Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

The Last of Us (PS3, PS4)

04 Dec 2016 00:36 - 05 Dec 2016 18:30 #190182 by Παναγιώτης Πολυδεύκης
Ανακοινώθηκε στο PlayStation Experience 2016 η κυκλοφορία της συνέχειας του The Last of Us, The Last of Us: Part 2!
Δείτε το reveal trailer και διαβάστε αναλυτικά για την είδηση εδώ

Please Log in or Create an account to join the conversation.

24 Jun 2017 18:41 #200419 by Πιέρρος Φουστέρης
The Last of Us cosplay στο Chernobyl



Ο Maul Cosplay είναι από τους πιο γνωστούς cosplayers, αφού έχει υποδυθεί διάφορους γνωστούς gaming χαρακτήρες. Έγινε μάλιστα ιδιαίτερα γνωστός από το cosplay του για τον Geralt του The Witcher 3.

Πλέον με το συγκεκριμένο cosplay το οποίο εντοπίσαμε στο Kotaku μας εκπλήσσει. Αποφάσισε να υποδυθεί τον Joel από το The Last of Us και μάλιστα να μεταβεί στο Τσέρνομπιλ της Ουκρανίας, προκειμένου το σκηνικό να είναι όσο το δυνατόν πιο post-apocalyptic και αληθοφανές. Το βίντεο που θα δείτε θα σας αφήσει έκπληκτους.

Μπείτε στην gallery της σχετικής είδησης για να δείτε το πανέμορφο αποτέλεσμα της προσπάθειάς του!




"Once you've accepted your flaws, no one can use them against you."
"Never forget what you are, the rest of the world will not. Wear it like armor and it can never be used to hurt you."
"Death is so final, whereas life is full of possibilities."
"Most men would rather deny a hard truth than face it."
- Tyrion Lannister
Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

27 Jan 2020 13:51 - 27 Jan 2020 13:53 #231151 by Giorgos Tsolaridis
Η Animated ταινία The Last of Us που ακυρώθηκε
Κυκλοφόρησαν εικόνες από την παραγωγή της.


Η Sony ετοίμαζε μια animated ταινία για το The Last of Us.

Η διάρκεια της ταινίας, σύμφωνα με το Nerd4.life, θα ήταν γύρω στα 20 λεπτά. Στόχος της ταινίας θα ήταν να αφηγηθεί τα γεγονότα του παιχνιδιού με μια animated μορφή, με στόχο την προσέγγιση παλιών και νέων fans.

Πηγή έμπνευσης ήταν οι animated ταινίες Blade Runner και The Animatrix.





Το The Last of Us Part II θα κυκλοφορήσει στις 29 Μαϊου στο PS4, σε δύο blu-ray και μόνο με single-player mode.

I don't need to get a life. I'm a gamer, I have lots of lifes.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

30 Jan 2020 14:24 #231231 by Blood Prince
Πραγματικά κρίμα που ακυρώθηκε.Θα ήταν ευκαιρία να θυμηθώ τα γεγονότα του παιχνιδιού.Βέβαια το έχω τερματίσει δύο φορές.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

12 Apr 2021 13:25 - 12 Apr 2021 13:26 #249261 by Giorgos Tsolaridis
Φήμη: The Last of Us Remake Η Naughty Dog αναπτύσσει το project σύμφωνα με νέα αναφορά.

Σύμφωνα με νέα αναφορά, η Naughty Dog εργάζεται στην ανάπτυξη του The Last of Us remake για το PS5.O συντάκτης του  Bloomberg, Jason Schreier αναφέρει  ότι το project αναπτυσσόταν από μία ομάδα ανάπτυξης της Sony San Diego της οποίας το όνομα δεν έχει ανακοινωθεί. Άξιο αναφοράς είναι ότι η συγκεκριμένη ομάδα το μεγαλύτερο διάστημα φημολογούταν ότι εργάζεται στο Uncharted: Drake's Fortune.

Η άγνωστης ονομασίας ομάδα ανάπτυξης της Sony San Diego χρειάστηκε να βοηθήσει στην ολοκλήρωση του The Last of Us: Part II και έτσι η ανάπτυξη του The Last of Us remake για το PS5 ανατέθηκε εξ ολοκλήρου στην Naughty Dog μετά από απόφαση της Sony.Το The Last of Us είχε κυκλοφορήσει αρχικά πριν από οκτώ χρόνια στο PS3 και αποτέλεσε τεράστια εμπορική επιτυχία. Η επερχόμενη ομώνυμη τηλεοπτική σειρά δίνει ακόμα περισσότερο νόημα στην απόφαση της Sony, αν κρίνουμε από τα αποτελέσματα που είχε η κυκλοφορία της τηλεοπτικής σειράς The Witcher στην αύξηση των πωλήσεων του The Witcher 3.

