Μόνο εγγεγραμμένοι χρήστες έχουν το δικαίωμα δημιουργίας και σχολιασμού άρθρων στο forum.
Παρακαλούμε πραγματοποιήστε είσοδο ή εγγραφή χρήστη πατώντας στο κουμπί με το εικονίδιο που βρίσκεται πάνω δεξιά.

Keyword

Tι κάνετε ΤΩΡΑ?

12 Oct 2021 20:22 #256267 by Απόστολος Μητσακούλης

Τωρα απολαμβανω καφε μιας και ειχα ανγος απο χτες για την παραγγελια μου: )


Τι παρήγγειλες ; 

Στην περιοχή μου χθές κόπηκε το ρεύμα....μιλάμε εκνευριστικό κάθε φορά που βρέχει να κόβεται το ρεύμα.

Σήμερα συνέχισα την ανάγνωση του βιβλίου Δύο Πύργοι.

Μελλοντικά σκέφτομαι να παραγγείλω το βιβλίο Τα παιδιά του Χούριν αντί για το Σιλμαρίλλιον.Τα Παιδιά του Χούριν είναι ένα πολύ πιο ευχάριστο ανάγνωσμα το οποίο δίνει γεύση από πρώτη εποχή χιλιάδες χρόνια πρίν τον άρχοντα των δαχτυλιδιών. 

Τώρα αν δεν κοιμηθώ θα δώ την ταινία Itsy Bitsy 2019. 'Εχω πατατάκια. 
Μια ram των 16 gb για να έχω σύνολο 32. Με βοήθησε αρκετά στις εργασίες που κάνω.
The following user(s) said Thank You: Blood Prince

Please Log in or Create an account to join the conversation.

16 Oct 2021 00:40 #256408 by Blood Prince

Τωρα απολαμβανω καφε μιας και ειχα ανγος απο χτες για την παραγγελια μου: )


Τι παρήγγειλες ; 

Στην περιοχή μου χθές κόπηκε το ρεύμα....μιλάμε εκνευριστικό κάθε φορά που βρέχει να κόβεται το ρεύμα.

Σήμερα συνέχισα την ανάγνωση του βιβλίου Δύο Πύργοι.

Μελλοντικά σκέφτομαι να παραγγείλω το βιβλίο Τα παιδιά του Χούριν αντί για το Σιλμαρίλλιον.Τα Παιδιά του Χούριν είναι ένα πολύ πιο ευχάριστο ανάγνωσμα το οποίο δίνει γεύση από πρώτη εποχή χιλιάδες χρόνια πρίν τον άρχοντα των δαχτυλιδιών. 

Τώρα αν δεν κοιμηθώ θα δώ την ταινία Itsy Bitsy 2019. 'Εχω πατατάκια. 
Μια ram των 16 gb για να έχω σύνολο 32. Με βοήθησε αρκετά στις εργασίες που κάνω.


Εγώ έχω εδώ και 5 χρόνια δύο μνήμες 4 GB HyperX σύνολο 8 GB, και μου κάνουν για την ώρα. Βέβαια δεν με βλέπω να αλλάζω μνήμη μέχρι να χαλάσει το Laptop και να πάρω άλλο.


BTW 'Εκανα μπάνιο και σκέφτομαι μήπως δώ  ταινία.

H Itsy Bitsy μου άρεσε και σκέφτομαι να δώ την Lights Out 2016, μέρες halloween που είναι.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

18 Oct 2021 16:43 #256455 by Blood Prince
Σήμερα ολοκληρώνω το μυθιστόρημα του 'Αρχοντα των Δαχτυλιδιών Δύο Πύργοι καθώς έχω να διαβάσω το τελευταίο κεφάλαιο.

Επιπλέον έφτιαξα σχεδιάγραμμα ανάγνωσης του μυθιστορήματος Η Επιστροφή του Βασιλιά με το οποίο ολοκληρώνεται η τριλογία του 'Αρχοντα.

Για το Συντροφιά του Δαχτυλιδιού έκανα 22 μέρες, για το Δύο Πύργοι 24 μέρες και για το Επιστροφή του Βασιλιά θα κάνω 24 μέρες και 10 μέρες το παράρτημα οπότε 34 μέρες.

