Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Max Payne 1 & 2

30 Jun 2009 17:29 #55248 by Στέφανος Τρίγγας
Μονο το 2 εχω παιξει και μου αρεσε παρα πολυ. Ειχε το κατι διαφορετικο slow motion! :mrgreen: .. Αξιζει να παιξω το 1 η να περιμενω το 3;

Please Log in or Create an account to join the conversation.

30 Jun 2009 19:21 #55277 by Alex
Replied by Alex on topic Max Payne 1 & 2
Προφανώς αξίζει και με το παραπάνω...

Intel i7 940 ASUS A6T-Deluxe Corsair DDR3 1333Mhz 12GB 2xSapphire 5870 1GB OC Vapor-X Crossfire OCZ 120GB Revodrive Coolermaster Cosmos RC-1000 Topower PowerBird 1100W Full Modular
EIZO S2401W 24'' TFT

Please Log in or Create an account to join the conversation.

30 Jun 2009 19:28 #55278 by Στέφανος Τρίγγας
αα οκ τοτε θα ψαξω πουθενα να το βρω για να το παιξω. Για να καταλαβω και καλυτερα το story γιατι εχω κενα οπως και στο σχολειο :P

Please Log in or Create an account to join the conversation.

23 Aug 2009 17:11 #58825 by Γιώργος Σουβατζίδης
Εγώ έχω παίξει το demo του 1. Πολύ ωραίο shooter φτιαγμένο με μεράκι. Είχε πολλές ωραίες λεπτομέρειες στα όπλα. Το bullet time πολύ καλή ιδέα και εφαρμοσμένη άψογα.

Syberia και ξερό ψωμί!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

15 Sep 2017 19:11 - 16 Sep 2017 19:18 #205541 by wavee
Replied by wavee on topic Max Payne 1 & 2
Tο παιχνιδι ειναι και γαμω! Το εχω λατρεψει αλλα μονο το 1. Το 2 αδιαφορο και το 3 εμετικο.

Πραγματικα ντροπη στην Rockstar που εφτιαξε αυτο το μαυρο χαλι(Max Payne 3) νομιζοντας οτι φτιαχνει GTA σε κατι πιο γραμμικο. Ολο το υφος, οι καγκουροχαρακτηρες(τυπαδες και καλα), που σου εδειχνε συνεχεια γκομενες οπως στο GTA(ασε που τις παρουσιαζε με το ιδιο υφος σε καποιες στιγμες),τα πολυτελη κοτερα ,και ολη η ποζερια, ακομα και στο εξωφυλλο, εφερναν παρα πολυ στο GTA. Πραγματικα αισχος

Το Max Payne 1 που το εφτιαξε η Remedy δεν ειχε αυτες τις αθλιοτητες. Ηταν σκοτεινο, ειχε κρυο, χιονι, ναρκωμανεις, διεστραμενους, υποκοσμο κλπ. Καμια σχεση με το 3 δηλαδη.

Κοιταξτε πως ξεκιναει το Max Payne 1 της Remedy

Η καμερα πως κινειται, το ελικοπτερο, η αστυνομια, δειχνει ολο πολυ κινηματογραφικο και παραλληλα πολυ σκοτεινο. Ειδικα η πιστα στο μετρο ηταν καπως ανατριχιαστικη εκει στις τουαλετες

Και κοιταξτε αυτην την αηδια(Max Payne 3 της Rockstar)


Και να μην μου ελεγαν ποια εταιρια το εφτιαξε, ειναι ξεκαθαρο. Φαινεται οτι το εφτιαξε η Rockstar. Και αυτο ειναι πολυ μεγαλο λαθος. Επρεπε να το κανει να μοιαζει με το Max Payne 1 της Remedy

Please Log in or Create an account to join the conversation.

24 Jul 2020 11:42 #236912 by Φίλιππος Κανελλόπουλος
O σεναριογράφος και πρωταγωνιστής του Max Payne κάνει την χαρακτηριστική γκριμάτσα του παιχνιδιού. Ο Sam Lake αποτίει φόρο τιμής στο παιχνίδι 19 χρόνια μετά.


To Action Shooter της Remedy Entertainment έκλεισε εχθές 19 χρόνια από την κυκλοφορία του και ο Lake μέσω Twitter έκανε την χαρακτηριστική ξινισμένη γκριμάτσα του Max Payne.
To Max Payne είχε το slow time το οποίο το καθιστούσε πολύ ιδιαίτερο όσον αφορά το gameplay και πολύ μελαγχολικό σενάριο. Ο Sam Lake ήταν υπεύθυνος για το τελευταίο όπως και για την γκριμάτσα.

Οι fans πολλοί συχνά του ζητούν να ‘’κάνει την φάτσα’’ και ο Lake δεν τους χάλασε το χατίρι. Επίσης ο σεναριογράφος έχει δουλέψει και για το Control, ενώ ήταν υπεύθυνος για τη συγγραφή του Alan Wake το οποίο εικάζεται ότι μέσω DLC, θα γίνει crossover με το Control. Πάντως ο χαρακτήρας του Max Payne άλλαξε αρκετά το ύφος στο Max Payne 3, το οποίο αναπτύχθηκε από την Rockstar.
Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification