?

PS5
3 100%
Xbox Series X
No votes 0%
Και τις δύο
No votes 0%
Total number of voters: 3 ( BigGreekGamer, Pergolas, Manos )
Only registered users can participate to this poll
  • Manos
  • Manos's Avatar Topic Author
  • Away
  • Αρχισυντάκτης
  • Αρχισυντάκτης
  • Για ανταλλαγή απόψεων το ιδανικό μέρος είναι το forum του GameWorld.gr!
More
31 Jul 2020 00:59 #237079 by Manos
Manos created the topic: PS5 vs Xbox Series X: Γενική συζήτηση
PS5 ή Xbox Series X?
Στο σημερινό μας βίντεο κάνουμε ένα πρώτο σχόλιο για τα games και τα τεχνικά χαρακτηριστικά των δύο κονσολών.

Να προσθέσουμε ότι στη λίστα των Xbox Series X ξεχάσαμε να αναφέρουμε το Hellblade 2, το οποίο ανήκει στα games υψηλού ενδιαφέροντος. Απλά παρουσιάστηκε τον Δεκέμβριο του 2019 και απουσίαζε από τις παρουσιάσεις της Microsoft για το 2020.

Μετά τις καλοκαιρινές παρουσιάσεις των PS5 και Xbox Series X από Sony και Microsoft αντίστοιχα, έφτασε η ώρα του καθιερωμένου Editorial.

Στο σημερινό Editorial κάνουμε προβλέψεις όσον αφορά τα games και τα τεχνικά χαρακτηριστικά των δύο κονσολών. Δείτε μία πρώτη εκτίμησή μας για το τι μπορούμε να περιμένουμε από κάθε κονσόλα.

Προσοχή: Μην ψηφίσετε στο γκάλοπ πριν την κυκλοφορία των κονσολών, εκτός κι αν έχετε ήδη προπαραγγείλει κάποια κονσόλα.

"Δεν με νοιάζει τι λες, αρκεί να λες σωστά το όνομά μου".
(George M. Cohan)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
31 Jul 2020 03:09 #237081 by Pergolas
Pergolas replied the topic: PS5 vs Xbox Series X: Γενική συζήτηση
Τουλάχιστον για εμένα η επιλογή πάει στην Sony ξεκάθαρα, όχι λόγω fanboy αλλά λόγω τι νέο προσφέρει. Η Sony έχει καταφέρει να παραδώσει τρομερά exclusives κάτι που σίγουρα θα συνεχίσει να κάνει. Ο μόνος λόγος να κοιτάξω προς την Microsoft είναι το backwards compatibility και οι ελάχιστες σειρές που δεν έχω αγγίξει όπως Gears και Halo. Ακόμα και αυτά όμως λόγω της στάσης της μπορώ να τα παίξω (έστω όχι όλα) σε PC... Και ας μην κοροϊδεύω κανέναν, η επιλογή βασίζεται στα παιχνίδια και για άλλο λόγο. Οι τεχνικές διαφορές των 2 κονσολών σχεδόν ποτέ δεν είναι ορατές με το μάτι ώστε να κοιτάξω αυτά τα χαρακτηριστικά, τουλάχιστον για εμένα. Όσο και να βλέπω Xbox One vs PS4 ή Xbox One X vs PS4 Pro σε graphics comparison τα ίδια μου φαίνονται.

More
31 Jul 2020 03:27 - 31 Jul 2020 03:36 #237082 by Blood Prince
Blood Prince replied the topic: PS5 vs Xbox Series X: Γενική συζήτηση

Manos wrote:
Προσοχή: Μην ψηφίσετε στο γκάλοπ πριν την κυκλοφορία των κονσολών, εκτός κι αν έχετε ήδη προπαραγγείλει κάποια κονσόλα.

Να υποθέσω πως όσοι έχουν ψηφίσει ήδη έχουν προπαραγγείλει ; Δεν ήξερα πως έχουν αρχίσει οι προπαραγγελίες.

Εδώ δεν ξέρουμε καλά καλά τιμή.

Κατά την γνώμη μου όποιος θέλει θα ψηφίσει και ας μην αγοράσει ποτέ και ας λέει Day One και τα γνωστά.

Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Last Edit: 31 Jul 2020 03:36 by Blood Prince.

Time to create page: 0.449 seconds
Notification