Όλο τον Νοέμβριο θα την βγάλω διαβάζοντας βιβλίο οπότε το playstation θα σκονίζεται και για τον επόμενο μήνα.



 

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

18 Oct 2021 22:21 #256461 by Blood Prince
Πίνω σαμπάνια. 

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

19 Oct 2021 08:07 - 19 Oct 2021 10:21 #256467 by Blood Prince
Είδα πως ένας εκδοτικός οίκος παρέχει την δυνατότητα να εκδώσω βιβλίο και να πωλείται στα βιβλιοπωλεία αλλά θα πρέπει να πληρώσω ένα ποσό.

Εγώ πέρσι τα χριστούγεννα ξεκίνησα να γράφω ένα διήγημα 15.000-20.000 λέξεις και θα επιχειρήσω αν αξίζει, να το εκδώσω δωρεάν, όχι να πληρώσω χρήματα.

Δηλαδή σκέφτομαι να το στείλω όταν θα είναι έτοιμο σε εκδοτικό οίκο, μήπως το αποδεχτούν δωρεάν.

Βέβαια υπάρχει και η επιλογή της αυτοέκδοσης.Θα δω.

Μαθήματα Δημιουργικής Γραφής δεν έχω κάνει βέβαια.Οικονομολόγος έχω σπουδάσει αλλά πολλοί συγγραφείς δεν έχουν σπουδάσει σχετικό με την φιλολογία. Και ο Sapkowski Οικονομολόγος ήταν.

Το χόμπι μου κάνω και αν καταφέρω να το εκδώσω τόσο το καλύτερο αλλά για την ώρα δεν έχω στα υπόψην μου το να πληρώσω εκδοτικό οίκο για να το εκδώσω.

 

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

23 Oct 2021 20:25 #256677 by Blood Prince
Σήμερα ολοκληρώνω το πρώτο από τα δεκαεννέα κεφάλαια της επιστροφής του βασιλιά. Στην συνέχεια να δω την ταινία Conjuring The Devil Made me do it . (Halloween ftw)

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

25 Oct 2021 12:10 - 25 Oct 2021 12:11 #256706 by Blood Prince
Τι έπαθα σήμερα ; Γκαντεμιά.

Μετά από 8 χρόνια μου έσπασε ο σκελετός στα γυαλιά μυωπίας.....έχω όμως δεύτερο σκελετό καινούργιο οπότε δεν αγοράζω άλλον για την ώρα απλά θα είμαι σαν τον Harry Potter.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

25 Oct 2021 18:33 #256711 by Blood Prince
Πήγα και ρώτησα το κόστος για τα γυαλιά μυωπίας και μου λέει 300 €, επειδή χάλασαν εντελώς και θα πρέπει να μου πουλήσουν καινούργια.

Και σκέφτομαι έλεος, από την στιγμή που έχω δεύτερο ζευγάρι, σιγά μην πληρώσω.Με 300 € αγοράζω XBOX Series S. 

Τέσπα, θα δω.

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

Please Log in or Create an account to join the conversation.

26 Oct 2021 10:39 - 26 Oct 2021 21:25 #256745 by Blood Prince
Κανoνικά μία δεν θα έδινα, όχι 300,

Αλλά θα κοιτάξω να δω τι γίνεται με το αφορολόγητο, έχουμε και Covid.



 

File Attachment:


Chaos isn’t a pit. Chaos is a ladder. Many who try to climb it fail and never get to try it again. The fall breaks them. And some are given a chance to climb. They refuse or they cling to realm or the gods or love. Illusions. Only the ladder is real. The climb is all there is.
Peter Baylish

The following user(s) said Thank You: Απόστολος Μητσακούλης

Please Log in or Create an account to join the conversation.

27 Oct 2021 22:12 #256787 by Απόστολος Μητσακούλης
Ευτηχώς τα γιαλιά μου τα έχω απο το 2005. Δν έχει αλλαχτεί τίποτα απο τότε, ουτε καν η μιωπία μου :P 

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Notification