I don't need to get a life. I'm a gamer, I have lots of lifes.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

14 May 2021 22:01 #251001 by Blood Prince
Το ξαναπαίζω στο τρέχον διάστημα καθώς έχω δύο χρόνια να το παίξω ώστε να το θυμηθώ για να παίξω και το Last of Us Part 2 στην συνέχεια.

Νιώθω πραγματικά σαν να το παίζω πρώτη φορά και έχω πωρωθεί άσχημα.Επίσης ψάχνω να βρώ όλα τα collectibles.

Το μόνο αρνητικό μέχρις στιγμής είναι ένα bug που παρατήρησα με τα μαλλιά ενός χαρακτήρα η οποία φαινόταν σαν να τα έχει πάρει με την ψιλή αλλά έκανα reload και έφτιαξε.

Λογικά θα μου πάρει μια εβδομάδα να το τερματίσω μαζί με το DLC.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

The following user(s) said Thank You: Απόστολος Μητσακούλης

Please Log in or Create an account to join the conversation.

16 May 2021 02:20 - 16 May 2021 02:58 #251051 by Blood Prince
Μετά από δύο χρόνια δεν θυμάμαι πραγματικά τίποτα !

Σήμερα έπαιζα το τρίτο και τέταρτο chapter και έλεγα το τέταρτο πότε θα τελειώσει και μου φάνηκε ατέλειωτο.Μου πήρε ένα σωρό ώρες.

Πάω για 100 % στα collectibles με guides αλλά παρόλα αυτά κάνα δύο δεν τα είχα βρεί πχ δεν βρήκα ένα store αλλά στο main menu λέει πως τα βρήκα όλα, συνεπώς μετράνε και όσα είχα βρεί πρίν δύο χρόνια που το ξαναέπαιξα.

Είμαι περίεργος όταν με το καλό το τερματίσω αν θα πάρω το trophy normal ή normal + .Μάλλον το normal + θα είναι για όποιον παίζει δεύτερη φορά στο normal.

Επιπλέον τώρα είναι που το παίζω πραγματικά καθώς κάνω craft κλπ.......όταν το πρωτοέπαιξα το είχα βάλει easy και μου ήταν δύσκολο ενώ τώρα στο normal και μου φαίνεται πιο εύκολο σε κάποιες φάσεις από τότε.

Warning: Spoiler!
κατά την γνώμη μου,μπορεί να κάνω και λάθος.Ελπίζω πάντως στο part 2 να είναι
Warning: Spoiler!

 

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

18 May 2021 18:10 - 18 May 2021 18:25 #251170 by Blood Prince
Το τερμάτισα σήμερα το Last of Us Remastered στο normal επίπεδο δυσκολίας και σκέφτομαι μήπως παίξω new game plus για κάποια επιπλέον trophy αλλά μάλλον δεν θα παίξω plus άμεσα καθώς έχω να παίξω και το part 2.Θα το σκεφτώ.

Τώρα μένει να παίξω το DLC Left Behind το οποίο είναι μικρό απ'οτι ξέρω.

Συνολικά μου πήρε πέντε (5) γεμάτες μέρες να το τερματίσω και το normal μου φάνηκε πιο εύκολο από το easy, μάλλον γιατί έκανα craft και αναβαθμίσεις.

Επίσης είχε
Warning: Spoiler!
, τουλάχιστον από την δικιά μου οπτική. xD

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

19 May 2021 03:23 - 19 May 2021 03:27 #251181 by Blood Prince
Τερμάτισα και το Left Behind στο Normal το οποίο ήταν φοβερό αν και κάπως συναισθηματικό.

Μια παρατήρηση...στο review του gameworld για το Last of Us Part 2 διάβασα πως ο Joel στο Last of Us Remastered είναι 44 !

Μου έκανε εντύπωση γιατί τα 44 είναι νέα ηλικία και ο Joel φαίνεται γηρασμένος οπότε το έψαξα στο google και τελικά είναι γύρω στα 48-50.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification